داستانهای کودکی بزرگان تاریخ جلد 4

احمد صادقی اردستانی

مقدمه

1 - سلام و درود

سلام بر آن کودکی، که از پدری به نام حسن عسکری- (ع) و مادری به نام نرگس صبحگاه جمعه نیمه شعبان سال 255 هجری، مطابق با 868 میلادی، در خانه کوچکی در شهر سامرای عراق (1) چون گل نرگس چهره به جهان گشود.
سلام بر آن کودکی، که ولادتش چون ولادت موسای کلیم (ع) دور از چشم دشمنان صورت نگرفت، روزگار کودکی را مخفیانه گذرانید، اما خدای مهربان با عنایت خویش، او را چون عیسی بن مریم (ع) از کودکی، به پیشوائی امت برگزید. (2)
سلام بر آن کودکی، که از سال 260 هجری تا کنون- که از بزرگسالترین انسان روی زمین است- بر اساس صلاحدید خداوند در پرده غیبت به سر می برد و انسانهای عدالتخواه با عنوان مهدی موعود (ع) انتظار ظهور او را می کشند.
سلام بر آن عزیزی، که همنام پیغمبر صلی الله علیه و آله است (3) مانند خورشید پشت ابر، بر انسانها نور و حیات می بخشد (4) اهل ایمان باید از دستورهای او پیروی کنند و طبق نظر قرآن کریم (5)و همه پیشوایان دینی، روزی آن امام علیه السلام ظهور می کند و سراسر جهان را از عدالت انباشته می سازد. (6)

2- اخبار کودکان و جوانان

1- دو خواهر و برادر پاکستانی ساکن قم، به نامهای: زهرا 5 ساله و محمد صادق وزیری 8 ساله، به ترتیب حافظ 17 و 40 سوره قرآن هستند، و تا کنون در مسابقات مختلف سطح کشور، به کسب مقامهای برتر، دست یافته اند. (7)
2- محمد صادق موسوی، دانش آموز سال چهارم دبیرستانی از قم، با شرکت در مسابقه جهانی مقاله نویسی انجمن اخترشناسی فرانسه، در سال 1372، از میان 27 هزار مقاله، با ارائه مقاله قوانین در فیزیک و ارتباط آن با نجوم مقام اول را کسب کرد، و دانشگاههای معتبر جهان، از او درخواست همکاری کردند. (8)
3- دکتر قدیر گلکاریان، نویسنده جوان ایرانی از تبریز، با ارائه 82 تالیف و ترجمه، در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب در استانبول ترکیه جایزه کتاب طلائی سال 1994 را به خود اختصاص داد. وی 154 عنوان کتاب ترجمه و تالیف کرده و کتاب نقش مذهب در سرنوشت انسان و اجتماع او، برای ترجمه به انگلیسی در اروپا انتخاب شد. (9)
4- به گزارش تلویزیون بی، بی، سی: اساسی ترین ابزارهائی که در فرهنگ غربی مورد استفاده قرار گرفته اند، اصل خود را مدیون مخترعان و نوآوران اسلامی می دانند، زیرا در تمام قرنهائی که در اروپا عصر تاریکی خوانده شده است، جهان اسلام مشغول بنیان گذاری و پایه ریزی ریاضیات، علم پزشکی، فیزیک، شیمی و معماری بوده است. (10)