شگفتیهای درمان با گیاهان دارویی

مجید حاتمی

فصل پنجم : دار فلفل piper longum

اسامی گوناگون دار فلفل: در فارسی به فلفل دراز شهرت دارد. خود فلفل در زبان یونانی به ارنیتس معروف است. در هند به آن بلبل می گویند. فلفل مویه، فلفل موی، فلفل مون، فلفل مونه و فلفل مونیه از اسامی دیگر این گیاه است. دار فلفل در زبان عربی به عرق الذهب شهرت دارد.
دار فلفل در زبان بنگالی به pipool، در زبان چینی به biba، در زبان هلندی به langwerpig peper، در زبان انگلیسی به jaboranda یا papperlong، در زبان استونی به pikk pipar، در زبان فرانسوی به longpover، در زبان آلمانی به langer pfeffer، در زبان گجرات به pipara، در زبان هندی به pipli، در زبان مجارستانی به bali bors، در زبان اندونزیایی به cabe bali، در زبان کانادایی به hippali، در زبان مراتی به pimpali، در زبان سوئدی به langpeppar، در زبان تایلندی به phrik، در زبان اردو به pipul، در زبان ویتنامی به tat bat مشهور است.
مشخصات کلی دارفلفل : دارفلفل میوه خوشه مانند درختی است شبیه به درخت توت و همانند لوبیا بوده که در غلاف آن دار فلفل قرار دارد. بسیار تند و تیز بوده و دارای طبیعتی بسیار گرم و خشک است. شکوفه آن مانند شکوفه درخت بید است که در ایام بهار از درخت می افتد.
ترکیبات شیمیایی دارفلفل: دارفلفل دارای 5 /1 تا درصد اسانسی با بوی مطبوع ولی با طعم گرم و سوزاننده است. قسمت اعظم این اسانس را نیز فلاندرن و کدی نن تشکیل میدهد. در فلفل علاوه بر اسانس، نوعی رزین محلول در اتر و الکل، با طعمی سوزاننده، یک آلکالوئید به نام پی یه این نیز وجود دارد. مقدار درصد مذکور در میوه فلفل سفید زیادتر است.
نسخه های شفابخش دار فلفل
1 - درمان شب کوری و تقویت قوای بینایی با دارفلفل:
افرادی که شب کوری دارند یا چشمانشان ضعیف شده است چنانچه کمی میوه دار فلفل را نرم ساییده و آنرا به ترکیبات سرمه کندر، سرمه میخک و یا هر سرمه طبی دیگر اضافه نمایند و در چشم کشند و این عمل را مدتی ادامه دهند شب کوری و تاریکی چشمانشان برطرف خواهد شد. همچنین خوردن جگر کباب شده بز که چند دانه دار فلفل در آن گذاشته یا پودر فلفل روی آن پاشیده باشند مفید و موثر است.

2 - رفع سردی و رطوبت معده با دارفلفل: طبیعت دارفلفل گرم و خشک است. از این رو مصرف آن چه بصورت پودر و چه بصورت دم کرده آب آن به افرادی که دچار ضعف و رطوبت معده، بخاطر خوردن غذاهای سرد و سنگین، شده اند توصیه می شود.
3 - درمان بی اشتهایی با دار فلفل: استفاده از دم کرده دار فلفل به تنهایی یا همراه با گل بابونه داروی مفیدی جهت درمان بی اشتهایی به شمار می رود. همچنین خوردن 20 گرم پودر دارفلفل که با پودر بابونه و کمی عسل مخلوط شده باشد در روز در رفع بی اشتهایی نافع است.
4 - تقویت قوای جنسی با دار فلفل: مالیدن روغن دار فلفل به آلت و اطراف آن موجب تحرک بیشتر و رفع ضعف و سستی آن می گردد و در تقویت شهوت بی نظیر است. خوردن این روغن با عسل نیز مفید است همچنین اگر 20 گرم دار فلفل را با 10 گرم خولنجان، 10 گرم زنجفیل، 10 گرم میوه زبان گنجشک، و 10 گرم کندر مخلوط کرده، نرم ساییده، 200 گرم عسل را نیز به آن اضافه نموده و خوب بهم زده و خمیر حاصل را به شکل حب هایی در آورده و روزی دو حب میل کنید موجب تقویت قوای جنسی می شود.
5 - تهیه پادزهر با دارفلفل : استفاده از کمپرس و ضماد گیاه له شده دار فلفل یا جوشانده آن بر محل گزیدگی حشرات و جانوران گزنده بویژه عقرب موجب تحلیل ورم و تسکین درد و سوزش آن می گردد. همچنین مالیدن روغن دار فلفل به محل گزیدگی در درمان زخم و تسکین درد آن موثر است.

6 - رفع بدبویی دهان با دار فلفل: دار فلفل گیاهی گرم و بسیار معطر است. به همین دلیل کفلمه پودر آن در دهان موجب رفع بدبویی دهان و رفع آروغ های ترش و بدبوی دستگاه گوارشی بویژه معده می گردد. جهت اثر بخشی بیشتر بهتر است پودر دارفلفل را با کمی پودر میخک مخلوط نموده و بکار ببرید.
7 - تسکین درد مفاصل با دارفلفل: 30 گرم دار فلفل را در یک لیتر آب بجوشانید، ابتدا محل درد را با آب صاف شده آن شستشو داده و خوب ماساژ دهید، سپس تفاله آنرا بر محل درد گذاشته و بمدت چندین ساعت آنرا با پارچه نخی نازک ببندید.
8 - رفع نفخ شکم با دارفلفل: جهت رفع نفخ شکم و ورم آن، 20 گرم دار فلفل را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف شده آنرا دو ساعت بعد از نهار یا شام میل کنید. همچنین خوردن یک استکان عرق یا پودر دارفلفل همراه با پودر زنیان در رفع نفخ شکم مفید است.
9 - رفع بی حسی و فلج عضلات با دار فلفل: مالیدن روغن دار فلفل به عضلات فلج و بی حس موجب بالا رفتن سرعت تحرک خون در این عضلات گردیده و در صورت مصرف مداوم موجب رفع بی حسی و درمان فلج عضلات می گردد. همچنین ضماد و کمپرس جوشانده این گیاه بر روی عضلات بی حس در درمان آنها موثر است.
10 - خواص طبی و مصارف دارویی روغن دار فلفل: مالیدن روغن دارفلفل به مفاصل موجب تسکین درد آنها می گردد. ضماد آن بر قضیب سبب تحریک آن و تقویت شهوت و میل جنسی می شود. مالیدن آن به عضلات بی حس و فلج موجب رفع سستی، بی حسی و فلج عضلات می گردد. مالیدن آن به سر و پیشانی، سردردی را که از باد سرد باشد برطرف می سازد. مالیدن آن به پهلو، درد کلیه و پهلو را که به علت سردی باشد از بین می برد. چنانچه به دار فلفل گیاه و دارویی دیگر نظیر زنجفیل، جوز هندی و مشک طرا مشیع را در حین تهیه روغن آن اضافه کنید خواص دارویی و اثرات درمانی آن بیشتر خواهد شد.

طرز تهیه روغن دارفلفل: طرز تهیه روغن دار فلفل شبیه طرز تهیه روغن آویشن است. (به صفحه 30 رجوع شود)
11 - فرآورده های گیاهی و دارویی دار فلفل: طبیعت بسیار گرم، خاصیت محرک و اثربخش دار فلفل در درمان بیماریهای معده و دستگاه گوارشی سبب شده که از این گیاهه فرآورده های دارویی تهیه کنند که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.
الف - تنطور ترکیبی دارفلفل
تنطور دار فلفل به مصارف دارویی افزایش سرعت و تحرک خون، درمان فلج، تحریک اشتها و تسکین درد عضلات می رسد.
ترکیبات
100 گرم دار فلفل
100 گرم چوب دارچین
250 میلی لیتر 750 میلی لیتر آب
روش تهیه تنطور
طرز تهیه این تنطور شبیه طرز تهیه تنطور آویشن (صفحه 33) است.
ب - روغن استخراج سرد دارفلفل
استفاده از روغن استخراج سرد دار فلفل در تهیه پماد یا کرم ضد استرفاء (سستی و فلج عضلانی) و پماد مسکن درد مفاصل از جمله موارد استعمال این روغن است.
ترکیبات
1 پیمانه خیسانده دار فلفل یا 2 پیمانه دارفلفل تازه
1 لیتر روغن زیتون
روش تهیه روغن
روش تهیه روغن استخراج سرد دارفلفل شبیه روش تهیه روغن استخراج سرد آویشن (صفحه 35) است.
پ - روغن استخراج گرم دار فلفل
استفاده از روغن استخراج گرم دارفلفل جهت تسکین درد پهلو (بصورت ماساژ و رفع گرفتگی های عضلانی و ماهیچه های بسیار مفید است)
ترکیبات
150 گرم دار فلفل خشک
500 میلی لیتر روغن زیتون
100 گرم برگ آویشن کوهی
روش تهیه روغن
طرز تهیه این نوع روغن دارفلفل شبیه طرز تهیه روغن استخراج گرم آویشن (صفحه 35) است.

