فهرست کتاب


شیفتگان حضرت مهدی عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف «جلد دوّم»

احمد قاضی زاهدی گلپایگانی

پیام ما را برسان

سالخورده خوش سیما که حضرت خضر (علیه السّلام) بود مرا دعوت به نشستن کرد و پس از اینکه ناباورانه به دیدار کعبه مقصود و قبله موعود مفتخر شدم، سالارم رو به من کرد و مرا به نام و نشان خواند و فرمود: «حسن! آمدی؟» گفتم: «آری سرورم!»
پس از لطف و کرامتی بسیار، فرمود: «اینک نزد کشاورز این زمین «حسن بن مسلم» برو و این پیام را از سوی ما به او برسان.»
پرسیدم: «کدام پیام سالارم؟»
فرمود: «بگو شما اکنون سالهاست که این زمین را کشت می کنی و ما آن را از بین می بریم، شما آن را آباد می کنی و ما آثار غاصبانه را محو می کنیم.
اینک سالی که در پیش است باز همان تصمیم را داری، امّا آگاه باش که اوّلاً بر این کار مجاز نیستی و نباید اقدام کنی به علاوه باید بهره ای را که تاکنون از این زمین گرفته ای برگردانی تا در این مکان شریف مسجدی برپا گردد، چرا که این زمین، پرشرافت و مقدّس است و خداوند آن را از دیگر زمینها امتیاز بخشیده و تو آن را به زمینهای خود افزوده ای و با خیره سری آن را غصب نموده ای.
تو به کیفر این کارت، دو فرزند جوانت را از دست دادی امّا به خود نیامدی، و اگر به خود نیایی و همچنان گستاخی و خیره سری کنی، کیفری که بدان نیاندیشیده ای بر تو فرود خواهد آمد.»
پس از شنیدن سخنان دلنشین و جانبخش آن گرامی گفتم: «سرورم! به دیده منّت برای انجام خدمت با همه وجود آماده ام، امّا باید همراه این پیام جانبخش، نشانی باشد؛ چرا که مردم، پیام بدون نشان و دلیل آشکار را از من نمی پذیرند و گفتارم را باور نمی دارند و سخنم را تصدیق نمی کنند.»
قُلتُ: «سیّدی! لابُدَّ لی فی ذلک من علامتٍ فاِنَّ القوم لایقبلونَ من لا علامتَ و لا حجّة علیه و لایُصدّقون قولی.»
فرمود: «درست است! ما نشان صداقت و راستی تو و علامت درستی پیام را در همین جا قرار خواهیم داد. شما برو و پیام ما را برسان، در این مورد مطمئن باش و با قوّت قلب کارت را انجام بده.»
قال: «اِنّا سنعلّم هناک فاذهب و بلّغ رسالتنا.»

فرمان بنیاد مسجد شکوهمند جمکران

آن گرانمایه عصرها و نسلها، خطاب به من فرمود:
1 - نخست نزد «سیّد ابوالحسن» بشتاب و به او بگو که به همراه تو حرکت کند و کشاورز این زمین را بخواهد و منافع سالهای گذشته آن را از او باز بستاند.
2 - پس از آن به کمک مردم خیرخواه و علاقمند، بی درنگ طرح مسجد پرشکوهی را در این زمین بیافکند.
3 - از منافع املاکی که در «رهق» در ناحیه «اردهال» می باشد و از آنِ ماست، برای تکمیل ساختمان این مسجد استفاده کند. و به او بگو که ما نصف ملک «رهق» را وقف این مسجد نموده ایم. بنابراین، همه ساله بهره آن را به ساختمان این مسجد برساند و در راه شکوه و عظمت آن، مصرف نماید.
4 - به مردم بگو این مکان مقدّس را گرامی دارند و عارفانه و بااخلاص بدانجا روی آورند و در این مکان پرمعنویّت و شریف اینگونه به نیایش پروردگارشان برخیزند.
و قُل لنّاس: «لِیرغبوا الی هذا الموضع و یعزّروه و یُصلَّوا هنا اربع رکعات... .»

آداب مسجد جمکران

آن گرامی، آداب نیایش و عبادت و راز و نیاز با خدا در این مکان مقدّس را بدین صورت بیان فرمود:
1 - کسانی که به اینجا مشرّف می شوند نخست دو رکعت نماز تحیّت مسجد بخوانند و آن بدین صورت است که: در هر رکعت پس از سوره مبارکه حمد، هفت بار سوره اخلاص و هفت بار ذکر رکوع و سجود مقرّر شده است.
2 - پس از نماز تحیّت مسجد، دو رکعت نماز به نیّت نماز «صاحب الامر» بخوانند که آن هم بدین گونه مقرّر شده است:
پس از نیّت و شروع سوره فاتحه تا جمله «ایّاک نعبد و ایّاک نستعین» بخوانند و آنگاه این جمله را یکصد بار با همه وجود و شور و اخلاص تلاوت و زمزمه کنند و بعد سوره را تمام کنند و ذکر رکوع و سجده ها را نیز هفت مرتبه بخوانند و رکعت دوّم را نیز همینگونه ادامه دهند.
پس از نماز، در برابر خدا سر تعظیم و تواضع فرود آورده و او را بزرگ بدارند و ستایش کنند و تسبیح حضرت فاطمه (علیها السّلام) را بیاورند و آنگاه سر به سجده نهند و یکصد بار بر پیامبر و خاندانش که سلام خدا بر آنان باد درود فرستند.
آنگاه فرمود: «حسن! هر کس دو رکعت نماز عارفانه و خالصانه و همراه با همه شرایط در این مکان شریف به جای آورد چنان است که گویی در کعبه، کهنترین معبد توحید و یکتاپرستی، این نماز را خوانده است.»
«فمن صلّیها فکانّما صلّی فی البیت العتیق.»