فهرست کتاب


کرامات المعصومین

سید ابوالحسن حسینی

مقدمه

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد الله رب العالمین و صلی الله علی محمد واله سادات الخلائق اجمعین و لعنه الله علی اعدائهم الی یوم الدین
بعد از نام و یاد حمد حق تعالی بر اهل بصیرت آشکار است که صلوات و سلام بر پیامبر و اهل بیت و آل او زیباترین آغاز کلام است و بر این اهل و پیروان راستین ائمه هدی (علیه السلام) همین بس که توکل به حضرت دوست بر بهترین انوار الهی، خاندان عصمت و طهارت (علیه السلام)، شفابخش دلهای بیمار و فروغ قلوب دلسوختگان است. چند برگی در پیش روست گواه بر کلام پیامبر عظیم الشان محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله) که فرمود: مثل اهل بیتی کمثل سفینه نوح...به این معنی است که مثل اهل بیت من، مثل کشتی نوح است که هر کس بر آن سوار شد نجات یافت و هر کس که سوار نشد به درستی که غرق شد.
در این چند برگ قطره ای از دریای کرامات و الطاف آن بزرگواران را نسبت به متوسلین به آستان مقدسشان بیان کرده ایم و شرح حال کسانی که در شب تاریک و ظلمانی در دریای گرفتاری و مصائب متوسل به ائمه هدی و فرزندان آن بزرگواران شده اند و نجات یافته اند واز هم غم رهایی پیدا کرده اند، آورده ایم و این دفتر را به کرامات المعصومین نام نهادیم و چون کتابهای بسیاری بطور جداگانه از کرامات ائمه (علیه السلام) گرد آورده اند لذا سعی کردیم در یک دفتر از هر یک از اولیای الهی چند کرامت را بیاوریم و از حضرت باری تعالی خواستیم که در این امر ما را یاری نماید و بگوییم که پیروان و شیعیان ائمه هدی را افتخاری بزرگ است و به همه کوردلان و به منکرین الطاف الهی هم نشان دهیم که کسانی که با چنگ زدن به دامن اهلبیت عصمت و طهارت (علیه السلام) و حب و دوستی با این اولیاء خدا هرگز در نمانده اند در سخت ترین مراحل در زندگی فریاد رس داشته و دارند و همیشه و همه حال خدا را شاکریم که ما را از پیروان اهلبیت قرار داد. و می خواهیم که دلهای سوخته شیعیان اهلبیت (علیه السلام) را لحظه ای از محبت و دوستی آن بزرگواران خالی نگرداند.
لذا از همه کسانی که در چاپ و نشر این کوشش ما را یاری نموده اند تشکر و از خدای منان برای ایشان طلب یاری داریم.
لذا این مجموعه حاضر به منظور ارادت به ساحت مقدس ائمه معصومین (علیه السلام) و استفاده شیعیان راستین او تدوین گردیده است تا شاید بتوانیم ذره ای از دریای کرامات اهلبیت (علیه السلام) بنگاریم وبا استفاده از کتب معتبر و گفته های افراد صادق قسمت ناچیزی از این کرامات را بیان کنیم. امید است که مورد توجه حضرات قرار گیرد.
در پایان ثواب این کتاب و دعای خوانندگان محترم که از خواندن این کتاب شریف ما را نصیب نخواهند فرمود به روح ملکوتی شهدا و گذشتگان به تخصیص والد حقیر تقدیم می نماید و از خداوند منان مسئلت دارم که ما را از شیعیان واقعی آن بزرگواران قرار دهد. ان شاءالله
آدمی را امتحان خلاق سرمد می کند - آزمونش در جهان با نیک و با بد می کند
از گزند حادثه ایمن بود تا روز حشر آن که خود را بیمه آل محمد می کند
سید ابوالحسن حسینی - قم جمادی الثانی 1422

به آنها فرمود بسم الله بگویید

مروی است که روزی حضرت رسول (صلی الله علیه وآله)حضرت علی (علیه السلام) را طلب کرد و فرمود یا علی می خواهم اقارب و خویشاوندان خود را از عذاب الهی بترسانم و آنها را به اسلام دعوت کنم برخیز و ایشان را حاضر نما. چون همه در نزد رسول (صلی الله علیه وآله) جمع شدند حضرت برخاست و با یک رصاع آرد، نانی ترتیب داد و قدری هم شیر که که تمام خویشاوندان همه خوردند که تعداد آنها بیش از چهل نفر بود و حضرت قبل از شروع کردن به آنها فرمودند که بسم الله بگویید و تناول نمائید.
حضرت علی (علیه السلام) می فرماید: به حق آن خدایی که جان علی در قبضه قدرت اوست آن طعام به اندازه ای بود که یک نفر یا نهایتا دو نفر را سیر می کرد، و شیر هم یک یا دو نفر را سیراب می کرد، همه خوردند ولی باز هم کمی از طعام باقی مانده بود. این روایت را از این جهت در اول کتاب آورده ایم که نقل شده این معجزه اول پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) بود(1)