ت - روغن ماساژ دارفلفل
ماساژ آلت و قضیب با روغن ماساژ ( ساده یا ترکیبی) دارفلفل تأثیر زیادی در تقویت میل جنسی و افزایش میل به جماع دارد.
ترکیبات
1 قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی دارفلفل
نصف قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی انغوزه
3 قاشق غذا خوری روغن بادام شیرین
روش تهیه روغن
روش تهیه این روغن شبیه روش تهیه روغن ماساژ آویشن (صفحه 36است.
ث - غرغره و دهان شویه دارفلفل
از غرغره و دهان شویه دارفلفل جهت رفع بدبویی دهان، رفع آروغهای ترش و بدبوی دستگاه گوارشی بخصوص معده و کاهش رطوبت و سردی فضای داخلی دهان استفاده می شود.
ترکیبات
یک فنجان آب دمکرده یا جوشانده غلیظ دارفلفل یا یک قاشق چایخوری تنطور دارفلفل حل شده در یک فنجان آب گرم
روش تهیه غرغره یا دهان شویه
روش تهیه این غرغره یا دهان شویه شبیه روش تهیه غرغره یا دهان شویه آویشن (صفحه 41) است.
ج - کپسول دارفلفل
طبیعت گرم و طعم بسیار تند و تیز دارفلفل سبب گردیده که مصرف آن برای همه افراد امکانپذیر نباشد. بهمین منظور استفاده از کپسول های 200 میلی گرمی پودر دارفلفل جهت رفع معده و ترشی آن توصیه و تجویز می شود.
چ - چای ضد سردی معده دارفلفل
ترکیبات
10 گرم دارفلفل
5 گرم چوب دارچین
10 گرم چای سفید هندی
10 گرم گل گاوزبان
روش تهیه چای
طرز تهیه این چای شبیه طرز تهیه چای روحیه بخش (ترکیبی) بادرنجبویه (صفحه 63) است .
ح - پماد محرک دارفلفل
این پماد سرعت جریان خون را بخصوص در عضلات گرفته و بی حس بالا برده و موجب تسکین درد می گردد. همچنین از آن جهت تحریک آلت و قضیب و تقویت نیروی جنسی استفاده می کنند.
ترکیبات
200 گرم پیه بز
100 گرم پیه خوک
200 گرم روغن کوهان شتر
40 گرم دارفلفل
5 گرم صمغ جوشیر
5 گرم صمغ انغوزه
روش تهیه پماد محرک
روش تهیه پماد محرک دارفلفل شبیه روش تهیه پماد طبی آویشن (صفحه 37) است.
خ - ضماد گرم دارفلفل
از ضماد گرم جوشانده یا دم کرده یا له شده تازه دارفلفل جهت تسکین درد و سوزش محل گزیدگی حشرات و جانوران گزنده بخصوص عقرب استفاده دارویی می شود.
لوازم مورد نیاز
مقداری خیسانده دارفلفل خشک یا دارفلفل تازه
1 عدد تابه کاسه ای
کمی باند نخی یا پنبه ای
روش تهیه ضماد
روش تهیه این ضماد شبیه روش تهیه ضماد آویشن (صفحه 34) است.

12 - فرآورده های غذایی دارفلفل
الف - پودر کاری دارفلفل
ترکیبات
1 قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه
2 قاشق چایخوری پودر خولنجان
6 عدد فلفل قرمز خشک (پودر شده)
30 گرم دانه گشنیز
نصف قاشق چایخوری دانه خردل
1 قاشق چایخوری دانه شنبلیله
نصف قاشق چایخوری پودر زنجبیل
1 قاشق غذا خوری پودر زرد چوبه
روش تهیه پودر کاری
کلیه اجزاء فوق ( به غیر از زنجبیل و زردچوبه) را در یک تابه آهنی تفت دهید. سپس آنرا پودر کرده، با پودر زنجبیل و زرد چوبه مخلوط کرده و به کار برید.
ب - چاشنی دارفلفل
از بین بردن طبیعت سرد غذاها و معطر، خوشبو و خوش طعم کردن غذاها از جمله موارد مصرف چاشنی دارفلفل است.
ترکیبات
2 قاشق چای خوری پودر دارفلفل
نصف قاشق چایخوری پودر میخک
نصف قاشق چایخوری پودر جوز هندی
نصف قاشق چایخوری پودر موسیر
روش تهیه چاشنی
کلیه اجزاء فوق را مخلوط کرده، نرم ساییده، کمی نمک به آن اضافه کرده و موقع صرف غذا، کمی از آنرا روی غذا بپاشید و میل نمایید.
پ - خوراک تخم مرغ با دارفلفل (برای 2 نفر)
مواد لازم
4 عدد تخم مرغ
1 قاشق غذاخوری پودر دارفلفل
2 قاشق غذاخوری خامه
2 قاشق غذاخوری کره
1 قاشق غذاخوری آب داغ
یک دوم قاشق چایخوری آویشن
مقداری نمک و فلفل
روش تهیه خوراک
تخم مرغ، دارفلفل، آویشن، آب و خامه را در کاسه با هم مخلوط کنید. کره را در تابه روی حرارت ملایم آب کرده و تخم مرغ را درون تابه بریزید.تخم مرغ را به مدت 4 دقیقه، در حالیکه مرتب آنرا می زنید، بپزید. نمک و فلفل روی خوراک پاشیده و میل کنید .

ت - سس دارفلفل
مصرف این سس که روش تهیه آن بسیار آسان است همراه با تخم مرغ و اسفناج یا مارچوبه پخته بسیار لذیذ است.
مواد لازم
مقداری پودر دارفلفل
مقداری پودر جوزهندی
یک سوم پیمانه کره
1 قاشق غذاخوری آبلیمو
2 عدد زرده تخم مرغ
به میزان لازم نمک
روش تهیه سس
کره را درون تابه ریخته و روی حرارت ملایم قرار داده تا آب شود. در طول این مدت زرده های تخم مرغ را در مخلوط کن ریخته و بمدت چند ثانیه مخلوط کنید. بدون اینکه مخلوط کن را خاموش کنید. آبلیمو، نمک، دارفلفل و جوز هندی را به زرده تخم مرغ اضافه کنید. به آرامی کره آب کردهه را به سایر مواد افزوده و 10 ثانیه دیگر مواد را مخلوط کنید تا سس یکنواخت و غلیظ شود.
ث - ترشی دارفلفل
مواد لازم
یک مشت دار فلفل تازه یا خشک
مقداری نعناع و میخک
به میزان لازم سرکه
2 پر سیر
روش تهیه ترشی
دارفلفل را با کارد به نوارهای کوچکی ببرید و سیر را ریز کنید. دارفلفل و سیر را داخل ظرف ترشی ریخته و روی آن سرکه بریزید. نعناع و میخک خشک را به آن اضافه کرده، درب ظرف را محکم بسته و در جای خنک نگهداری کنید. پس از گذشت 3 هفته و جا افتادن و آن، ترشی شما آماده مصرف است.

ج - پرورده عسلی دارفلفل
مواد لازم
50 گرم دارفلفل
2 عدد ریشه کوچک زنجفیل
300 گرم عسل طبیعی
روش تهیه پرورده عسلی
دار فلفل و زنجفیل خشک را در آب مدتی بخیسانید. سپس آنرا از آب بیرون آورده و در آبکش بریزید تا آبش برود. بعد آنرا با کارد خرد کرده و در شیشه عسل بریزید و خوب هم بزنید. پس از چند هفته گذاشتن و جذب عسل به دارفلفل و زنجفیل، پرورده شما آماده است. صبحها و عصر نصف قاشق مرباخوری آنرا میل کنید.

