فهرست کتاب


مهدی (عج) معجزه جاودان

محمد حسین طسوجی

جهان در حکومت حضرت مهدی (عج)

حضرت حکومت خود را در تمام جهان گسترش می دهد. و هر پیرمردی به اذن خدا قدرت چهل مرد را پیدا می کند. حضرت دست خود را بر سر مردم گذاشته عقل و فکر آنها کامل می شود. حضرت به زمین اشاره کرده، زمین طلاهای خود را بیرون می ریزد. حیوانات وحشی آزادانه به داخل شهرها رفت و آمد کنند پولهای رایج همگی از اعتبار افتاده ذکر صلوات اجرت و پول روز گردد.
آسمان نعمت خود را بر مردم تمام کند و زمین محصولاتی پر بارتر و مرغوبتر را بعمل آورد. علومی که اکنون در نزد جهانیان است بسیار محدود است و بیست و پنج قسمت آن در وقت حکومت حضرت نمایان می شود. سفر به کرات آسمانی و دیگر سیاره ها محقق می شود. و از آسمانهای دیگر به سوی زمین مسافرت خواهند نمود. زمین آباد شود عدل و داد در آن برقرار گردد. مردم با هم مهربان شوند جهان سر تا سر امنیت گردد. باران رحمت ببارد، زمین سبز شود. دین اسلام تنها دین رسمی شود.
موفقیت حضرت مهدی (عج) موفقیت تمام پیامبران و معصومین است. و اوست که مجری تمام برنامه آنان است. و حق تعالی در قرآن می فرماید: (ما رد زبور نوشتیم که بندگان ما وارث زمین هستند.)

آیین حضرت مهدی (عج)

مهدی (عج) بدعتها را نابود کرده، همانطور که رسول خدا نابود کرد حضرت مهدی اسلام را از نو بنا خواهد نمود. مهدی (عج) همان روش جدش را دنبال خواهد نمود. پیامبر (ص) فرمود: مهدی (عج) به روش من عمل می کند و فرمود من برای قرآن جنگ می کنم و مهدی (عج) برای سنت من جنگ خواهد کرد.
امام صادق (علیه السلام) فرمود: مهدی (عج) بدون شاهد و گواه حکم می کند همچون داوود و سلیمان. و حضرت امام باقر و امام صادق (علیه السلام) فرمودند: حضرت مهدی (عج) با اجل طبیعی از دنیا وفات خواهد کرد.

هنگامی که حضرت با اجل طبیعی به لقاء الله پیوست.

در این باره هم از دلائل عقلی و هم از دلائل نقلی (که از احادیث معصومین) به ما رسیده می توان فهمید که حضرت مهدی (عج) با عجل طبیعی وفات خواهد نمود و این حدیث در مورد حضرت استثناء دارد به دو دلیل فوق قال معصوم (علیه السلام): (ما منا اما مقتول او مسموم) (374)
ترجمه: از ما معصومین از دنیا نرود مگر این که توسط شمشیر شهید شود یا این که توسط سم شهید گردد.
الف) دلیل عقلی بر استثناء بودن این حدیث در مورد حضرت:
حضرت مهدی ظهور می کند تا دنیا را پر از عدل و داد کند در حالی که پر از ظلم و ستم شده باشد و اگر قرار باشد آن حضرت به قتل و شهادت برسد با عدالت مطلقه حضرت تناقض و منافات خواهد داشت زیرا هیچ ظلم و ستمی بالاتر از این نیست که امام معصومی به ظلم کشته شود و اگر چنین باشد عدالت مطلقه برقرار نشده و در نتیجه اهداف حضرت مهدی (عج) نیز محقق نگردیده زیرا آن حکومتی را که حضرت تشکیل می دهد باید خالی از هر گونه ظلم و ستم و قتل و غارت باشد چه در مورد خودش و چه در مورد دیگران و اگر قرار باشد حضرت در حکومت عدل و دادی که بر پا نموده خود گرفتار ظلم و ستم شود غیر ممکن و محال خواهد بود.
زیرا که حق تعالی به تمام آحاد بشر دو پیامبر را ارزانی داشته تا بوسیله آنها بتوانند راه حق را از باطل تشخیص دهند و آن دو عبارتند از: 1- پیامبر ظاهری (که پیامبران و ائمه اطهار (علیه السلام) هستند) 2- پیامبر باطنی (که عقل و فهم بشر است) .که با توسل به قدرت تفکر و اندیشه حقانیت، حق تعالی و هر چه را که مقرر و امر فرموده مورد تایید قرار می دهد کما این که کلما حکم به العقل حکم به الشرع و کلما حکم به الشرع حکم به العقل
ترجمه: هر چه را عقل حکم کند شرع نیز به آن حکم می کند و هر چه را شرع حکم کند عقل نیز به درستی آن حکم می کند.
ب) دلیل نقلی بر استثنا بودن این حدیث در مورد حضرت:
حدیثی از امام رضا (علیه السلام) وارد شده که فرمود:

