فهرست کتاب


شیفتگان حضرت مهدی عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف «جلد دوّم»

احمد قاضی زاهدی گلپایگانی

شفایافتگان مسجد جمکران

برادر عزیز و دانشمند معظّم جناب آقای «خادمی» که چندین سال است افتخار خدمت در «مسجد جمکران» قم را دارند، بنا به تقاضای نویسنده، چند قضیّه مربوط به افرادی را که در این مکان مقدّس، شفا پیدا کرده اند و مورد عنایت حضرت ولیّ عصر - عجّل اللَّه تعالی فرجه الشّریف - قرار گرفته اند در دسترس حقیر قرار دادند، که ضمن تشکّراز ایشان، به نقل آن قضایا می پردازم، و ضمناً آدرس دقیق شفایافتگان در دفتر مسجد مقدّس جمکران موجود و بعللی آنها را ناتمام آوردیم.

شفای آقای مطهّری بعد از لال شدن در مسجد جمکران

این جانب «علیرضا مطهّری» فرزند حسین، ساکن «شاهرود»، در اثر یک ضربه به جمجمه سر، بیهوش شدم و به بیمارستان منتقل و بعد از 48 ساعت به منزل، انتقال یافتم، در حالی که در اثر آن ضربه، قوّه گویایی خود را از دست داده و لال شده بودم. به چند دکتر در تهران و شهرستانها مراجعه نمودم ولی نتیجه ای حاصل نشد.
تصمیم گرفتم برای زیارت به «قم» بیایم و شب چهارشنبه دو هفته قبل که مصادف با 28/6/68 بود به مسجد مقدّس جمکران، جهت شفا گرفتن مشرّف شوم. بحمدللَّه موفّق شدم و صبح چهارشنبه برای ادای نماز صبح از خواب بیدار شده، در حالت لالی مثل قبل، رو به قبله ایستادم که نماز بخوانم، ناگهان در وسط نماز متوجّه شدم که می توانم حرف بزنم. به برکت عنایت امام زمان - ارواحنا فداه - زبانم باز شد و بقیّه نماز را با حالت عادی خواندم.
آقای «خادمی» نوشته اند: «به شکرانه این نعمت، پدر ایشان شیرینی گرفتند و بین مردم تقسیم کردند.»

نذر برای حضرت و شفای بیمار کلیوی

شب میلاد باسعادت امام زمان - ارواحنا فداه - این نامه به دست ما داده شد:
برادران ستاد برگزاری مراسم میلاد حضرت مهدی - علیه السّلام - :
«من یکی از میهمانان صاحب الزّمان - علیه السّلام - هستم که از کرج، توفیق شرکت در این جشن خجسته میلاد حضرت صاحب الزّمان - عجّل اللَّه فرجه الشّریف - را پیدا کرده ام. می خواستم عرض کنم در برنامه امشب، یکی از معجزات حضرت مهدی - علیه السّلام - را در رابطه با عمل جرّاحی کلیه فرزندم، که تشخیص دکتر معالجش عمل جرّاحی و نتیجه عکسبرداری همان بود که جز عمل، راه دیگر نداشته، بازگو کنم، به طوری که وقتی دکترش دید، تعجّب کرده و گفت: «فقط معجزه می تواند نتیجه را مثبت نشان دهد.»
و این اثر نذری بود که من و مادرش در رابطه با حضرت ولیّ عصر - ارواحنا فداه - داشتیم و تنها عنایت آن بزرگوار، او را از این بلیّه مهمّ نجات داد، به همین جهت، میهمان آقا امام زمان - علیه السّلام - هستیم.»
آدرس کرج: چهارراه طالقانی، خیابان ...... .
نام فرزند شفایافته: میثم.
اسم پدر: محرّم علی.
نام مادر: نصرت عطایی مقدّم.
نوع مرض: دو غدّه در کلیه ها و تشخیص دکتر پس از آزمایشات عمل جرّاحی.
پزشک معالج: دکتر پروین محسنی.
مطب پزشک: چهار راه طالقانی.
آزمایشگاه جنّتی: چهار راه ولی عصر تهران.
نیمه شعبان 1368