فصل ششم : زبان گنجشک fraxinus excelsior

اسامی گوناگون زبان گنجشک: فارسی این گیاه زبان گنجشک است. به این گیاه لسان العصافیر نیز می گویند که اسم غلطی است. زبان گنجشک در عربی به لسان العصفور و مران معروف است. بنجشک زوان، بنجشک زبان، مرغ زبانک، تلک، تل کوچکی، وان، ون، وند، ونو، سر، اهر، بناو، بناوچ، بنیو، قزل یوشن، قوش دیلی، شجره العصافیر و شجر البق از اسامی دیگر زبان گنجشک است.
زبان گنجشک در زبان لاتین به fraxinus excelsior، در زبان انگلیسی به ash، در زبان فرانسه به frene و در زبان آلمانی به echte esche شهرت دارد.

مشخصات کلی زبان گنجشک: این گیاه از نوع درختی بوده و گلهای قرمز رنگ مایل به قهوه ای آن قبل از روییدن برگ ظاهر می شود. زبان گنجشک دارای انواع و اقسام مختلفی است که فرق آنها در تعداد برگچه ها و شکل ظاهری آنها است. درخت زبان گنجشک هم به حالت وحشی و خودرو در نقاط مختلف ایران از جمله گرگان، مازندران و گیلان می روید و هم بطور زینتی در تهران و بسیاری نقاط دیگر می کارند. قسمت مورد استفاده زبان گنجشک برگ، میوه، ساقه و پوست درخت آن است. زمان چیدن برگهای آن در ماه های خرداد و تیر است. پوست و شاخه درخت زبان گنجشک طعمی تلخ و گس داشته و دارای طبیعتی گرم است. لازم به ذکر است که این درخت زیبا بیشتر در اقلیم خنک، سراشیبی های سنگلاخ خصوصا رو به جنوب می روید و گاهی تا 30 متر هم ارتفاع دارد. از این درخت شیره ای ترشح می شود که به سهل شیرین شهرت دارد. مگس معروف کانتا رید برگ از شیره این درخت تغذیه می کند.
نسخه های شفابخش زبان گنجشک
1 - درمان درد روماتیسم با زبان گنجشک: یک مشت از گل و برگهای درخت زبان گنجشک را بمدت 15 روز در یک لیتر الکل 60 درجه بخیسانید، سپس آنرا صاف نموده، ابتدا با محلول صاف شده این الکل محل درد را شستشو دهید و سپس تفاله آنرا بر محل درد کمپرس و ضماد کنید.

2 - رفع چاقی با زبان گنجشک: افرادی که رژیم لاغری می گیرند بویژه خانمها، چنانچه در رژیم غذائی خود روزانه مصرف دو فنجان دم کرده برگهای زبان گنجشک را در دو وعده صبح و عصر قرار دهند، شاهد نتایج بیشتر، زودتر و موثرتری برای رفع چاقی خود خواهند بود.
3 - درمان نقرس با زبان گنجشک: استفاد از چای طبی زبان گنجشک (دم کرده برگ آن) به تنهایی یا همراه با برگ توت فرنگی، عناب و ترشک در طول چند هفته متوالی تأثیر زیادی در کاهش اسید اوریک خون و درمان نقرس دارد.
4 - تقویت قوای جنسی با زبان گنجشک: 20 گرم پودر میوه زبان گنجشک را با 15 گرم پودر جوز هندی یا جواز بوا و 25 گرم مغز گردوی چرخ کرده مخلوط نموده، 150 گرم عسل را نیز به آن اضافه نمایید و خوب بهم بزنید و روزی یک قاشق مرباخوری از آنرا میل کنید.
5 - رفع بند آمدگی ادرار با زبان گنجشک: اگر فردی دچار بند آمدگی ادرار شده باشد 25 تا 30 گرم برگ زبان گنجشک را در یک لیتر آب جوش ریخته و بمدت 12 دقیقه بگذارید تا دم بکشد، سپس آب آنرا صاف نموده و در دو وعده صبح و عصر میل کند بند آمدگی ادرار او برطرف خواهد شد.
6 - پایین آوردن تب با زبان گنجشک: پوست و شاخه های درخت زبان گنجشک دارای خاصیتی تب بر و خلط آور می باشند و قبل از پیدایش گنه گنه ( کینین) آنرا برای درمان تب و نوبه بکار می بردند. به همین منظور استفاده از جوشانده 40 گرم پوست و شاخه های زبان گنجشک در یک لیتر آب جهت پایین آوردن تب توصیه می شود.
7 - دفع سنگ کلیه و مثانه با زبان گنجشک: استفاده از عرق برگ زبان گنجشک به تنهایی یا همراه با عرق خارشتر داروی مفیدی جهت دفع سنگ کلیه و مثانه می باشد. همچنین خوردن پودر زبان گنجشک به تنهایی و بصورت کفلمه یا بصورت دم کرده یک قاشق مرباخوری آن در یک استکان آب جوش بمدت 12 دقیقه مفید است.

8 - درمان یبوست و خشکی مزاج با زبان گنجشک:
برگهای درخت زبان گنجشک خاصیت ملین و مسهل دارد. مصرف کم دم کرده یا پودر برگهای این گیاه ملین معده بوده و مصرف زیاد آن خاصیت مسهلی دارد.
9 - نقش زبان گنجشک در درمان نازایی خانمها: در بعضی از زنان نازا که تخمدان ها سالم و عمل تخمک سازی به حال طبیعی انجام می شود، اما کیسه رحم به عللی آمادگی پرورش جنین را ندارد و یا لوله های اویدوکت که تخمک از آنها به رحم می آید ناراحتیهایی دارد، یکی از داروهایی که این قبیل زنها می توانند به خود بگیرند، پودر میوه زبان گنجشک است که پس از پاک شدن از خون حیض بخود می گیرند و بعد از نزدیکی امکان باردار شدن را افزایش می دهد.
10 - رفع گرفتگی عضلات با زبان گنجشک: قرار دادن عضله گرفته در آب صاف شده جوشانده برگ زبان گنجشک یا ضماد برگهای تر و تازه که آنرا کوبیده و با سرکه مخلوط کرده باشند و همچنین مالیدن روغن آن به محل گرفتگی عضلات اثر قاطعی در تسکین درد و رفع گرفتگی عضلات دارد.
11 - درمان سرفه و تنگی نفس با زبان گنجشک: خوردن شربت یا آب جوشانده برگهای زبان گنجشک در دو نوبت صبح و عصر، سرفه و تنگی نفس را که منشأ سردی و رطوبت داشته باشد برطرف می سازد. همچنین کفلمه پودر برگ زبان گنجشک مفید و موثر است.

12 - درمان اسهال مزمن با زبان گنجشک: یک مشت از پوست ساقه زبان گنجشک را در یک لیتر آب بریزید، بعد از دم کردن یا جوشاندن، قبل از دو وعده غذا و هر بار یک فنجان میل کنید جهت رفع اسهال نافع است.
نوع دیگر: دو مشت از پوست ساقه زبان گنجشک را در یک لیتر آب بریزید و بعد از تهیه محلول دو بار در روز جهت رفع اسهال با آب آن حمام کنید.
13 - خواص طبی و مصارف درمانی روغن با زبان گنجشک :
مالیدن روغن زبان گنجشک به پهلو، درد پهلو را تسکین می بخشد. مالیدن آن به قضیب و اطراف آن موجب تحریک قضیب شده و قوای جنسی و شهوانی را تقویت می کند. ضماد آن به ماهیچه ها و عضلات علاوه بر رفع گرفتگی آنها بعنوان دارویی معرق (عرق آور) بکار می رود. مالیدن آن به مفاصل و عضلات درد آنها را تسکین داده و در درمان بیماریهای مفصلی بویژه نقرس و روماتیسم بسیار موثر است. تقریبا از تمام قسمتهای این گیاه نظیر پوست درخت، برگ، شاخه و میوه آن روغن تهیه می کنند.

