خوردنیها و آشامیدنیها از نظر پیشوایان علم و دین

سید محمد تقی حکیم با همکاری دکتر رهنما چیت ساز

هویج:

هویج انسان را از قولنج و بواسیر ایمن می کند و قوای جنسی را افزایش می دهد.
امام صادق (ع)
داود می گوید، شنیدم امام موسی کاظم (ع) فرمود: خوردن هویج کلیه ها را گرم و قوای جنسی را تقویت می کند. عرض کردم: فدایت شوم من که دندان ندارم چطور هویج بخورم؟ حضرت فرمود: دستور بده آن را برای تو بپزند و پخته آن را بخور.
وجود ویتامینهای D.C.B.A و نیز مقداری و ویتامین E که در افزایش قوای جنسی مؤثر است، باعث گردیده که ریشه هویج در ردیف مهمترین مواد خوراکی قرار گیرد، و به علت وجود همین مواد ضروری است که در رفع بیماری های ناشی از کمبود ویتامین C در بدن، بی میلی جنسی، کم خونی زمان بلوغ، آب آوردن بافتها، عدم دفع ادرار، تحریک و التهاب مجاری هاضمه و تنفسی، سرفه های مقاوم، آسم، اخلاط خونی و حتی در رفع کرم اطفال نیز آن را مفید می دانند.
له شده هویج اثر تسکین دهنده گی بر روی زخمها و قرحه ها دارد، بعلاوه در درمان بیماریهای جلدی مختلف نظیر خارش اگزما و سوختگیها نیز بسیار سودمند است.
هویج پخته نیز دارای مواد مشابه هویج خام است با این تفاوت که ویتامین C آن در اثر پخته شدن به مقدار زیاد کاهش می یابد. ذکر این نکته ضروری است که ویتامین A در هویج به صورت کاروتن است و این وظیفه کبد است که کاروتن را به ویتامین A تبدیل کند، بنابر این اشخاصی که به بیماری های کبدی مبتلا هستند نباید در مصرف آن افراط کنند، زیرا کبد ضعیف آنها قدرت چنین تبدیلی را ندارد.
در 100 گرم هویج مواد زیر یافته می شود:
پروتید 2/1 گرم
گلوسید 6 تا 9 گرم
لیپید 2/0 گرم
آب 88 گرم
و نیز حاوی مقداری پتاسیم، منیزیم، کلسیم، آهن و ویتامین های C و B و B2، PP و K است. 100 گرم هویج تولید 48 کالری حرارت می کند.

...................) Anotates (.................
1) وافی جزء یازدهم صفحه 40
2) وافی. جزء یازدهم، صفحه 55.
3) سفینة البحار. جلد دوم، صفحه 559.
4) قرآن، 3 35.
5) قرآن، 32 - 24، 80.
6) قرآن، 34، 14.
7) قرآن، 114، 16.
8) قرآن، 15، 34.
9) قرآن، 88، 5.
10) مجمع البحرین، جلد پنجم، ص 353.
11) سفینة البحار، جلد دوم، صفحه 431.
12) قرآن، 31. 7
13) قرآن، 254: 2
14) قرآن، 262: 2.
15) قرآن، 39: 34
16) مجمع البیان جلد دهم، ص 404:
17) قرآن، 9 و 8، 76.
18) مجمع البیان. جلد دهم، صفحه 407.
19) اصول کافی. جلد دوم، صفحه 201.
20) از نظر طب جدید، هر ماده غذایی که جریان خون را تسریع کند گرمی، و آنچه حرکت خون را بتأخیر افکند، سردی است.
21) اشنان ماده ای است مانند چوبک که لباس را با آن می شویند، یعنی همان طوری که اشنان لباس را تمیز می کند، خربزه نیز معده و روده ها را شست و شو می دهد.

22) خربزه مانند ختمی - که در مورد پاک شدن روده ها از آن استفاده می شود - معده و روده را پاکیزه می کند.
23) این آیه مربوط به اصحاب کهف است، در زمانی که بیدار می شوند و گرسنه هستند، یک نفر از خودشان را مأمور می کنند که به شهر برود و برای آنان غذایی تهیه کند
24) یک نوع خرمای عالی و مرغوب که در مدینه به عمل می آید.
25) معرب بر نیک فارسی، و آن نوعی از بهترین انواع خرماست.
26) برادران اهل سنت ما در کتابهای صحاح که اخبار و احادیث در آنها جمع آوری شده این حدیث را نقل کرده اند. قرطبی که یکی از علمای مشهور در قرائتهای قرآن، علوم قرآن، حدیث، نحو، لغت و غیره است در ذیل این حدیث گفته است از این حدیث معلوم می شود که جایز است صفات و طبیعتهای خوراکی ها رعایت و طبق موازین علم طب از آنها استفاده می شود زیرا رطب گرم و خیار سردد است و چون باهم خورده شوند تعادلی در آنها بعمل می آید و این اصل مهمی است که دردداروهای ترکیبی باید موجود باشد.
27) در کتاب بحارالانوار جلد چهاردهم چاپ قدیم (که متأسفانه شماره صفحه ندارد) در ذیل این دو حدیث نوشته است. فیروز آبادی گفته است منظور از رگ جذام سود است. زیرا زیادی و فساد سودا موجب بیماری جذام می شود. طبیعت شلغم گرم وتر و مخالف طبیعت سود است از این جهت از طغیان سودا جلوگیری می کند.
28) قرآن، 69؛ 16