فهرست کتاب


روزها و رویدادها (جلد دوم)

علی بری دیزجی , علی اصغر کریمی شرفشاده , مجید صفائی , محمد نبی ابراهیمی , وحید صفائی

پیام نخست وزیر:

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر مجاهد حجت الاسلام والمسلمین آقای سید علی خامنه ای،
به قطع و یقین می دانم که روح بزرگ و ایثارگر آن برادر مجاهد شهادت در راه اسلام و انقلاب اسلامی را فیضی عظیم و الهی می داند و در راه بندگی خدا و خدمت به اسلام و امام و امت شهیدپرور از بذل جان خویش دریغ نداشته و ندارد. در عین حال خدای بزرگ را سپاس می گویم که نقشه شوم و پلید جنایتکاران را در سوء قصد به جان شما نقش بر آب ساخت و آن یار فداکار امام و امت را از خطر قطعی و حتمی نجات داد.
سلامت عاجل و توفیق آن برادر مجاهد را در راه خدمت به اسلام و مسلمین از درگاه احدیت مسئلت می نمایم.
برادر شما محمد علی رجایی

شهادت آیت الله شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب

فاجعه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران

7 تیر 1360

ساعت 20 و 30 دقیقه روز یکشنبه 7 تیر ماه 1360 تعدادی از شخصیتهای مختلف کشور (نمایندگان مجلس - هیأت دولت و ...) بتدریج به سالن اجتماعات دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران واقع در سرچشمه تهران وارد شدند. نوای ملکوتی قرآن کریم در فضای سالن طنین انداخته و صالحان را بشارت تحقق وعده الهی می داد. در همان وقت تعدادی دیگر از اعضاء حزب از جمله شهید بزرگوار آیت الله دکتر بهشتی وارد جلسه شدند. پس از پایان قرائت قرآن کریم و اعلام برنامه، آیت الله بهشتی آغاز سخن نمود. بحث روز درباره تورم بود، اما عده ای از اعضاء خواسته بودند که راجع به انتخابات ریاست جمهوری نیز صحبت شود. شهید دکتر بهشتی سخنانش را با این جملات آغاز کرد: ما بار دیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند. تلاش کنیم کسانی را که متعهد به مکتب هستند و سرنوشت مردم را به بازی نمی گیرند انتخاب شوند. این آخرین کلمات آن بزرگوار بود که از لبان حقگوی ایشان بیرون تراوید. ناگهان برقی جهید و نوری خیره کننده و صدایی مهیب برخاست. زمین تکان سختی خورد و دیوارها بشدت لرزید. گویی زلزله به پا شده است. در کمتر از ثانیه ای از سالن اجتماعات حزب جمهوری اسلامی جز تلی از خاک چیزی نماند. در چند ثانیه بیش از هفتاد تن از بهترین عزیزان انقلاب زیر خروارها خاک مدفون شدند و روح فرزندان رشید اسلام و معلمان بزرگ شهادت و ایثار در ملکوت اعلی به طیران در آمد. همگان ذکر خدا بر لب به سوی وعده گاه الهی رهسپار شدند و بدین ترتیب جنایتی که تاریخ بشری هرگز شبیه بدان را در صفحات خود ثبت نکرده و به یاد نداشت به وقوع پیوست و توحش غربی و نفاق داخلی همگام با هم به جشن شهادت فرزندان امام خمینی (ره) پایکوبی کردند.
عامل بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی منافق نفوذی به نام محمدرضاکلاهی بود که خود جزء نیروهای خدماتی حزب به حساب می آمد و پس از انفجار موفق به فرار شد.