خوردنیها و آشامیدنیها از نظر پیشوایان علم و دین

سید محمد تقی حکیم با همکاری دکتر رهنما چیت ساز

خرفه:

خرفه بخورید. خرفه زیرکی می آورد.
پیغمبر اکرم (ص)
در روی زمین سبزیی بهتر و سودمندتر از خرفه نیست، در آن سبزی حضرت فاطمه علیه السلام است. بنی امیه بواسطه کینه ای که با ما و دشمنی که با فاطمه زهرا داشتند، خرفه را سبزی مردم احمقمی نامیدند.
امام صادق (ع)
پای پیغمبر خدا به واسطه ریگهای سوزان بیابان سوخته بود. آن حضرت پای خود را روی سبزی خرفه گذاشت، حرارت و سوزش آن بر طرف شد. از این جهت پیغمبر درباره آن سبزی دعا کرد و فرمود: چه سبزی پر برکتی است.
امام صادق (ع)
خرفه به علت داشتن مقدار زیادی آب (095/0) مدر، تب بر، تصفیه کننده خون و تسکین دهنده تشنگی است. مصرف خام یا پخته آن کمک زیادی به رفع التهابات دستگاه هاضمه و اداری می کند. مصرف خرفه در مواقعی که برگشت غذا از معده به مری، ایجاد سوزش می کند، بسیار مفید است. ضمناً در موارد اختلاط خونی، سرفه های مقاوم بیخوابی و خونروی بین دو قاعدگی، اثر قاطعی دارد. خرفه سرشار از ویتامین های C.B است.
تاز برگهای له شده خرفه، در رفع سوختگی، میخچه پا، سردردهای یکطرفه (میگرن)، ورم چشم و غیره استفاده می شود. در وقت خونریزی های لثه - که معمولا در بیماری اسکوربوت دیده می شود - جویدن برگ خرفه به آهستگی در بهبودی آن مؤثر است.
باید در نظر داشت که این گیاه سودمند اگر یک بار در زمینی کشت گردد، نه فقط سالیان متمادی در آن ناحیه بطور خودرو می روید، بلکه در بسیاری از نواحی اطراف نیز می روید و منتشر می شود.

خرما:

شیرینی پیغمبر اکرم خرما بود. اگر سر سفره ای خرما بود، اول از خرما میل می فرمود. در موقع افطار، چنانچه وقت رطب (خرمای تازه) بود، با رطب وگرنه با خرما افطار می کرد.
یکی از اصحاب می گوید: امام زین العابدین (ع) علاقه داشت که اشخاص خرما دوست داشته باشند؛ زیرا که پیغمبر (ص) خرما دوست داشت.
شخصی می گوید: خدمت امام محمد باقر (ع) بودیم، حضرت دستور داد برای ما خرما آوردند. ما مقدار زیادی از آن خرما خوردیم. سپس آن بزرگوار گفت که پیغمبر خدا (ص) می فرمود. من از کسی که خرما را دوست داشته باشد خوشم می آید.
یکی از اصحاب از امام باقر (ع) روایت می کند: آن حضرت درباره گفته خداوند متعال
فلینظر ایها از کی طعاماً فلیاتکم برزق منه (23)
(پس باید بنگرد چه غذائی پاکیزه تر است، از آن غذا رزق و روزی برای شما بیاورد).
فرمود: منظور از بهترین و پاکیزه ترین غذاها خرماست کسی که هفت دانه خرمای عجوه(24) هنگام خواب بخورد، کرمهای شکم او کشته می شوند.
امام صادق (ع)
بهترین نوع خرما برنی(25) است که مرض را از بین می برد و مرض در آن نیست. خستگی را برطرف می کند و بلغم را نابود می نماید.
امام صادق (ع)
خرما یکی از مواد غذایی است که از زمان های بسیار قدیم در اغلب نقاط زمین، جزو مایحتاج روزانه بوده و مصرف زیاد داشته است، زیرا غذایی کامل، طبیعی و مطبوع است که بسیار سهل الهضم و مفید می باشد.
خرما حاوی مقدار زیادی قند است. ایرانیان و اعراب آن را از نعم بزرگ می شمارند. خرما میوه ای شیرین و خوش طعم است که دارای ویتامینهای
E.C و به مقدار بسیار جزئی حاوی ویتامینهای دیگر است. خرمادارای گوگرد، فسفرر، کلسیم، منیزیم و مقدار زیادی آهن است. خوردن آن با ماست بسیار مفید و مغذی است. خرما نرم کننده سینه و ضد کم خونی نیز هست.
در هر 100 گرم خرما مواد زیر یافت می شود:
پروتید 9/2 گرم
گلوسید 60 گرم
لیپید 4/0 گرم
آب 34 گرم
مواد معدنی 3/3 گرم

خیار:

پیغمبر اکرم (ص) خیار را با نمک میل می فرمود.
امام صادق (ع)
پیغمبر اکرم (ص) رطب را با خیار می خوردند (26)
خیار علاوه بر آن که به صورت خام خورده می شود، در پزشکی نیز دارای مصارفی است. با ساییدن دانه خیار در مقدار کمی آب، محلولی تهیه شود که دارای اثر آرام کننده است. با آب خیار نوعی پماد مسکن خارش تهیه می شود که اگر بر روی بدن مالیده شود. در رفع خارش و تحریکات جلدی بسیار مؤثر است. مخلوط آب خیار با موم و عسل، در لطافت پوست بدن و رفع جوش و زیبا نمودن پوست اثر فراوان دارد. مصرف زیاد خیار، ایجاد ناراحتی می کند، مخصوصاً در اشخاصی که دارای معده ای ضعیف هستند. حتی المقدور باید خیار را بانمک خورد، زیرا نمک دفع آب فراوان موجود در خیار، آسان می کند و ناراحتی معده را کاهش می دهد. خیارادراررازیان و تبهای صفراوی ویرقان را درمان می کند.
در 100 گرم خیار مواد زیر موجود است:
پروتید 2 گرم
گلوسید 4 گرم
لیپید 4/0 گرم
آب 90 گرم
و نیز ویتامینهای C.B.A و 10 نوع ماده معدنی دیگر