طرز تهیه روغن زبان گنجشک: طرز تهیه این روغن شبیه طرز تهیه روغن آویشن است. (به صفحه 30 رجوع شود)
14 - درمان لکنت زبان با زبان گنجشک: 50 گرم پودر میوه زبان گنجشک را با 20 گرم پودر خولنجان مخلوط کرده، 200 گرم عسل را نیز به آن اضافه نمایید و خوب بهم بزنید و خمیر حاصل را به شکل حب هایی در آورده و روزی سه حب در سه وعده صبح، ظهر و شب میل کنید.
15 - فرآورده های گیاهی و دارویی زبان گنجشک:
درخت زبان گنجشک بیش از آنکه تنها یک درخت زینتی در خانه ها و برخی پارکها و بیشه ها باشد، یک درخت دارویی است و تقریبا تمام اجزای آن به مصارف درمانی می رسد. به همین دلیل از آن فرآورده های بیشماری تهیه می کنند که در زیر تنها به چند مورد آن اشاره می کنیم:
الف - پودر قاووت ضد آرتروز زبان گنجشک
جهت درمان آرتروز 65 تا 80 گرم میوه زبان گنجشک را نرم ساییده، با کمی پودر نبات مخلوط کرده، به تنهایی یا همراه با یک فنجان چای کمرنگ هر دو روز یکبار میل کنید.

ب - عرق زبان گنجشک
از برگها، میوه و پوست درخت زبان گنجشک عرق تهیه می کنند که تقریبا تمام خواص زبان گنجشک را دارا می باشد ولی خاصت آن نسبت به آب خیسانده اجزای گیاه کمتر است. از این عرق باید روزانه یک استکان به تنهایی یا بصورت شیرین شده با کمی عسل یا شکر مصرف نمود.
پ - شربت زبان گنجشک
از شربت زبان گنجشک بیشتر جهت درمان نقرس، رفع نارسایی کبد و درمان سرفه و سردردهای رطوبتی استفاده می شود و مقدار مصرف آن یک قاشق مرباخوری از آن بصورت محلول در یک لیوان آب است. طرز تهیه شربت زبان گنجشک شبیه طرز تهیه شربت آویشن است. (به صفحه 31 رجوع شود)
ت - محلول ضد درد مفاصل با زبان گنجشک
100 گرم برگ، شاخه، میوه و پوست درخت زبان گنجشک را در محلول نیم لیتر الکل 60 درجه و یک لیتر آب بمدت دو هفته بخیسانید یا در 5/1 لیتر آب بمدت 10 دقیقه بجوشانید، سپس محل درد بویژه ناحیه مفاصل را با آن شستشو داده و تفاله آنرا ضماد کنید.

ث - پماد مسکن درد با زبان گنجشک
25 گرم پوست درخت زبان گنجشک را با 20 گرم آن، 20 گرم خولنجان، 20 گرم زنجفیل، 20 گرم برگ انغوزه و 20 گرم پوست درخت سیب یا برگ آن مخلوط کرده، نرم ساییده، در 200 گرم روغن کوهان شتر بپزید و هر بار کمی از آنرا به محل درد بمالید.
ج - روغن ماساژ زبان گنجشک
رفع گرفتگی عضلات و ماهیچه ها، تسکین درد مفاصل، رفع ضعف نیروی جنسی و تسکین درد روماتیسم از مصارف عمده روغن ماساژ زبان گنجشک است.
ترکیبات
نصف قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی میوه و برگ زبان گنجشک
نصف قاشق چایخوری اسانس معطر روغنی زنجبیل
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
روش تهیه روغن
طرز تهیه این روغن شبیه طرز تهیه روغن ماساژ آویشن (صفحه 36) است.
چ - شربت ضد سیاه سرفه زبان گنجشک
ترکیبات
30 گرم میوه زبان گنجشک خشک یا 60 گرم میوه تازه آن
750 میلی لیتر آب
500 گرم عسل
روش تهیه شربت
روش تهیه شربت ضد سیاه سرفه زبان گنجشک شبیه روش تهیه شربت مرکب آویشن (صفحه 31) است.
ح - لوسیون محرک نیروی جنسی زبان گنجشک
ترکیبات
نصف قاشق غذاخوری تنطور برگ یا میوه زبان گنجشک
2 قاشق غذاخوری عرق برگ یا میوه زبان گنجشک
نصف قاشق غذاخوری تنطور سیسنبر (نعناع فلفلی)
2 قاشق غذاخوری عرق دارچین
روش تهیه لوسیون
روش تهیه این لوسیون شبیه روش تهیه لوسیون آویشن (صفحه 39) است .

خ - ضماد ضد تب پوست و برگ زبان گنجشک
لوازم مورد نیاز
مقداری جوشانده یا دم کرده پوست و برگ درخت زبان گنجشک
1 عدد تابه کاسه ای
کمی باند نخی یا پنبه ای
روش تهیه ضماد
روش تهیه ضماد تب زبان گنجشک شبیه طرز تهیه ضماد آویشن (صفحه 34) است.
د شیاف تقویت کننده رحم زبان گنجشک
ترکیبات
20 گرم کره کاکائو
10 گرم پودر میوه زبان گنجشک
30 گرم قطره روغن میوه زبان گنجشک
روش تهیه شیاف
طرز تهیه این شیاف شبیه طرز تهیه شیاف بادرنجبویه (صفحه 65) است.
ذ چای ضد رطوبت و سردی معده زبان گنجشک
ترکیبات
25 گرم میوه زبان گنجشک
5 گرم دارچین
5 گرم هل غرابی
5 گرم تخم شوید (اختیاری )
مقداری آب
روش تهیه چای
گیاهان فوق را مخلوط کرده، در یک فنجان شیشه دهانه گشاد تیره رنگ نگهداری کنید. هر بار یک تا دو قاشق چایخوری از آنرا در یک فنجان مخصوص دم کردن، چای یا قوری کوچک ریخته، روی آن یک فنجان آب تازه جوش بریزید 5 تا 10 دم کرده، سپس صاف کنید و میل نمایید.
ر حمام دارویی اجزاء درخت زبان گنجشک
از حمام دارویی پوست و شاخه های درخت زبان گنجشک جهت پایین آوردن تب (بخصوص تب نوبه) استفاده می شود. همچنین حمام دارویی برگ درخت زبان گنجشک جهت درمان تشنج (گرفتگی) عضلانی بسیار مفید است.
ترکیبات
5 قطره اسانس معطر روغنی برگ و پوست درخت زبان گنجشک
روش تهیه حمام دارویی
روش تهیه حمام دارویی اجزاء درخت زبان گنجشک شبیه روش تهیه حمام دارویی آویشن (صفحه 40) است.

