خوردنیها و آشامیدنیها از نظر پیشوایان علم و دین

سید محمد تقی حکیم با همکاری دکتر رهنما چیت ساز

خرما:

شیرینی پیغمبر اکرم خرما بود. اگر سر سفره ای خرما بود، اول از خرما میل می فرمود. در موقع افطار، چنانچه وقت رطب (خرمای تازه) بود، با رطب وگرنه با خرما افطار می کرد.
یکی از اصحاب می گوید: امام زین العابدین (ع) علاقه داشت که اشخاص خرما دوست داشته باشند؛ زیرا که پیغمبر (ص) خرما دوست داشت.
شخصی می گوید: خدمت امام محمد باقر (ع) بودیم، حضرت دستور داد برای ما خرما آوردند. ما مقدار زیادی از آن خرما خوردیم. سپس آن بزرگوار گفت که پیغمبر خدا (ص) می فرمود. من از کسی که خرما را دوست داشته باشد خوشم می آید.
یکی از اصحاب از امام باقر (ع) روایت می کند: آن حضرت درباره گفته خداوند متعال
فلینظر ایها از کی طعاماً فلیاتکم برزق منه (23)
(پس باید بنگرد چه غذائی پاکیزه تر است، از آن غذا رزق و روزی برای شما بیاورد).
فرمود: منظور از بهترین و پاکیزه ترین غذاها خرماست کسی که هفت دانه خرمای عجوه(24) هنگام خواب بخورد، کرمهای شکم او کشته می شوند.
امام صادق (ع)
بهترین نوع خرما برنی(25) است که مرض را از بین می برد و مرض در آن نیست. خستگی را برطرف می کند و بلغم را نابود می نماید.
امام صادق (ع)
خرما یکی از مواد غذایی است که از زمان های بسیار قدیم در اغلب نقاط زمین، جزو مایحتاج روزانه بوده و مصرف زیاد داشته است، زیرا غذایی کامل، طبیعی و مطبوع است که بسیار سهل الهضم و مفید می باشد.
خرما حاوی مقدار زیادی قند است. ایرانیان و اعراب آن را از نعم بزرگ می شمارند. خرما میوه ای شیرین و خوش طعم است که دارای ویتامینهای
E.C و به مقدار بسیار جزئی حاوی ویتامینهای دیگر است. خرمادارای گوگرد، فسفرر، کلسیم، منیزیم و مقدار زیادی آهن است. خوردن آن با ماست بسیار مفید و مغذی است. خرما نرم کننده سینه و ضد کم خونی نیز هست.
در هر 100 گرم خرما مواد زیر یافت می شود:
پروتید 9/2 گرم
گلوسید 60 گرم
لیپید 4/0 گرم
آب 34 گرم
مواد معدنی 3/3 گرم

خیار:

پیغمبر اکرم (ص) خیار را با نمک میل می فرمود.
امام صادق (ع)
پیغمبر اکرم (ص) رطب را با خیار می خوردند (26)
خیار علاوه بر آن که به صورت خام خورده می شود، در پزشکی نیز دارای مصارفی است. با ساییدن دانه خیار در مقدار کمی آب، محلولی تهیه شود که دارای اثر آرام کننده است. با آب خیار نوعی پماد مسکن خارش تهیه می شود که اگر بر روی بدن مالیده شود. در رفع خارش و تحریکات جلدی بسیار مؤثر است. مخلوط آب خیار با موم و عسل، در لطافت پوست بدن و رفع جوش و زیبا نمودن پوست اثر فراوان دارد. مصرف زیاد خیار، ایجاد ناراحتی می کند، مخصوصاً در اشخاصی که دارای معده ای ضعیف هستند. حتی المقدور باید خیار را بانمک خورد، زیرا نمک دفع آب فراوان موجود در خیار، آسان می کند و ناراحتی معده را کاهش می دهد. خیارادراررازیان و تبهای صفراوی ویرقان را درمان می کند.
در 100 گرم خیار مواد زیر موجود است:
پروتید 2 گرم
گلوسید 4 گرم
لیپید 4/0 گرم
آب 90 گرم
و نیز ویتامینهای C.B.A و 10 نوع ماده معدنی دیگر

ذرت:

یکی از اصحاب می گوید: با امام موسی کاظم (ع) حلیمی که از ذرت درست شده بود، خوردم و آن حضرت فرمود: این غذایی است که سنگینی و ضرری در آن نیست و من از آن خوشم می آید، از این جهت دستور دادم که آن را برای من درست کنند، و اگر این غذا با شیر باشد، سودمندتر و لینت آن در معده بیشتر است.
شخصی می گوید: من در مدینه مریض شدم و اسهال گرفتم. امام صادق (ع) را مطلع ساختم. حضرت امر فرمود که قاووت ذرت تهیه کنم و با آب زیره بخورم. این کار را کردم اسهال قطع و حالم خوب شد.
آرد ذرت دارای مصارف مختلف است، و بعلت فراوانی مواد چربی آن برای تغذیه مسلولین بسیار مفید است. از جوانه ذرت روغنی بدست می آید که در رفع اگر ما و بیماریهای جلدی مختلف اطفال، دارای اثر قاطعی است، مشروط بر آن که مدت چندین سال بطور مداوم استعمال گردد.
کاکل ذرت مدر است و نه تنها مجاری ادرار را تحریک نمی کند، بلکه ناراحتیهای مربوط به آن را نیر تسکین می دهد؛ به همین جهت برای مبتلایان به سنگ مثانه، التهاب، درد و ورم مثانه، نزله مثانه، آلبومینوری و نقرس مفید است.
کاکل ذرت ادرار روزانه را به مقدار زیادی افزایش می دهد و از جمله مدرهایی است که رسوبات ادراری را از هر نوع که باشد، دفع می کند. بنابراین یکی از بهترین مدرهایی است که تاکنون شناخته شده است.
در 100 گرم ذرت مواد زیر یافته می شود:
پروتید 10 گرم
گلوسید 70 گرم
لیپید 2 گرم
و مقداری سلولز، فسفر، کلسیم و ویتامین B که این مقدار تولید 340 کالری حرارت می کند.