خوردنیها و آشامیدنیها از نظر پیشوایان علم و دین

سید محمد تقی حکیم با همکاری دکتر رهنما چیت ساز

عدس

پیغمبر اکرم (ص) فرمود: عدس بخورید؛ زیرا عدس دانه مبارک و مقدسی است که رقت قلب می آورد و اشک را زیاد می کند، و هفتاد پیغمبر که آخرین آنها عیسی بن مریم است، آن را مبارک دانسته اند.
حضرت رضا (ع)
امیرالمؤمنین علی (ع) فرمود: خوردن عدس دل را نازک می کند و اشک را جاریی می سازد.
امام صادق (ع)
یکی از بنی اسرائیل از سنگدلی و کمی اشک خود به خداوند متعال شکایت کرد. خداوند به وسیله پیغمبری برای او وحی فرستاد که عدس بخور. او نیز چنین کرد. دلش نازک شد و اشکش جاری گردید.
عدس دارای مواد غذایی با ارزش و کافی است، و برای آن که به صورت یک غذای کامل در آید، احتیاج به افزودن مواد چرب به آن نیست. هضم عدس به مراتب سهل تر از نخود است. در عدس فسفر، کلسیم، آهن و ویتامین های C.B.A زیاد دیده می شود.
آرد عدس به صورت ضماد نرم کننده و از بین برنده التهابات سطحی بدن است، عدس یکی از غذاهای ضد کم خونی است و شیر مادران شیرده را نیز افزایش می دهد.
برای کسانی که کارهای فکری زیاد دارند، عدس غذایی سبک و در عین حال مطبوع است.

عسل:

کسی که می خواهد حافظه اش زیاد شود، باید عسل بخورد.
پیامبر اکرم (ص)
استعمال بوی خوش، خوردن عسل، سواری و نگاه کردن به سبزه نشاط آور است.
پیامبر اکرم (ص)
کسی که در هر ماه یک بار عسل بخورد، به قصد شفائی که قرآن درباره عسل فرموده، از خطر هفتاد و هفت مرض، محفوظ می ماند.
پیامبر اکرم (ص)
سه چیز حافظه را زیاد می کند. قرائت قرآن، خوردن عسل و جویدن کندر. علی (ع)
پیغمبر خدا (ص) از عسل خوشش می آمد و آن را دوست می داشت.
امام صادق (ع)
علی (ع) فرمود: عسل شفای هر دردی است. خداوند متعال فرموده است:
یخرج من بطونها شراب مختلف الوانه فیه شفاء الناس. (28)
از اندرون زنبور عسل مایعی آشامیدنی به رنگهای مختلف بیرون می آید که شفای مردم در آن است.
امام صادق (ع)
هیچ چیز برای مردم مانند عسل شفا بخش نیست.
امام صادق (ع)
عسل بلغم را آب می کند.
امام صادق (ع)
شیره گلها که به وسیله زنبورهای عسل مکیده می شود، پس از جذب در معده آنها تغییراتی می کند و مجدداً به دهان آنها وارد می شود، و به نام عسل بیرون می ریزد. عسل حاوی آب، گلوکز ولوولز (70 تا 75 درصد)، کمی اسید فرمیک، مواد معطر رنگی، ترکیبات مومی، مواد پروتیدی، دیاستازها و اندکی ساکارز (در صورت تازه بودن) و مواد معدنی است.
عسل به علت داشتن مقدار مساوی گلوکز و لوولز باعث تولید انرژی فوری (در اثر سوختن کلوکز) و انرژی طولانی (دراثر سوختن لوولز) می گردد. بچه های مریض وضعیت اگر عسل بخورند باعث افزایش وزنشان می سود و عسل هموگلوبین خونشان را زیاد می کند و بعلاوه بعلت داشتن ویتامین Bدر رشد و نمو آنها تأثیر زیادی دارد.
عسل کم خونی بیماران را برطرف می کند و رنگ طبیعی آنها را باز می کرداند، بعلاوه از تجمع پیشاب نیز جلوگیری می کند.
عسل حالت مالیخولیایی، ناراحتیهای عصبی و بی خوابی، حالت زکامی، درد پهلو و سیاتیک، جوشهای صورت و اگزما سرفه و برونشیت، دیفتری، التهاب معده، روده، سینه و سرما زدگی را برطرف می کند. طبق مطالعات جدید پزشکی، اگر مبتلایان به بیماری های قلبی روزانه 10 تا 140 گرم عسل را به مدت 1 تا 2 ماه میل کنند، بهبودی محسوسی خواهند یافت.
هیچ غذایی مانند عسل پاک و ضد عفونی نیست. زیرا در آن هیچ نوع میکربی نمی تواند زیست کند. چنین معروف است که هنگامی که گور فرعون مصر را درهرم کئو پس مورد تجسس قرار دادند، کنار جسد مومیای شده قرون، یک ظرف پر از عسل قرار داشت که بعد از چندین هزار سال بدون آن که فاسد یا خراب شده باشد، شکل طبیعی خود را حفظ کرده بود.

قارچ

امامه یکی از همسران حضرت امیرالمؤمنین (ع) پس از فاطمه زهرا (ع) می گوید: در ماه مبارک رمضان علی (ع) نزد من آمد. شام برای آن حضرت آوردند. خرما و قارچ نیز با آن بود، زیرا علی (ع) قارچ را خیلی دوست داشت.
پیغمبر خدا (ص) فرمود: قارچ از روئیدنی های بهشت است و آب آن شفای ناراحتی های چشم است.
امام صادق (ع)
قارچهادسته ای از گیاهان هستند که ارزش غذایی و دارویی آن ها از مدتها پیش (هزار سال پیش از میلاد مسیح) مورد توجه بوده است. اهمیت قارچهای خوراکی، به علت مواد پروتیدی آنهاست.
قارچهای خوراکی دارای عصاره معطر هستند و به همین جهت غذاهایی که از قارچ تهیه می شوند، بسیار لذیذند. قارچها به هر غذایی که اضافه شوند، به طعم و کیفیت آن می افزایند.
هر وقت نسبت به قارچی مشکوک شدید، فوراً آن را دور بیندازید (سمی بودن قارچ، به علت وجود ماده ای به نام فالوئیدین است).
طرز تشخیص قارچهای خوراکی از سمی به این نحو است که قارچهای خوراکی معمولاً در روی پایک خود، یک برآمدگی به نام )Voiva( دارند که قارچهای سمی معمولا فاقد آن هستند، بعلاوه قارچهای سمی همیشه دارای بوی زننده و نامطبوع می باشند.
قارچ، حاوی مقدار زیادی مواد پروتئینی، مقدار کمی مواد چربی، انواع قندها و نمکهای معدنی مفید، اسید فسفریک و ویتامین های pp و ب یک و ب دو است.
آرماند گوتیه )Armand Gautier( در صد مواد موجود در قارچ را به شرح زیر تعیین کرده است:
آب 91 درصد
مواد معدنی 46 درصد
گلوسید 31/3 درصد
لیپید 3 درصد
پروتید 467 درصد