خوردنیها و آشامیدنیها از نظر پیشوایان علم و دین

سید محمد تقی حکیم با همکاری دکتر رهنما چیت ساز

آلو:

یکی از اصحاب می گوید: خدمت امام موسی کاظم (ع) رسیدم، دیدم ظرف آبی جلو حضرت است و در آن آلوی سیاه است که فصلش هم رسیده بود. حضرت فرمود: گرمیم کرده است.
آلوی تازه، حرارت را فرو می نشاند و صفرا را تسکین می دهد.
آلوی خشک، خون را طبیعی می کند و درد مهلک را از بین می برد.
آلوی خشک بخورید؛ زیرا ضرر آن از بین رفته و فایده آن باقی مانده است.
هنگامی که می خواهید آلو بخورید پوست آن را بکنید. آلو برای هر نوع صفرا و حرارتی سودمند است.
آلوی تازه در تمام مواردی که پرهیز از موارد پروتئینی در کار باشد، مانند مبتلایان به روماتیسم، نقرس و تصلب شرائین، می تواند بسیار مفید باشد، به ویژه که انرژی زیادی نیز از آن حاصل می شود. بعلاوه میوه ای است ادرار آور. مصرف آلو هنگام صبح به ناشتا، در رفع یبوستها و تقویت اعمال کلیه ها بسیار مؤثر است، و لی اشخاصی از معده ای ضعیف دارند نباید از آن زیاد مصرف کنند. آلوی پخته با سهولت بیشتری هضم می شود و عوارض آلوی تازه را نیز ندارد.
دکتر لو کلر )H.Lecierc( آلوی خشک را غذایی مناسب و ملین ذکر کرده است و آن را برای مبتلایان به بواسیر و یبوست توصیه می کند. مصرف آلوی خشک برخلاف سایر ملینها موجب می شود که ضمن ایجاد لینت، عمل دفع بدون آنکه ضرری داشته باشد، وضع منظمی پیدا کند.
عده ای از پزشکان مانند دکتر کارتن )P.Carton( معتقدند که اگر قند آلوی تازه را بوسیله چندین مرتبه جوشانیدن با آب نیم گرم کاهش دهند، لینت و دفع صفرا به نحو بهتری انجام خواهد گرفت در 100 گرم آلوی تازه مواد زیر یافت می شود:
پروتید 1 گرم
گلوسید 5/17 گرم
لیپید 5/0 گرم
و مقداری ویتامینهای C . B . A
100 گرم آلوی تازه تولید 76 کالری حرارت می کند.
و 100 گرم آلوی خشک 302 کالری حرارت دارد.

انار:

انار بخورید، زیرا انار برای آدم گرسنه غذایی کافی و برای آدم سیر میوه ای است گوارا.
امام صادق (ع)
یکصد و بیست نوع (اشاره به گوناگونی و زیاد بودن انواع) میوه هست که سرور و بهترین آن ها انار است.
امام صادق (ع)
میوه ای در روی زمین محبوبتر از انار نزد پیغمبر (ص) نبود.
امام باقر و امام صادق (ع)
هر کس در حال گرسنگی (و ناشتا) انار بخورد تا چهل روز قلب او روشن می ماند
امام صادق (ع)
انار را با پیه آن (پوست نازکی که میان دانه ها قرار دارد) بخورید زیرا معده را دباغی و ذهن را زیاد می کند.
امام صادق (ع)
انار ملس (ترش و شیرین) برای معده بهتر است.
امام صادق (ع)
خوردن انار شیرین، آب (نطفه) مرد را زیاد و فرزند را نیکو می سازد.
حضرت رضا (ع)
دود ساقه درخت انار، حشرات را از بین می برد.
امام موسی کاظم (ع)
از گرددانه انار برای بند آمدن خون قاعدگی استفاده می شود، التیام دهنده زخمهای نیز هست. آب انار بسیار مفرح و مدر است. در بیماری های مجاری ادرار، و در موارد عدم ترشح کافی مجاری صفراوی بسیار مفید است. پوست ریشه آن نیز به واسطه داشتن ماده ای به نام پل له تیرین peiietierine یک ضد کرم بسیار قوی است. پس از مصرف پوست ریشه انار، کرم کدو و انگلهای دیگر بی حس و بی حرکت شده با مصرف مسهل به سهولت دفع می شوند. برای استفاده از پوست ریشه انار می توان از روش زیر استفاده کرد:
حدود 80 گرم پوست خشک شده انار را مدت 24 ساعت در مقدار دو لیوان آب بخیسانید و سپس آن را حرارت بدهید تا حجم آن به لیوان کاهش یابد. مایع حاصل باید در دو تا سه نوبت مصرف شود. در بعضی موارد بعد از مصرف جوشانده ریشه انار، عوارضی نظیر تهوع، سرگیجه، اسهال و دل پیچه دیه شده است.
در انار مقدار زیادی ویتامین های PP B.B.B.C موجود است.

انجیر:

اباذر می گوید طبق انجیری برای پیامبر اکرم (ص) هدیه آوردند. آن حضرت به اصحاب خود فرمود: بخورید. اگر بگویم میوه ای از بهشت نازل شده همین انجیر است. زیرا انجیر میوه ای است که هسته ندارد. بواسیر را قطع می کند و برای نقرس مفید است.
انجیر تر و خشک را بخورید. چه انجیر قوای جنسی را زیاد می کند و رطوبت و سردی را که موجب ضعف قوای آمیزش است برطرف می نماید.
پیامبر اکرم (ص)
انجیر سده ها را نرم می کند و برای باد قولنج مفید است. در روز از آن زیاد بخورید ولی در شب کم بخورید.
علی (ع)
بر کبد حزقیلپیامبر زخمی ظاهر شد که او را آزار می داد خداوند به او وحی کرد که شیر انجیر را بگیر و بر سینه خود بمال این کار را کرد و بهبودی یافت.
امام محمد باقر (ع)
انجیری بوی دهان را از بین می برد، استخوان را محکم می سازد، مو را می رویاند و درد را بر طرف می کند. و با بودن انجیر دیگر احتیاج به دارو نیست.
حضرت رضا (ع)
انجیره میوه ای است بسیار مغذی و سهل الهضم که مصرف آن برای بچه ها واشخاصی که از بستر بیماری برخاسته اند و دوره نقاهت را طی می کنند، بسیار مفید است. انجیر یکی از میوه های خیلی معروف برای نرم کردن سینه و روده هاست که برای زکامهای شدید و تورم حنجره و برونشیت مزمن نیز مفید است. به علاوه به علت داشتن دانه های ریز باعث تقویت معده و روده می شود.
انجیر برای بدن مقوی است و محرک قوای جنسی نیز می باشد. در رفع بواسیر و صرع و جنون وسواس اثرات بسیار نیکویی دارد. انجیر برای کبدهای ضعیف زیان آور است.
در 100 گرم انجیر خشک مواد زیر یافته می شود.
پروتید 3/4 گرم
گلوسید 70 گرم
لیپید 8/1 گرم
سلولز 7 گرم
مواد معدنی 5/5 گرم
و نیز ویتامین های C .B
این مقدار انجیر خشک، تولید 276 کالری حرارت می کند.