فهرست کتاب


روزها و رویدادها (جلد دوم)

علی بری دیزجی , علی اصغر کریمی شرفشاده , مجید صفائی , محمد نبی ابراهیمی , وحید صفائی

پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت از سوی جمهوری اسلامی ایران

27 تیر 1367

(پیروزی رزمندگان ما در جبهه های نظامی و سیاسی مصادیق بارزی از تحقق وعده خداوند در یاری کردن بندگان صالح اوست. دستاوردهای عظیم نظام اسلامی مرهون عمق ایمان اسلامی در دل امت مسلمان ایران و استحکام و اقتدار معنوی امام عظیم الشأن است و همه تصمیم گیریها، عملکردها و جهت گیریهای ما باید با معیار و حکم اسلامی و ایمان مذهبی سنجیده شود و این امر ضامن پیشرفت نظام و دلگرمی مردم به مسئولین خواهد بود.
کسانی که در جبهه های سیاسی مسئول دفاع از انقلاب و نظام اسلامی بودند، فضای سرد سیاسی و توطئه های گوناگون دشمنان اسلام در عرصه بین المللی را بیش از دیگران احساس کردند. آنان با فداکاریهای خود در کنار ارتش، سپاه، بسیج و آحاد ملت ما، دشمن را مبهوت کردند و من این پیروزی بزرگ سیاسی و بین المللی را به دست اندرکاران پیگیری قطعنامه 598 که تلاش قابل تحسینی را به انجام رساندند، تبریک می گویم **در دیدار اعضای ستاد پیگیری اجرای قطعنامه 598 (30/11/1370)***.)
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

دفاع مقدس و قطعنامه های شورای امنیت:

پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 27 تیرماه 1367 انعکاس ویژه ای در محافل سیاسی و خبری جهان داشت و این، هشتمین قطعنامه ای بود که شورای امنیت از ابتدای تجاوز علنی رژیم بعثی عراق به جمهوری اسلامی ایران، صادر کرده بود.
نگرشی بر قعطنامه های صادره به وضوح نزدیک شدن شورای امنیت به مواضع محکم و اصولی جمهوری اسلامی را نشان می دهد، که سرانجام پس از 8 سال دفاع مقدس، مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران بر جهانیان به اثبات رسید** در تاریخ 18/9/1370 سازمان ملل متحد رژیم عراق را به عنوان متجاوز معرفی نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به جلد سوم کتاب روزها و رویدادها مراجعه نمایید.***.