فصل هفتم : سیب malus communis

اسامی گوناگون سیب: فارسی این میوه سیب است ولی به آلما نیز شهرت دارد عربی آن تفاح است و در زبان هندی یاسو نامیده می شود.
سیب در زبان لاتین به malus spp، در زبان انگلیسی به apple، در زبان فرانسه به pomme و در زبان آلمانی به apfel شهرت دارد.
مشخصات کلی سیب: درخت سیب از خانواده زاسه بوده و به تیره گل سرخیان تعلق دارد و گلهای آن گلی رنگ است. سیب دارای دو رنگ زرد و قرمز بوده و هم به حالت وحشی و هم به حالت باغبانی رشد می کند. درخت سیب وحشی که سیب بیشه یا سیب جنگل نامیده می شود و در بسیاری از جنگلها وجود دارد. تقریبا تمام قسمتهای درخت سیب مورد استفاده دارویی قرار می گیرد. طبیعت سیب گرم است. سیب را موقعی که خوب رسیده است از درخت بچینید، پوست سیب که در واقع با ارزش ترین قسمت سیب است را نکنید و آنرا همراه با خود سیب بخوریدزمان استفاده از برگ، غنچه، گل و همچنین پوست ساقه درخت سیب در فصل بهار بوده و باید در سایه خشک گردد. از لحاظ میزان خواص دارویی و ارزش مواد مغزی سیب سرخ شیرین نسبت به سیبهای دیگر دارای ارزش بیشتری است.
ترکیبات شیمیایی سیب: در برگهای سیب در حدود یک درصد گلوکز فلوری زین و در تخم ان علاوه بر آمیگدالین، گلوکز فلوری زین وجود دارددر بررسی های علمی در برگ سیب وجود یک ماده ضد باکتری بنام فلورین phloretin وجود دارد. این ماده ضد باکتری، از رشد باکتری گرام مثبت و گرام منفی جلوگیری می نماید .در میوه سیب رسیده مقدار قابل ملاحظه ای هیدارت کربن و قندهایی از نوع فروکتوز و گلوکز و سوکروز وجود دارد. در دانه های سیب هورمون رشد و نمو یافت می شود. در قسمت قابل خوردن سیب پکتین بصورت پکتات کلسیم وجود دارد. در سیب رسیده وجود 50 درصد مواد ازته غیر پروتین را اسپارژین تشکیل می دهد.
در پوست سیب ویتامینهای مختلف وجود دارد. و عمدتا عبارتند از ویتامین، ریبوفامین، نیاسین، اسید اسکوربیک، اسید لاتیک، اسید سوکسینیک و بیشتر اسیدهای سیب اسید در سیب آنزیمهای آمیلاژ، پروتئاز، پروکسی داز، الکلهای متلیک اتلیک، پروپلیک، بوتیلیک به اثبت رسیدهاست. در 100 گرم سیب 5 /0 گرم مواد ازته، 5 / 14 گرم مواد هیدروکربنه و بین 51 تا 59 کالری انرژی وجود دارد. بطور متوسط سیب 3 تا 8 درصد گلوکز دارد و اسید مالیک آن زیادتر از سایر اسیدهاست. میزان کلر و سدیم (نمک طعام) آن خیلی کم است. (30 /0 گرم در کیلوگرم) در 1 کیلو میوه خشک شده سیب 11 گرم پتاس و 13 / 0 گرم آهن کمی ید وجود دارد.

نسخه های شفابخش سیب
1 - درمان نقرس با سیب: خوردن روزی چند عدد سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن و دفع اسید فرمیک می شود. این خاصیت سیب بواسطه مواد قلیایی موجود در آن است. همچنین خوردن آب صاف شده جوشانده پوست خشک سیب یا استفاده از پودر سیب خشک شده جهت دفع سموم، اسید اوریک و درمان نقرس مفید و موثر است.
2 - رفع یبوست مزمن با سیب: برای افرادی که از یبوست های مزمن رنج می برند هیچ دارویی موثرتر از سیب نیست. به همین منظور خوردن یک عدد سیب خام تازه در موقع خواب برای رفع یبوست به اینگونه افراد توصیه می شود.
3 - التیام زخم معده با سیب: سیب خام اثر معجزه آسایی در درمان و التیام زخمهای دستگاه گوارشی بویژه زخم معده دارد. کسانی که زخم معده دارند یک عدد سیب را رنده نموده یا آب آنرا گرفته و بنوشند.

4 - معالجه ورم روده با سیب: 25 گرم سیب خاما تکه تکه شده یا 20 گرم پوست خشک سیب را با 15 گرم ریشه شیرین بیان مخلوط کرده، در یک لیتر آب جوشانده و آب صاف شده آنرا میل نمایید جهت تحلیل ورم روده نافع است. (تذکر: افرادی که مبتلا به فشار خون هستند بهتر است ریشه شیرین بیان را اضافه ننمایند)
5 - درمان روماتیسم با سیب: استفاده از جوشانده پوست سیب درختی داروی مفید جهت درمان روماتیسم می باشد. به همین منظور روزانه 30 گرم پوست سیب را در نیم لیتر آب جوشانده و آب صاف شده آنرا در دو وعده صبح و عصر میل نمایید.
6 - معالجه قولنج و درد کمر با سیب: جهت تسکین درد کمر و معالجه قولنج یک عدد سیب خام را با پوست قطعه قطعه نموده، در نیم لیتر آب گرم بمدت 15 دقیقه جوشانده و آب صاف شده آنرا میل نمایید. همچنین خوردن روزی یک فنجان از محلول یک قاشق سوپخوری پودر پوست سیب در آب جوش مفید است.
7 - درمان زکام و سیاه سرفه با سیب: خوردن روزی دو قاشق مرباخوری از شربت غلیظ سیب جهت درمان زکام و رفع سیاه سرفه نافع است.
طرز تهیه شربت سیب: 4 عدد سیب را با پوست قطعه قطعه نموده با 50 گرم کشمش و 15 گرم عناب بدون دانه و یک لیتر آب بمدت یک ساعت حرارت داده بقدری که بقوام آید و شربت غلیظی حاصل شود.

8 - معالجه گریپ با سیب: جهت درمان گریپ روزی دو عدد سیب خام را رنده کرده و میل کنید و از مصرف غذایی دیگر خودداری نموده و این عمل را تا سه روز تکرار کنید.
9 - درمان بیماریهای مجاری ادراری با سیب: نوشسیدن روزی چند فنجان از آب صاف شده جوشانده پوست سیب علاوه بر باز شدن مجاری ادراری و رفع بند آمدگی ادرار، موجب زه کشی و رسوب زدایی کلیه و مثانه گریدده و در رفع سنگ و شن آن موثر است.
10 - خواص طبی برگ درخت سیب: مطالعات آزمایشگاهی حاصل از تجزیه برگ درخت سیب نشان می دهد که برگ درخت سیب حاوی ماده ای به نام ایزوفلوریدزین است که دارای اثر تب بر، ضد روماتیسم و ضد التهاب کلیه و مثانه می باشد. جهت درمان امراض مذکور بهتر است 25 مثقال برگ درخت سیب را در یک لیتر آب دم کرده یا جوشانده و بتدریج در خلال 24 ساعت با کمی شکر شیرین نموده و میل نمایید.
11 - مصارف درمانی پوست درخت سیب: پوست درخت سیب که پس از قطع شاخه های درخت، آنرا از شاخه ها جدا نموده و در سایه خشک می کنند بدلیل داشتن فلوریدزین بعنوان دارویی تقویت کننده بدن، قابض (سفت کننده معده) و ضد اسهال و ادرار آور بکار رفته و از قدیم الایام مورد توجه اطبای سنتی بوده است. (فلوریدزین موجود در پوست درخت سیب در اثر هیدرولیز تولید گلوکز و فلورتین می کند که فلورتین اثر تب بر دارد و به همین جهت پوست درخت سیب جهت پایین آوردن تب نیز موثر است ).
12 - تصفیه کردن خون با سیب: افرادی که از غلظت بالای خون و کثیف بودن آن رنج می برند چنانچه هر روز صبح ناشتا یک عدد سیب خام پخته را بخورند و این عمل را تا سه هفته متوالی تکرار نمایند خون آنها رقیق شده و تصفیه می گردد.
13 - درمان یرقان (زردی) با سیب: نوشیدن روزی یک لیوان از آب سیب خام یا آب صاف شده جوشانده پوست سیب یا برگ درخت آن در چند روز متوالی بعنوان دارویی مفید و موثر جهت درمان یرقان (زردی بکار می رود.
14 - رفع بند آمدگی ادرار با سیب: همانطور که در بند 9 یاد آور شدیم استفاده از جوشانده پوست درخت سیب یا پودر سیب خشک شده در سایه موجب زیاد شدن ترشح ادرار گردیده و بعلت خاصیت ضد اوره آن از بالا رفتن اوره نیز جلوگیری می کند.

