فهرست کتاب


صلوات کلید مشکلات

علی خمسه‏ای قزوینی معروف به حکیم هندی‏

سخنی با خوانندگان

سلام، خسته و درمانده نباشی!
نمی دانم کیستی؟ اهل کدام یاری؟ اما از این که تصمیم گرفتی برای شناخت فایده های صلوات قدم برداری، شکر گزار خدای خود باش و امید که مطالب این کتاب راه گشای مشکلات دنیا و آخرت شما باشد و نویسنده را به دعای خیر یاد فرمایید.
آیا می دانید تاکنون ده ها شرکت خصوصی این کتاب را خریده و به کراکنان خود هدیه کرده اند، آیا می دانید اگر این کتاب را هدیه بدهید چه خدمت بزرگی به کارکنان اداره یا شرکت خود کرده اید؟ با هدیه این کتاب، زندگی آنان را سرشار از موفقیت می کنید و هم کارآیی شغلی شان را چند برابر. اگر خواهان رشد معنوی و تحول در زندگی هستید، مطالعه این کتاب را به شما سفارش می کنیم.
اگر می خواهید نام شما در دل دوستانتان محفوظ بماند، اگر می خواهید روابط شما با خویشاوندان و عزیزانتان قوی تر گردد، اگر می خواهید بیشس از پیش در اجتماع نفوذ کنید و بتوانید بهتر و بیش تر به مردم خدمت کنید، به مناسبت عیدها، مسافرت ها و دید و بازدیدها، کتاب هدیه کنید. کتاب خوب، سرنوشت فرد و جامعه را عوض می کند و کتاب بد نیز فرد و جامعه را سقوط می دهد. شما کتاب های خوب را بخرید و به عنوان یادبود به دوستان و خویشاوندان هدیه کنید.
اگر از مشکلات روحی و خستگی های فکری در زنجید، و آسایش روانی و حقیقی داشته باشید، بهترین راه به دست آوردن آن، مطالعه کتاب های سودمند می باشد.
اهدای کتاب های ارزشمند به دوستان، افق روشنی بر پنجره زندگی آنان می گشاید.
پدر و مادر گرامی! اگر نگران آینده پربهای فرزدان دلبند خود هستید، آنان را با کتاب های ارزشمند اسلامی آشنا کنید که این گونه کتاب ها ضامن سعادت و آخرت می باشد.
معلم عزیز! شما که خود هدایت کننده نسل جوان و نوجوان به سوی تکامل هستید و نقش پیامبران الهی را دارید، خواندن کتابهای سودمند اسلامی را به شاگردان خود سفارش نمایید که این گونه کتاب ها شما را در ادای وظیفه الهی تان یاری خواهد نمود.با ما تماس بگیرید تا کتاب هایی مفید در زمینه های مختلف اجتماعی، اخلاقی و...برایتان بفرستیم.
خواهر و برادر گرامی! پرسش ها و مشکلات اجتماعی، اخلاقی، دینی و... خود یا دوستان عزیزتان را با ما، در میان بگذارید تا جواب های مفید و ارزشمند دریافت نمایید.
ما سوالات و مشکلات شما را با کارشناسان خبره و متعهد در میان خواهیم نهاد و جواب لازم را برای شما ارسال می نماییم.
نشانی: تهران، ص.ب: 888/13445، علی خمسه ای قزوینی.
تلفن همراه نویسنده: 09112099667.

