خوردنیها و آشامیدنیها از نظر پیشوایان علم و دین

سید محمد تقی حکیم با همکاری دکتر رهنما چیت ساز

انگور:

بهار امت (پیروان) من انگور و خربزه است.
پیامبر اکرم (ص)
چهار میوه از میوه های بهشتی هستند: انگور، رطب (خرمای تازه) انار و سیب.
امام محمد باقر (ع)
پس از طوفان نوح که آب زمین را شست و حضرت نوح در قبرستان ها استخوان مردگان را دید، بی تابی شدیدی را آغاز نمود و بسیار اندوهناک گشت. خداوند متعال به او وحی کرد که: انگور سیاه بخور تا غم تو از بین برود.
امام صادق (ع)
یکی از اصحاب می گوید: دیدم: امیرالمؤمنین (ع) نان با انگور میل می فرمود.
هشام می گوید: امام سجاد (ع) از انگور خوششان می آمد.
یکی از اصحاب خدمت حضرت امام محمد باقر (ع) رسید، دید برای آن حضرت انگور آورده اند. حضرت به او فرمود: پیرمرد مسن و کودک، دانه دانه انگور را می خورند، و کسی که گمان می کند سیر نمی شود، سه تا سه تا و چهار تا چهارتا؛ و من دو دانه دو دانه می خورم، زیرا مستحب است.
دو میوه است که با دست خورده می شود: انگور و انار.
امام صادق (ع)
برگ مو مقوی، قابض و مدر است. در اسهالهای خونی، خونریزیها، عدم دفع ادرار، نقرس، استفراغ، اختلالات گردش خون در موقع بلوغ و یائسگی و واریس، مصرف می شود. در خونریزی از بینی می توان گرد برگهای مو را به داخل حفرات بینی کشید تا خونریزی قطع شود.
آب انگور ملین و مقوی است، و غذای خوبی برای مبتلایان به بیماری اوره خون و اسیدوز است. مصرف آن برای مبتلایان به ورم کلیه که از نمک پرهیز داده می شوند، بسیار مفید است. از نظر تولید حرارت، هر کیلو انگور معادل 2 کیلو گوشت است.
چنین مشهور است که ره کس زیاد چاق است، علاجش خوردن انگور است، و هر کس زیاد لاغر است، درمانش خوردن انگور است.
باید در نظر داشت که که مصرف زیاد آب انگور ایجاد سنگ کلیه و رسوبات در دستگاه دفع ادرار می کند. از نظر استعمال خارجی آب انگور پوست بدن را نرم می کند و افزودن آن به ماسکهای زیبایی فواید بسیاری دارد.

بادنجان:

بادنجان بخورید. زیرا بادنجان مرض را از بین می برد و مرضی در آن نیست.
امام صادق (ع)
یکی از اصحاب می گوید امام علی نقی (ع)، به یکی از پیشکاران خود فرمود: برای ما بادنجان تهیه کن؛ زیرا بادنجان در وقت احتیاج بدن به مواد گرمی، گرم، و در موقع نیاز بدن به مواد سردی، سرد (20) است، و بطور کلی در همه اوقات و در هر حالی معتدل است.
هنگامی که رطب رسید و انگور پخته شد، بادنجان ضرری ندارد.
امام صادق (ع)
بادنجان برای سودا مفید است و ضرری برای صفرا ندارد.
امام صادق (ع)
بادنجان بخورید، زیرا بادنجان از مرض برص (پیسی) بدن را ایمن می کند.
امام صادق (ع)
هنگامی که میوه درخت خرما رسید، بادنجان بخورید؛ زیرا بادنجان در آن موقع، نور صورت را زیاد و رگها را ظاهر و آب پشت (نطفه) را بسیار می کند.
امام صادق (ع)
مشهور است که اصل بادنجان از هند است. خاصیت غذایی بادنجان کم، ولی ملین و مدر است و مصرف آن برای بیماران مبتلا به خنازیر و زخم معده توصیه شده است. میوه نارس بادنجان به علت داشتن ماده ای به نام سولانین سمی است و نباید آن را مصرف کرد. به بادنجان خام خاصیت کرم کشی نسبت داده می شود. تخم بادنجان برای نزله و تنگی نفس بسیار مفید است.

باقلا:

تا هنگامی که حضرت عیسی به آسمان برده شد (و از انتظار پنهان گردید) خوراکش باقلا بود، و چیزی که آتش آن را تغییر داده باشد، نخورد.
پیامبر اکرم (ص)
باقلا ساق را محکم می کند و مولد خون در بدن است. قوه دماغی را نیز افزایش می دهد.
امام صادق (ع)
خوردن باقلا ساقها را محکم می نماید و خون تازه در بدن تولید می کند.
حضرت رضا (ع)
یکی از اصحاب می گوید: شنیدم که حضرت صادق (ع) فرمود: باقلا را با پوستش بخورید، زیرا پوست باقلا، معده را دباغی می کند.
باقلا ارزش درمانی زیادی دارد، ولی دیر هضم است که این اشکال را می توان با خیساندن آن در آب برطرف کرد. از مصرف آن در پیلونفریت (عفونت های چرکین کلیه ها و لگنچه) نتایج ارزنده بدست آمده است.
دکتر لوکلر پزشک عالیقدری که در درمان بیماریها با فرآورده های گیاهی، تحقیقات زیادی کرده است، اثر درمانی قابل ملاحظه ای را برای باقلا در درمان التهاب و ورم مثانه، ناشی از وجود سنگ قایل شده است. مصرف باقلا به منظور رفع روماتیسم، نقرس و غیره در بین مردم زیاد معمول است.
دانه آن نرم کننده و از بین برنده التهابات بدن است. جوشانده آن نیز می تواند اسهالهای مزمن را متوقف سازد.
مصرف باقلای تازه در اوایل بهار، اغلب باعث بروز مسمومیت یا حساسیتی می شود که به فابیسم )fabisme( معروف است. عوارض ناشی از این مسمومین کم خونی، یرقان، اختلالات روحی، هذیان، ناراحتی های قلبی وحتی گاهی مرگ است. این عارضه در زمان های قدیم اغلب در ساردنی اتفاق می افتاد و اخیراً نیز در ایران بخصوص در شمال موارد زیادی از این نوع مسمومیت، دیده شده است.
در صد گرم باقلا مواد زیر یافت می شود:
پروتید 11 گرم.
گلوسید 60 گرم.
لیپید 5/1 گرم.
و مقداری فسفر، کلسیم، آهن و ویتامین های C.B.A 100 گرم باقلا مولد 340 کالری حرارت است.