15 - معالجه اسهال با سیب: تجویز یک قاشق سوپخوری از سیب خام رنده شده در هر ساعت در روز و تکرار این عمل بمدت 4 روز متوالی بعنوان دارویی ضد اسهال قابض (سفت کننده معده) به افرادی که اسهال دارند، بویژه کودکان، توصیه می شود.
16 - تقویت اعصاب و رفع بی خوابی با سیب: نتایج تحقیقات آزمایشگاهی از تجزیه سیب خام نشان می دهد که سیب حاوی مقادیر زیادی فسفر است و این ماده سلسله اعصاب را تقویت نموده و علاوه بر کمک به فرد در انجام کارهای فکری، او را مستعد خوابیدن می سازد.
17 - رفع بدبویی دهان با سیب: جهت خوشبو شدن دهان و رفع بدبویی آن بمدت 15 دقیقه کمی جعفری تازه را بجوید، سپس تفاله های آنرا از دهان بیرون انداخته و یک عدد سیب درختی را در دهان گذاشته، خوب بجوید و فرو دهید.
18 - تحلیل ورم ضربدیدگی چشم با سیب: استفاده از ضماد سیب خام رنده شده به تنهایی یا همراه با کمی آرد جو یا پودر تخم شلغم بر روی چشمی که ضربه به آن وارد شده علاوه بر تحلیل ورم و رفع کبودی آن موجب تسکین درد آن نیز می گردد. همچنین ضماد جوشانده پوست سیب تازه بر محل ورم نتایج شفابخشی خواهد داشت.
19 - تسکین درد گوش با سیب: برای تخفیف درد گوش، شب موقعی که می خوابید یک عدد سیب خام را که در کوره یا در زیر خاکستر داغ پخته شده به گوش خود بمالید و بخوابید، با این عمل دردگوش شما فورا ساکت می شود.
20 - رفع خارش پوست با سیب: استفاده از مرهم سیب پخته شده جهت رفع خارش نافع است.
طرز تهیه این مرهم بصورت زیر است: یک عدد سیب خام تازه را به دو قسمت تقسیم کنید، هسته و پلیشه آنرا در آورید، در وسط آن که گود شده کمی پودر گوگرد ریخته، بعد این قسمت سیب را روی هم بگذارید و با نخی محکم ببندید و سپس آنرا در کوره قرار دهید تا بپزد. وقتی خوب پخته شد آن را له کنید و به محل خارش بمالید.

21 - خواص طبی شکوفه درخت سیب: دم کرده 6 مثقال شکوفه سیب تازه در یک لیتر آب سرفه و خشونت سینه را برطرف می نماید. مالیدن آب مقطر شکوفه درخت سیب به پوست جهت درمان اختلالات پوستی بویژه از بین بردن سرخی صورت موثر است. بخور شکوفه درخت سیب موجب طراوت پوست صورت گردیده و باعث برطرف شدن خشکی و زبری آن می گردد.
22 - اثر درمانی سیب در درمان وسواس و ضعف اعصاب:
نوشیدن روزی یک لیوان از آب سیب شیرین رسیده داروی مفیدی جهت رفع ضعف اعصاب و درمان وسواس در دراز مدت است. همچنین اگر آب سیب را گرفته و با شکرنی (نیشکر) پخته بقوام آورید و کمی هل و زعفران و مقداری گلاب به آن اضافه نمایید و خوب بهم بزنید شربتی مقوی بدست می آید که در رفع وسواس و ضعف اعصاب بی نظیر است.

23 - درمان استسقاء و عطش مفرط با سیب: نوشیدن روزی یک فنجان آب سیب ترش (بر خلاف سیب شیرین) بعنوان داروی ضد استسقاء برای افرادی که عطش مفرط دارند بسیار مفید بوده و آنرا بخوبی از بین می برد.
24 - کاهش کلسترول (چربی) خون با سیب: بعلت فیبرهای خوبی که در سیب وجود دارد بخصوص فیبر پکتین که در پوست میوه سیب موجود است کلسترول خون کاهش یافته و موجب افزایش hdl می گردد
25 - نقش سیب در کاهش فشار خون: تحقیقات و مطالعات دکتر kempner و سایرین نشان داد که نمکهای پتاسیم آلی موجود در سیب باعث شده که سیب بعنوان یک مدر (ادرار آور) خوب عمل کرده و سبب کاهش سدیم گردد و در نتیجه باعث کاهش فشار خون شود.
26 - نقش سیب در سلامت دندانها: طبق گفته معصومین (ع) در گذشته و همچنین مطالعات دکتر j.j hanks در رشته جراحی دندانها در عصر حاضر، سیب بیش از هر میوه دیگری دارای خاصیت تمیز کنندگی دهان و دندان بوده و باعث افزایش ترشح بزاق گردیده و به طرز معجزه آسایی از تخریب دندانها جلوگیری می کند.
27 - فرآورده های گیاهی و دارویی سیب: همانگونه که ذکر شد خواص سیب بخصوص سیب شیرین به حدی است که یکی از معصومین (ع) می فرمایند: ما اهل بیت زمانی که مریض می شویم با سیب مداوا می کنیم. به همین دلیل از این میوه با ارزش فرآورده های متعددی تهیه می کنند که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:
الف - گلقند عسلی سیب
یک مشت (حدود 10 مثقال) از گل برگهای معطر گل سیب را جمع آوری کرده، نرم ساییده و با نیشکر یا عسل مخلوط کرده و بعصورت گل قند در آورید. خوردن روزانه کمی از این گلقند به افرادیکه از ضعف قلب و اعصاب رنج می برند توصیه می شود.

ب - شربت مرکب سیب
جهت تهیه شربت مرکب سیب، یک فنجان شربت ساده سیب را با نصف فنجان شربت گیاهانی چون گاوزبان، برگ سنا، برگ تیول، بهار نارنج و زعفران مخلوط کرده و صبح یا عصر آنرا بنوشید. این شربت داروی مفیدی جهت رفع ضعف قلب و تقویت اعصاب می باشد.
پ - تهیه شربت آرام بخش اعصاب با سیب
یک مشت (حدود 50 گرم) پوست سیب را در نیم لیتر آب جوش بمدت 12 دقیقه ریخته و بگذارید دم بکشد، سپس به آن کمی پودر سیب و کمی آبلیمو اضافه کنید، خوب بهم بزنید و در طول روز از آن بیاشامید. (در صورت لزوم می توانید کمی شکر نیز به آن اضافه نمایید)
ت - تهیه مرهم التیام دهنده زخم با سیب
دو عدد سیب خام تازه را رنده کرده با 100 گرم پیه خوک مخلوط نموده، کمی حرارت دهید، سپس آنرا صاف نموده و در قوطی پماد بریزید .
نوع دیگر: یک سیب خام را در هاون انداخته، بکوبید و آنرا در شیره خودش بریزید، بعد آنرا صاف نموده و بر محل زخم ضماد کنید.
ث - جوشانده پوست سیب
برای تهیه جوشانده سیب ابتدا سیب را در سایه و در گرمای معتدل و ثابت خشک نموده، بعد 1 تا 2 قاشق غذاخوری از آنرا در سه فنجان آب بمدت 15 دقیقه جوشانده، کمی شکر به آن افزوده تا خوش طعم شود و نیم ساعت قبل از غذا میل کنید.
ج - محلول ضدجوش سرکه سیب
جهت تهیه ضد محلول جوش،، 100 میلی لیتر سرکه را با 400 میلی لیتر آب مخلوط کرده، ابتدا پوست را با صابون گل ختمی یا بابونه شسته، خشک کرده و هر بار کمی از محلول فوق را به پوست بمالید و خوب ماساژ دهید و این عمل را تا بهبودی کامل ادامه دهید.
28 - فرآورده های غذایی و نوشیدنی سیب:
الف - ژله سیب
برای تهیه ژله سیب چند عدد سیب سرخ و شیرین پر آب را انتخاب کرده و آنها را از قسمت طول به چهار قطعه مساوی ببرید ولی پوست نکنید زیرا پوست آن به ژله شما رنگ زیبایی می بخشد. سیب های قطعه قطعه شده را در آب بریزید و در این هنگام چند قطره آبلیموی تازه را به آن اضافه نمایید، وقتی سیبها پخته شدند آنها را در صافی انداخته و بدون فشار بگذارید آب آن کم گرفته شود، بعد این آب را وزن نموده و معادل سه چهارم وزن آن شکر افزوده و 20 دقیقه دیگر آنرا بجوشانید، سپس آنرا در ظرفی ریخته و برای مصرف نگهداری کنید. ( توجه: مقداری آبلیموی افزودنی به ازای هر 20 عدد سیب باید آب یک لیموی بزرگ باشد)
ب - مربای سیب
یک کیلو شکر را در مقداری آب ریخته و به قدری حرارت دهید تا به قوام آید، سپس 500 گرم سیب تازه (دم و پوست گرفته) و کمی آب را داخل شربت ساده که درست کرده اید بریزید و خوب بهم بزنید، کمی وانیل و جوهر لیمو به آن افزوده و دوباره حرارت دهید تا سیب پخته شود و به قوام آید.
نکته: چون برای تهیه مربای سیب ناچارید پوست آنرا بکنید بهتر است یک دقیقه آنرا در آب جوش انداخته و بعد در آورید و در این موقع پوست سیب بخوبی کنده می شود و احتیاجی به کندن آن با کارد نیست.