مقدمه

الحمد الله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد صلی الله علیه و آله المعصومین سیما حجه ابن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف.
اللهم صل علی المصطفی محمد و المرتضی علی و البتول فاطمه و السبطین الحسن و الحسین و صل علی الامام زین العابدین علی و الباقر محمد و الصادق جعفر و الکاظم موسی و الرضا علی و التقی محمد و النقی علی و الزکی العسکری الحسن و صل علی الامام الهادی المهدی صاحب العصر و الزمان و خلیفه الرحمان و قاطع البرهان و سید الانس و الجان صلوات الله و سلامه علیهم اجمعین.
یکی از سنت های اصیل و ارزشمند الهی، صلوات بر پیامبر و آل او صلی الله علیه و اله است. صلوات بهترین ذکر برای بر آوردن حاجات، درمان امراض و رفع گرفتاری هاست. مسلمانان هر روز، حداقل 9 مرتبه در نمازهای یومیه آن را بر زبان جاری م یکنند.بیایید با ذکر صلوات، خود را بیمه نماییم و ذکر صلوات را نصب العین خود قرار دهیم تا دعاهایمان مستجاب شود.
حضرت علی (علیه السلام) فرمود: دعایی مستجاب است که در اول و آخر آن، بر محمد و آل او (علیه السلام) صلوات فرستاده شود.
ما در این کتاب به طور مفصل، با آوردن چند حدیث نورانی از اهل بیت (علیه السلام) و استفاده از تفسیر برخی آیات قرآن کریم و ارائه داستان های واقعی از افرادی که پیوسته مشغول ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله بوده و آثار و برکاتی مشاهده نموده اند، رهگشایی این ذکر بزرگ را مورد بررسی قرار می دهیم، تا این که سرمشق خود قرار دهیم و در مشکلات متوسل به صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و اله شویم و به وسیله صلوات خداوند متعال تمام هم و غم های زندگی ما را بر طرف نماید.
نگارنده در شب جمعه ای در سال 1357، در جلسه ختم صلوات سید بزرگوار مرحوم جاج آقا فخر تهرانی رحمت الله علیه شرکت کردم، و حاجت مهمی داشتم که در آن جلسه متوسل به چهارده معصوم شدم و ظرف یک هفته یعنی شب جمعه آینده به حاجت خود رسیدم، با آن که اصلا باورم نمی شد به این زودی به حاجت خود برسم، آن هم خارج از ایران، از آن به بعد، در جلسات ختم صلوات شرکت کردم و روز به روز گشایش ابواب مادی و معنوی را برای خویش بیشتر و بیشتر دیدم و از همین رو به شرکت مستمر در این مجالس که حاج آقا فخر تاکید فراوان به آن داشتند، حریص تر شدم و همواره جستجو گر یافتن شان و منزلت این ذکر پر برکت و پر فضیلت عظیم شدم، یادم نمی رود یکی از دوستان در یکی از شب های ختم صلوات، به قدری دردمند بود که مشکلات مادی زندگی او را غم زده کرده بود، به این مجلس متوسل شد و به عنایات اهل بیت، پس از مدتی تمام مشکلاتش حل شد.
نویسنده، کتاب هایی چند در دست تالیف دارد که به مرور تقدیم به چهارده معصوم (علیه السلام) می نماید، که به حمد خدا برای شروع نیک، نخستین کتاب راصلوات، کلید مشکلات قرار دادم. این کتاب حاوی حکایت های بسیاری درباره صلوات می باشد، این اثر کوچک را به تنها منجی عالم، مصلح کل، عادل و عدل گستر گیتی، حجت خدا، مهدی زهرا (علیه السلام)، یوسف گو گشته فاطمه علیها السلام، میوه دل علی (علیه السلام)، حجت ابن الحسن العسکری (علیه السلام)، امام عصر و زمان - عجل الله تعالی و فرجه الشریف - تقدیم می دارم و ثواب این کتاب ا به روح پدر و اموات والدین خود و مرحوم مغفور حاج آقا فخر تهرانی آن عارف زاهد و عاشق دلباخته اهل بیت (علیه السلام) اهدا نمودم تا دعای خیر آنها کمک حالم گردد.و من الله الاستعانه و التوفیق.
خادم اهل بیت (علیه السلام) علی خمسه ای قزوینی معروف به حکیم هندی.
شروع نگارش کتاب: عصر روز سه شنبه 15 / 3 / 1380.
پایان نگارش کتاب: 3 / 9 / 1381.

1. پندهای صلواتی

از جمله تجربیات به دست آمده جهت کفایت امور مهم خصوصا برای توفیق یافتن به ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و اله، نوشتن صور و نقوش زیر در کاغذ زرد رنگ همراه داشتن آن در همه وقت است که تجربه شده و رد خور ندارد و می گویند این صور از اسماء اعظم خداوندی است(1).
صلوات بهترین هدیه از طرف خداوندی برای انسان است.
صلوات، تحفه ای از بهشت است.
صلوات، عطری است که دهان انسان را خوشبو می کند.
صلوات، نوری در بهشت است.
صلوات، نور پل صراط است.
صلوات شفیع انسان است.
صلوات، ذکر الهی است.
صلوات، موجب کمال نماز می شود.
صلوات، موجب کمال دعا و استجابت آن می شود.
صلوات، موجب تقرب انسان است.
صلوات، رمز دیدن پیامبر در خواب است.
صلوات، سپری در مقابل آتش جهنم است.
صلوات، انیس انسان در عالم برزخ و قیامت است.
صلوات، جواز عبور انسان به بهشت است.
صلوات، انسان را در سه عالم بیمه می کند.
صلوات، از جانب خداوند رحمت است و از سوی فرشتگان پاک کردن گناهان و از طرف مردم دعا است.
صلوات، برترین عمل در روز قیامت است.
صلوات، سنگین ترین چیزی است که در قیامت بر میزان عرضه می شود.
صلوات، محبوب ترین عمل است.
صلوات، زینت نماز است.
صلوات، گناهان را از بین می برد.
صلوات بهترین داروی معنوی است.
چه خوب است که انسان همیه اهل صلوات، باشد. چرا که پیامبر نیز دائم الصلوات، است.
چه خوب است که همیشه زبان انسان مشغول ذکر صلوات، باشد و فضای جامعه و محیط کار خود را معطر به صلوات، نماییم.
با ذکر صلوات، غم و اندوه حزن را از خود دور کنید.
با یک صلوات، نوری در بهضت برای خود بیافریند.
با یک صلوات گناهان خود را پاک و تولدی دیگر برای خود به وجود آورید.
با یک صلوات پاداش هفتاد و دو شهید را برای خود ثبت نمایید.
با یک صلوات ده حسنه برای خود ثبت کنید.