فهرست کتاب


بامداد بشریت

محمد جواد مروجی طبسی

1. عیسی بن مریم (علیه السلام)

بسیاری از روایات شیعه و سنی تصریح کرده اند که حضرت عیسی (علیه السلام) رجعت خواهد کرد.
حضرت عیسی (علیه السلام) پس از آن که به آسمان عروج کرد، در همان جا به سر برد، و تا ظهور امام زمان (عج) در آن جاست. وی همراه 800 مرد و 400 زن به زمین خواهد آمد.(272)
حضرت عیسی (علیه السلام) یکی از بزرگ ترین یاران امام مهدی (علیه السلام) است که از طرف خداوند، به عنوان وزیر (273) دست راست حضرت مهدی (علیه السلام) رجعت خواهد کرد.(274)
از مهم ترین کارهای حضرت عیسی (علیه السلام) در دولت حضرت مهدی (عج) این است که با دشنه ای که در دست دارد، صلیب را خرد می کند، دجال را به هلاکت می رساند و اموال حضرت قائم (علیه السلام) را می گیرد و بین مردم تقسیم می کند.(275)

2. الیاس پیامبر (علیه السلام)

دومین پیامبری که همراه مهدی آل محمد (علیه السلام) خواهد بود، حضرت الیاس پیامبر است که گفته می شود وی جد حضرت نوح است. برخی گفته اند: او الیسع را دینی اسرائیل جانشین خود کرده است و خدا را به آسمان بالا برده است. همه ساله در روز عرفه، او و خضر(علیه السلام) در صحرای عرفات حضور پیدا می کنند و در کنار یک دیگر می باشند.(276)
از گفت و گوی امام صادق (علیه السلام) با الیاس (علیه السلام) در کنار کعبه، معلوم می شود که وی از جمله پیامبرانی است که همراه مهدی (عج) خواهند بود؛ چون او در ضمن گفت و گو شمشیر خود را به امام نشان داد، سپس نقاب از چهره کنار زد و اظهار داشت: من الیاس هستم.(277)

3. دانیال (علیه السلام)