پ - مربای شکوفه سیب
100 گرم گل یا شکوفه درخت سیب را 6 ساعت در آب خیسانده، سپس با آتش ملایم آنرا بجوشانید بعد به هم وزن آن شکر و کمی وانیل افزوده، بهم بزنید و دوباره حرارت دهید تا بقوام آید، پس از بقوام آمدن آن را در شیشه ای ریخته و بکار برید.
ت - پالوده (پوره) سیب
جهت تهیه پالوده یا پوره سیب، چند عدد سیب تازه و رسیده را رنده نموده، برای خوش طعمی آن کمی شکر و گلاب به آن افزوده، خوب بهم زده و میل کنید. ( در تهیه پوره سیب بهتر است سیب را پوست نکنید زیرا پوست سیب دارای دیاستاز و منگنز است و به هضم غذا کمک می کند، از اینرو داروی خوبی برای کودکان و سالخوردگانی است که به غذاهای زود هضم نیاز مبرم دارند ).
ث - سرکه سیب
قند موجود در سیب توسط مخمر به نوعی الکل تبدیل شده و شراب سیب ساخته می شود، بعد از آنکه شراب رسید، الکل آن توسط فعالیت باکتریها به اسید سیتریک تبدیل می گردد، سپس به آن ویتامین c اضافه می کنند تا از اکسیده شدن آن جلوگیری نماید. به این ترتیب سرکه سیب ساخته می شود که اثرات درمانی معجزه آسایی دارد.
ج - کمپوت سیب
مواد لازم
1 کیلو سیب
25 گرم شکر
3 لیوان آب
1 قاشق سوپخوری آبلیمو
روش تهیه کمپوت
سیب را شسته و از وسط دو نیم کنید. هسته های آنرا بیرون آورده و آن را پوست گرفته و در ظرف آب سرد قرار دهید و آبلیمو را اضافه کنید تا سیب تغییر رنگ ندهد شکر و آب را جوشانده، سیب را به آن اضافه کنید و حدود 5 تا 10 دقیقه بجوشانید. بصورتی که سیب کمی ملایم تر شود. سپس سیب را در ظرف مخصوص بریزید و کمی از شربت خود سیب روی آن بریزید.
چ - دسر سیب
مواد لازم
6 عدد سیب
3 عدد تخم مرغ
یک چهارم پیمانه آب
یک سوم پیمانه شکر
یک چهارم قاشق چایخوری نمک
5 /1 قاشق چایخوری نشاسته
2 قاشق غذاخوری شیر کم چربی
یک چهارم قاشق چایخوری دارچین
یک چهارم قاشق جوزهندی
روش تهیه دسر
سیبها را پوست گرفته و قاچ کنید. سپس آنرا با آب درون ظرف در داری بپزید. بطوریکه کاملا بپزد اما له نگردد شکر و نمک را اضافه کرده و هم بزنید تا شکر در آب حل شود سیب را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا خنک شود. تخم مرغ، شیر و نشاسته را با چنگال خوب هم بزنیدسیبها را درون ظرف نسوز چیده و مخلوط شیر و تخم مرغ را روی آن بریزید. جوز هندی و دارچین را روی سایر مواد پاشیده و ظرف را داخل و قرار دهید. این دسر را در حرارت 325 درجه فارنهایت و بمدت 20 دقیقه بپزند. دسر را گرم صرف نمایید. این دسر برای پذیرایی 4 نفر است.
ح - مارمالاد سیب
مواد لازم
2 کیلو سیب
1 کیلو شکر
2 ورق ژلاتین
نصف قاشق چایخوری وانیل
روش تهیه مارمالاد
سیب را با 3 لیوان آب بگذارید بپزد. بعد سیبهای پخته شده را از صافی رد کرده و یا چرخ کنید. شکر را روی آنها ریخته و 2 ساعت بگذارید بماند ژلاتین را در کمی آب جوش حل کرده، داخل مایه سیب ریخته، سپس سیبهای صاف شده و شکر را روی حرارت گذاشته تا بجوشد و غلیظ شودبعد آنرا از روی حرارت برداشته و بگذارید سرد شود و در شیشه ریخته و در جای خنک نگه دارید. در اواخر پختن مارمالاد وانیل را اضافه کنید.
خ - کیک سیب
مواد لازم
یک لیوان سیب رنده شده
2 لیوان آرد سفید
نصف لیوان شکر
نصف لیوان گردوی (چرخ کرده)
یک فنجان روغن مایع
2 عدد تخم مرغ
نصف قاشق چایخوری وانیل
یک قاشق چایخوری بکینگ پودر
1 قاشق چایخوری جوش شیرین
روش تهیه کیک
ابتدا قالب یکی را کمی چرب کرده و سپس فر را با درجه 180 سانتیگراد روشن کنید. بعد مایه کیک را آماده ساخته و در یک ظرف تخم مرغها را بشکنید. روغن و شکر را روی تخم مرغ ریخته و آن را خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. جوش شیرین، گردو، بکینگ پودر و وانیل را داخل تخم مرغ کرده و سیب رنده شده و آرد را به مایع اضافه کنید، کمی بزنید تا با هم مخلوط شوند. مایه کیک را در قالب ریخته و قالب را به مدت 1 ساعت در فر قرار دهید تا کیک پخته و روی آن طلایی گردد. کیک را بعد از این مدت از فر در آورده، بگذارید سرد شود و بعد از قالب خارج کنید و روی آن را با مقداری خاکه قند و پودر پسته تزیین نمایید.
د شیرینی سیب
مواد لازم
5 /1 کیلو سیب
2 عدد تخم مرغ
250 گرم شیر
200 گرم شکر
400 گرم روغن
180 گرم آرد
کمی نمک
روش تهیه شیرینی
شیر، زرده تخم مرغ ، شکر، نمک و آرد را مخلوط کنید. سفیده تخم مرغ را آنقدر بزنید تا سفت شود و سپس به مایه اضافه نمایید. سیبها را پوست گرفته و هسته های آنرا خارج کرده، بصورت ورقه ورقه برش بزنید و بعد در مایه آماده شده فرو کنید و در روغن سرخ نمایید. سیبهای سرخ شده را در آبکش بگذارید تا روغن اضافی آن خارج شود و روی آن شکر بپاشید.
ذ - نوشیدنی مقوی سیب (برای 1 نفر)
مواد لازم
یک چهارم فنجان آب سیب
1 قاشق مرباخوری نارگیل
1 قاشق مرباخوری پوره مغز فندق
2 تکه یخ کوچک
یک چهارم قاشق چایخوری زنجبیل تازه (رنده شده)
روش تهیه نوشیدنی
تمام مواد را در مخلوط کن ریخته، کاملا مخلوط کرده و بلافاصله پذیرایی کنید.
س - نوشیدنی اشتها آور سیب (برای 16 نفر )
مواد لازم
2 کیلو و 300 گرم آب سیب
یک چهارم فنجان شکر
2 عدد چوب دارچین (متوسط)
به میزان لازم گل میخک
روش تهیه نوشیدنی
آب سیب، شکر، ادویه و دارچین را در ظرف مناسبی ریخته، آرام آرام حرارت دهید تا به درجه حرارت جوش برسد و 3 دقیقه بجوشد. سپس نوشیدنی را صاف کرده، آنرا داغ با قاچ های نازک پرتقال، لیمو با سیب قرمز پوست نکنده که یک گل میخک درسته در آن فرو رفته، سرد کنید. می توانید نوشیدنی را سرد با یخ میل نمایید.
ش - سالاد سیب و کلم (برای 4 نفر)
مواد لازم
1 عدد سیب متوسط (خرد شده)
3 پیمانه کلم (خرد شده)
نصف پیمانه سس کم کالری
یک چهارم پیمانه آبلیمو
2 قاشق غذاخوری خیارشور (خرد شده)
یک چهارم قاشق چایخوری نمک
روش تهیه سالاد
تمام مواد را با هم به آرامی مخلوط کنید و سالاد را برای مدت حدائقل یک ساعت در یخچال نگهدارید تا خنک شود. میزان کل کالری این سالاد 160 کالری می باشد و از این رو مصرف ان برای افرادی که رژیم ضد چاقی دارند مفید و موثر است.
