خوردنیها و آشامیدنیها از نظر پیشوایان علم و دین

سید محمد تقی حکیم با همکاری دکتر رهنما چیت ساز

تره:

خدمت حضرت موسی بن جعفر (ع) از مریض شدن شخصی شکایت بردند. حضرت پرسید: مرض او چیست؟ عرض کردند: از طحال ناراحتی دارد. آن بزرگوار فرمود: سه روز به او تره بخورانید.
به دستور امام به او تره دادند، خون او بند آمد و بیماریش بهبود یافت.
حضرت موسی بن جعفر (ع) را دیدند که از زمینی که در آن تره کاشته شده بود، تره می برید. با آن می شست و می خورد.
از امام صادق (ع) خواص تره را پرسیدند. حضرت فرمود: خدمت پیغمبر اکرم (ص) صحبت از سبزیها شد. آن حضرت فرمود: تره بخورید، زیرا تره در میان سبزیها مانند نان در میان سایر خوراکیها است.
یکی از اصحاب می گوید: با امام صادق (ع) سر سفره نشسته بودم، خواستم کاسنی بخورم حضرت به من فرمود: چرا تره نمی خوری؟ عرض کردم: به خاطر خواصی که از شما درباره کاسنی روایت شده، می خواهم کاسنی بخورم. حضرت فرمود: از ماچه نقل شده؟ عرض کردم گفته شده است که فرموده اید: هر روز یک قطره از آب بهشت روی کاسنی می ریزد. آن امام فرمود با این حال برتره هفت قطره می ریزد. عرض کردم چگونه تره بخورم؟ فرمود: ریشه های تره را ببر و سرهای آن را دور بریز و بقیه آن را بخور. امیرالمؤمنین (ع) تره را با نمک نیم کوب میل می فرمود.
امام صادق (ع)
کسی که این دو سبزی: یعنی سیر و تره را بخورد، نزدیک مسجد ما نیاید (تا بوی آنها کسی را اذیت نکند)
پیغمبر اکرم (ص)
تره مدر، خلط آور و نرم کننده است. جوشانده آن در دفع ذرات و رسوبات ادراری کمک زیاد می کند. به همین جهت مصرف آن در مبتلایان به روماتیسم و نقرس معمول است. مصرف جوشانده و شربت آن، در موارد گرفتگی صدا، زکام، سرفه، برنشیت و کلیه اختلالات حاد دستگاه تنفسی مؤثر است. در تره مقداری زیادی ویتامین C و نیز ویتامینهای ب یک و ب دو با هم دیده می شود.
در استعمال خارجی اگر به صورت له شده، بر روی محل گزیدگی زنبور معمولی و زنبور عسل قرار گیرد، ناراحتی را تسکین می دهد.
تره به علت داشتن سلولز تولید نفخ می کند و برای اشخاصی که مبتلا به بواسیر و بیماریهای روده ای هستند، چندان مفید نیست.

چغندر:

خداوند متعال مرض جذام را از یهود برداشت، بواسطه آن که یهود چغندر می خوردند و رگهای گوشت را دور می ریختند.
امام صادق (ع)
بنی اسرائیل به خداوند متعال و به حضرت موسی از لکه های سفیدی (پیسی) که در بدن خود مشاهده می کردند، شکایت نمودند. حضرت موسی هم این مطلب را به خداوند عرض کرد. خداوند به موسی وحی کرد که بنی اسرائیل را امر کن گوشت گاو با چغندر بخورند (تا شفا یابند)
امام باقر (ع)
به بیماران خود برگ چغندر بخورانید، چه در برگ چغندر شفاست و درد و ضرری در آن نیست و به مریض خواب آرامی می دهد. اما از ریشه چغندر اجتناب کنید زیرا سودا را تحریک می کند.
حضرت رضا (ع)
خوردن چغندر شما را از مرض جذام ایمن می کند. عقل را زیاد و خون را تصفیه می کند. چغندر شفای درد است. استخوان را محکم می کند و گوشت را می رویاند.
حضرت رضا (ع)
چغندر به علت داشتن اثر رادیواکتیو، عمل آن در دستگاه گوارش قابل اهمیت است.
چغندر ملین، مدر و آرام کننده است. به علاوه جوشانده آن برای درمان التهاب مثانه، یبوست، بواسیر و بیماریهای پوست مصرف می شود.
چغندر خام را نمی شود خورد، به همین جهت اغلب آن را پخته مصرف می کنند که دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی دیگر است.
در 100 گرم چغندر مواد زیر موجود است:
پروتید 2 گرم
گلوسید 14 گرم
لیپید 2/0 گرم
سلولز، فسفر، کلسیم، آهن و ویتامینهای A.B.C نیز در آن یافته می شود.

خربزه:

از طایف برای پیغمبر اکرم (ص) خربزه ای هدیه آوردند. حضرت آن را گرفت، بویید و بوسید. سپس فرمود: خربزه از زینت های زمین است. آب آن از رحمت الهی و شیرینی آن از بهشت است.
خربزه پیش از غذا، بدن را می شوید و مرض را ریشه کن می کند
پیامبر اکرم (ص)
خربزه مثانه را می شوید، ادرار را زیاد می کند و سنگ مثانه را آب می نماید.
خربزه پیه زمین است. و مرض و بدی در آن نیست و ده خاصیت در آن وجود دارد: خوردنی است، آشامیدنی است، میوه است، گل است، شیرینی است، انسان است (21) قاتق است، ختمی (22) است، سبزی است و دو است.
علی (ع)
پیغمبر اکرم (ص) رطب را با خربزه میل می فرمود.
امام صادق (ع)
گوشت میوه خربزه، مخصوصاً در انواعی که آبدار است، اثر ملین دارد، تخم آن نیز دارای اثر ضد کرم است. خربزه را نباید زیاد مصرف کرد، زیرا موجب تخمیر در روده می شود و ایجاد نفخ می کند که نتیجه درد در ناحیه معده و روده است.
خربزه به علت داشتن مقدار زیادی قند قابل جذب، برای اشخاص مبتلا به سل ریوی و کم خونی بسیار مفید است. ویتامین A موجود در آن، سلول های بدن را ترمیم و تجدید می کند و یکی از عوامل جوان ماندن است. خربزه ادرار و عرق و شیر را زیاد می کند و همیشه باید بعد از غذا مصرف شود، زیرا در غیر این صورت تولید اسهال و ورم روده می کند.
در سوختگیهای گوشت خربزه به صورت له کرده، یکی از داروهای مفید است.
در 100 گرم خربزه موارد زیر یافته می شود:
پروتید 1 گرم
گلوسید 9 گرم
لیپید 2/0 گرم
و مقدار زیادی ویتامین های A.B.C که تولید 34 کالری حرارت می کند.