عن الهروی، قال سالت عن الرضا ما علامته المهدی عن الظهوره، قال (علیه السلام) من علاماته عن یکون کثیر السن- و شاب المنظر حتی عن الناظر علیه یحسبه، ابن اربعین سنه اودونها، لا یهرمه بمرور ایام و لیالی حتی یعطی الاجله (375)
ترجمه: از هروی نقل است که گفت پرسیدم از امام رضا (علیه السلام) چیست علامات حضرت مهدی (عج) در زمان ظهور آن حضرت؟ امام رضا (علیه السلام) فرمود: از علامتهای آن حضرت آن است که سنش زیاد است ولی به نظر جوان می رسد و کسی که نگاه می کند خیال می کند آن حضرت چهل سال بیشتر ندارد یا کمتر از چهل سال است که گذشت زمان و شبانه روز در چهره و جوانی آن حضرت تاثیر سوء نگذاشته است. تا این که حضرت به اجل طبیعی وفات کند.
حال به کسانی که ادعا دارند، که حضرت مهدی (عج) را زنی یا شخصی به شهادت می رساند، می گوییم به چه دلیل و مدرکی چنین ادعایی می کنید و اگر بر گفته های خود تاکید می کنید، دلایل و اسنادی را که دلالت بر صحت گفته های شماست ارائه دهید، و الا چنین افکار نادرستی را به جامعه و مردم القاء نکنید.
مرویست روزی که قیامت بپا شود و حجةالله از میان مردم به لقاء الله برسد. در آن روز محقق خواهد شد، معنی این حدیث
(لولا الحجة لساخت الارض باهلها)(376)
اگر حجت خدا بر روز زمین نباشد، زمین اهل خود را به کام خود می کشد، و آن گاه محقق شود، معنی این آیه شریفه (القارعه) (یوم یکون الناس کالفراش المبثوث) مردم وحشت زده به هر سو فرار کنند، همچون پروانه هایی سرگردان و پناهگاهی جستجو کنند. کوهها متلاشی شود همچون پشم زده شده، و اضطراب به نهایت برسد. به امر الهی کسانی که مرتبه ای والا از تقوا و ایمان دارند گلی را ببویند که با بوییدن عطر دلنشین آن روح آنان به راحتی قبض شود آنگاه حق تعالی امر کند به عزرائیل که جانها را قبض کن و همان شود و امر کند که جان ملائکه را هم قبض کن، پس محقق شود. تا این که نوبت خود عزرائیل شود و جان خودش را نیز قبض کند.
سپس محقق می شود، معنی آیه شریفه (یس)
(اذا اراد شیئاً ان یقول له کن فیکون) ترجمه: خداوند زمانی که بخواهد اراده کند چیزی را همانا می گوید باش پس می شود.
آنگاه یگانه مطلق حق تعالی، ندا دهد (سوره حم غافر)
(لمن الملک الیوم) این ملک و این کائنات امروز برای کیست. صدایی شنیده نشود، تا بار سوم که سکوت مطلق حکم فرما شود. و جوابی داده نشود. در این موقع خود باری تعالی و حضرت حق پاسخ دهد. سوره (حم غافر) (لله الواحد القهار) برای خداوند یگانه و قهار است، تمامی کائنات و هر چه که در جهان هستی و هفت آسمان (377) وجود دارد، برای این که محکوم کند مشرکین و بت پرستان و ملحدین را و اثبات کند وحدانیت و یگانگی مطلق و بی چون و چرای خود را، زیرا که قرار است دوباره همین مشرکین و ملحدین و تمام اهل بشر را زنده کند و بپرسد که کجا بودید که تکرار کنید و بگویید کلمه شرک خود را که این ملک و کائنات برای الله نیست. پس خداوند کاری را بیهوده انجام ندهد و آن چه که از اخبار رسیده زمین به صورت غبار در آید در یک زمان طولانی که فقط حق تعالی مدت آن را بداند بعد باران خواهد بارید و این ذرات را به طرف پایین بر می گرداند و جاذبه ای آن را متراکم کند و به امر حق تعالی کره خاک به صورت محشری پدید آید با این تفاوت که دیگر پستی و بلندی نباشد الا در محل های خاص مثل اعراف که در قرآن آمده که همچون سدی هستند که مانع عبور کفار از آن می شوند و کفار پشت آن قرار می گیرند، به اذن الله حتی سرانگشت افراد بازسازی شود.
و پیشرفت علم ثابت کرده که سرانگشت هیچ کس با دیگری یکی نیست و این یک نمونه از خلقتهای شگفت انگیز حق تعالی می باشد. که قرآن فرموده حتی سرانگشتان آنها را دوباره به شکل اول خلق کنیم، آن گاه با صیحه و ندایی قوی همگی از محل ها و قبرهای خود بلند شوند که محقق شود معنی آیه شریفه والعادیات (افلا یعلم اذا بعثر ما فی القبور)
ترجمه: آیا نمی دانید که زمانی از قبرها بلند شوید و دوباره مبعوث گردید. و محشر آماده گردد و محقق خواهد شد، معنی این آیه شریفه (سوره زلزله).
فمن یعمل مثقال ذرة خیراً یره و من یعمل مثقال ذرة شراً یره
ترجمه: هر که به اندازه ذره ای خیر انجام داده باشد می بیند. و هر که به اندازه ذره ای شر انجام داده باشد خواهد دید. و از هیچ چیزی کم و کسر نخواهد شد. و دوباره در قرآن سوره (قارعه) آمده. (فاما من ثقلت موازینه، فهوفی عیشه راضیه) ترجمه: پس کسی که سنگین باشد اعمال نیکش زندگی همراه با لذت و راضی کننده ای خواهد داشت.