آمریکا و اسراییل دو روی یک سکه

مرکز غدیر‏‏‏

ج) دیوان عالی قضایی آمریکا

)United State Supreme Court(
بالاترین مرجع قضایی در آمریکا می باشد که شامل یک رییس و هشت دستیار است. هر حکمی را این دیوان صادر کند، همان است و بس. صهیونیست ها در این دیوان نیز به پست های مهمی گمارده شده اند.
به عنوان مثال، در سال 1994 میلادی، صهیونیستی به نام استیون برایر )Steven Breyer( توسط بیل کلینتون به سمت یکی از قضات این دیوان منصوب گردید. در سال 1969 صهیونیستی به نام وارن برگر )Warren Earl Burger( توسط ریچارد نیکسون ریاست این دیوان را به عهده گرفت.
در سال 1916 میلادی، تامس وودر ویلسون )Thomas Woodrow (Wilson بیست و هشتمین رییس جمهور آمریکا، صهیونیستی به نام لوئیس دمبیتز برندیس )Louis Dembitz Brandis( را به عنوان قاضی این دیوان منصوب کرد.
این صهیونیست در تاریخ 30 اوت 1914 به ریاست سازمان صهیونیستی منصوب شده بود.

د) سیاست خارجی آمریکا پیرامون اسراییل و صهیونیست ها

سخنرانی رؤسای جمهور و دیگر سیاستمداران آمریکا در ارتباط با اسراییل و صهیونیست ها در چند دهه اخیر، حاکی از وابستگی و نفوذ شدید صهیونیست ها و اسراییل در آمریکا و نیز عجز و ناتوانی آنان در مقابل صهیونیسم بین الملل است و این وابستگی فقط به کلاه جهودی بر سر گذاشتن آنان ختم نمی شود، بلکه تعهدی غیر قابل تصور، در مقابل اسراییل و صهیونیست ها دارند.
پال فینلی )paul Finley( یکی از سیاستمداران آمریکاست که از اوایل دهه 90، مردم آمریکا را از نفوذ و سلطه جهودان آگاه ساخته و این امر باعث شده تا مورد اهانت صهیونیست ها واقع و از کار بر کنار گردد. او می گوید: نخست وزیر اسراییل نفوذ بیشتری در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا دارد تا کشور خودش (اسراییل).
دولت آمریکا با استفاده از اهرم های مختلف بر روی کشورهای دیگر فشار می آورد که:
اولاً: با اسراییل روابط سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی در سطح قابل توجّهی داشته باشند.
ثانیاً: روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود را با جمهوری اسلامی ایران قطع نمایند. زیرا ایران اسلامی مخالف اسراییل و صلح و سازش با صهیونیست ها می باشد.
آمریکا برای خدمت به اسراییل، لایحه داماتو را وضع می کند تا هیچ کشوری در دنیا با جمهوری اسلامی حتی داد و ستد اقتصادی در سطح پایین نداشته باشد، و یا انتقال نفت و گاز دریای خزر (هر چند که از طریق ایران مقرون با صرفه است)، از طریق فشار به کشورها و شرکت های وابسته در این پروژه، سعی دارد تا طرح و مسیر دیگری را انتخاب و دنبال نمایند.
هر چند اگر با ضرر چند میلیارد دلاری نیز خاتمه یابد.

ه) سفرای صهیونیست آمریکا در کشورهای مختلف جهان

آمریکا جهت گسترش منافع و دنبال نمودن اهداف صهیونیست های، سفرای آمریکایی صهیونیست را به کشورهای مختلف اعزام می کند که ادعای 10 میلیارد دلاری مدلین کونین سفیر صهیونیست آمریکا به سوییس یکی از این نمونه ها می باشد. از جمله کشورهایی که سفرای آمریکایی صهیونیست در آنجا به فعالیت مشغولند، عبارتند از:
آلمان، آفریقای جنوبی، برزیل، بلاروس، بلژیک، بولویا، ترکیه، دانمارک، رومانی، زامبیا، زلاندنو، سنگاپور، سوئد، سوئیس، فرانسه، کانادا، کوبا، لهستان، مجارستان، مصر، مراکش، مکزیک، نروژ و هند.