ص - چای نشاط آور سیب (برای 4 نفر )
مواد لازم
1 پیمانه آب سیب
نصف پیمانه شکر
نصف پیمانه آب پرتقال
3 عدد میخک
یک سوم پیمانه آبلیمو
1 پیمانه آب
5 /1 پیمانه چای آماده سرد
چند حلقه لیمو
4 برگ نعناع تازه پوست رنده شده
1 عدد پرتقال
روش تهیه چای
پوست پرتقال، آب و میخک را مخلوط کرده، روی حرارت قرار دهید تا بمدت 20 دقیقه بجوشد. سپس آن را آبکش کرده و سایر مواد را با آن مخلوط کنید. این نوشیدنی را در لیوانهای بلند ریخته و چند قطره یخ در آن بیندازید روی یک ورقه لیمو و یک برگ نعناع قرار دهید.
ض - پودینگ سیب (برای 6 نفر)
مواد لازم
4 عدد سیب متوسط
یک سوم پیمانه شکر
یک دوم پیمانه آب سرد
3 پیمانه آب جوش
1 قاشق غذاخوری آبلیمو
5 قاشق چایخوری نشاسته
2 قاشق چایخوری پودر پوست لیمو
روش تهیه پودینگ
نشاسته را در آب سرد ریخته و هم بزنید. 5 دقیقه صبر کرده و سپس آب جوش را به آن اضافه کنید. نشاسته را در شیر ریخته و شیرجوش را در یک محتوی ظرف آب در حال جوش قرار دهید. نشاسته را حدود 30 دقیقه حرارت داده و آن را مرتب هم بزنید. سپس شکر را اضافه کرده و هم بزنید در نشاسته حل شود. آبلیمو و پودر پوست لیمو را نیز به نشاسته افزوده و آن را از روی حرارت بردارید. سیب را پوست گرفته و حلقه حلقه کنید. حلقه های سب را درون ظرف نسوزی چیده و نشاسته را روی آن بریزید. ظرف را در فر قرار دهید و سیب ها را در حرارت 350 درجه فارنهایت بپزید.
ط - دلمه سیب
مواد لازم
500 گرم سیب
500 گرم گوشت (چرخ کرده )
1 عدد پیاز
نصف پیمانه لپه (پخته شده )
مقداری روغن
2 قاشق غذاخوری شکر
2 قاشق غذاخوری کره
به میزان لازم نمک و فلفل
روش تهیه دلمه
پیاز را خرد کرده و در روغن کمی سرخ کنید. بعد گوشت چرخ کرده را به آن افزده، کمی تفت دهید، لپه، نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و کنار بگذارید. سیب را از قسمت ساقه سوراخی ایجاد کرده، دانه و مغز آنرا خارج کرده و به صورت دلمه در آورید، سپس مواد گوشتی آماده شده را داخل سوراخ سیب ریخته و دلمه سیب را در ظرفی کنار هم بچینید و با حرارت 350 درجه به مدت حدود نیم ساعت بپزید. وقتی که سیب نیم پز شد آن را از فر خارج کرده، سرکه و شکر را با هم مخلوط نموده و روی آن بریزید دوباره در فر قرار دهید تا کاملا پخته شود و میل کنید.
ظ - خورش سیب (برای 4 نفر )
مواد لازم
1 کیلو سیب
100 گرم روغن
1 عدد پیاز
نصف پیمانه آبلیمو
4 قاشق مرباخوری شکر
کمی زعفران
به میزان لازم نمک و فلفل
500 گرم گوشت (بدون استخوان)
روش تهیه خورش
گوشت را قیمه قیمه کرده و با پیاز سرخ شده و 4 پیمانه آب بپزید. سیب را پوست کنده و خرد نمایید و با روغن کمی تفت دهید و داخل گوشت پخته شده بریزید. بعد شکر، آبلیمو، نمک و زعفران را به گوشت اضافه کرده، بگذارید تا حرارت ملایم خورشت چند جوش بزند. طوری که سیب له نشود. خورش پخته را در ظرف مناسب ریخته و میل نمایید.
ع - ترشی لیته سیب
مواد لازم
1 کیلو سیب
1 لیتر سرکه
1 قاشق سوپخوری شکر
نصف قاشق سوپخوری پودر میخک
1 پیمانه آب
به میزان لازم نمک
روش تهیه ترشی
بعد از پوست کندن سیب، آنرا به اندازه های دلخواه ریز کرده و با یک پیمانه آب روی حرارت ملایم بپزید. سپس آنرا خوب آبکش کرده، بطوری که آبش خشک شود. بعد دوباره آنرا با نمک، میخک و سرکه با حرارت ملایم آنقدر بجوشانید تا کاملا له شده، به صورت ژله در آمده و خوب غلیظ شود. شکر را به آن اضافه کرده، خوب هم بزنید. بعد چرخ کنید. پس از چرخ کردن کافی است آنرا خنک کرده و در شیشه ریخته و در جای خنک نگهداری کنید.
غ - شربت عسل سیب با خامه
مواد لازم
یک دوم پیمانه شربت سیب
5/1 پیمانه خامه غلیظ و سرد
کمی دارچین (برای تزیین )
2 قاشق غذاخوری عسل
تعدادی پوست لیمو (رنده شده )
روش تهیه شربت
درون کاسه ای شربت و خامه را با هم خوب مخلوط کنید. سپس این مخلوط را درون لیوانهای سرد بریزید و با رنده پوست لیمو دارچین تزیین کرده و بلافاصله آنرا صرف نمایید.
ف - ژله سیب وموز (برای 4 نفر )
مواد لازم
1 پیمانه آب سیب
1 عدد موز (ورقه شده)
نصف پیمانه آب داغ
یک چهارم پیمانه آب سرد
2 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین (بدون چاشنی)
1 قاشق غذاخوری شکر
1 قاشق چایخوری وانیل
2 قاشق چایخوری آبلیمو
روش تهیه ژله
پودر ژلاتین را در آب سرد ریخته و هم بزنید تا یکنواخت شود. آب داغ را اضافه کرده و مخلوط کنید تا ژلاتین در آب حل شود. شکر، آبلیمو، آب سیب و وانیل را افزوده و هم بزنید تا شکر حل شود. ژله را در یخچال گذاشته تا کمی ببندد. سپس آن را از یخچال بیرون آورده و با همزن بزنیدحلقه های موز را نیز به ژله اضافه کرده و ژله را دوباره در یخچال بگذارید تا سرد شده و کاملا ببندد.
ق - شیر تخم مرغ سیب (برای 1 نفر)
مواد لازم
250 گرم آب سیب
100 گرم شیر
1 عدد تخم مرغ
1 قاشق چایخوری شکر
1 هشتم قاشق چایخوری وانیل
کمی جوز هندی
2 تکه یخ
روش تهیه شیر تخم مرغ
تخم مرغ شکسته و زرده و سفیده را از هم جدا کنید. زرده را با شکر و وانیل به وسیله چنگال خوب بزنید. زرده، شیر، یخ، جوزهندی و آب سیب را رد مخلوط کن ریخته و مخلوط کنید تا حالت پف کرده و کش دار پیدا کند .در این فاصله سفیده را با همزن تمیز بزنید تا سفت شده و فرم بگیرد. زرده را روی سفیده ریخته و به آرامی مخلوط کنید. این مخلوط را در لیوانهای کوچک ریخته و مقدار کمی جوز هندی روی آن بپاشید و میل کنید.
ک - شیرقهوه سیب (برای 2 نفر )
مواد لازم
100 گرم آب سیب
3 قاشق چایخوری شکر
200 گرم آب سرد
4 تکه یخ
یک چهارم پیمانه شیر خشک
2 قاشق چایخوری قهوه فوری (نسکافه )
روش تهیه شیرقهوه
تمام مواد را در مخلوط کن ریخته و در درجه تند به مدت 1 الی 2 دقیقه خوب مخلوط کنید تا غلیظ شود. سپس آنرا در لیوانهای بلند ریخته و میل کنید.