فهرست کتاب


حکایت نامه سلاله زهرا (س)

حسن صدری مازندرانی

پیشگفتار:

سال عزت و افتخار حسینی است و پرچم دار این مقام در زمان ما سید علی حسینی خامنه ای است او که علم اقتدار حسینی را بر دست گرفته عشق حسین در قلب مرام حسین در کردار و رفتار و نام یاد حسین را بر زبان دارد و می رود که پرچم انقلاب را با دستی که نشان افتخاری بر اثبات عشق اوست، به منتقم خون حسین (ع) مهدی صاحب زمان عج بسپارد.
وای عزیزان تا سید علی حسینی دوران را نشناسیم نمی توانیم آن چنان که شایسته این وجود الهی است حمایتش کنیم زیرا عاشقی شناخت می خواهد و البته شناخت معشوق بس مشکل است.بنابر این تلاش کردیم تا زندگی سراسر خاطره مقام معظم رهبری گلچینی کنیم و زندگی خود را با عطر گلهای خاطره این عزیز معطر سازیم. باشد که مورد رضای ذات اقدس الهی قرار گیرد و روح آن معلم بزرگوارش، فرزانه حکیم پیر جماران امام خمینی عزیز را شاد گرداند جامعه اسلامی ما بر اساس رهبری حکیمانه معمار انقلاب و نظام حضرت امام خمینی تحقق پیدا کرده و تحت رهبری و زعامت به حق و شایسته رهبر معظم میسر ثابت و اقتدار و رشد تعالی را می پیماید، رهبری که امامت او را به خوب می شناخت و بزرگش کرده و او را بسیار فهیم و فردی صالح و متفکر و دانشمند می شمرد.
به راستی چه روزهایی عظیم و بزرگ و فراموش نشدنی را پشت سر گذاشتیم و معظم له با چه صلابت و قدرت و بینش عمیق و الهی سکان کشتی انقلاب اسلامی را بد از رحلت امام عزیز در آن گردابهای خطرناک و طوفانهای سهمگین به یک ساحل نجات هدایت نموده است و بارقه ای امیدی که حضرت امام در دل مسلمانانم و مستضعفان جهان مخصوصاً ملت بزرگوار ایران اسلامی روشن کرده بود همچنان روشن نگهداشت.
مجموعه حاضر تحت عنوان حکایت نامه سلاله زهرا در زمینه شناخت ابعادی از شخصیت ولی فقیه، رهبر حکیم و فرزانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای است.
حضرت امام چه زیبا و نیکو این مرد الهی را توصیف می کند:
متعهد و مبارز و در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست و خدمتگزار به اسلام و کشور و سربازی فداکار در جبهه و جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جبهه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب اسلامی.
این حقیر به سهم خود لازم است خاطرات و حکایتها و سیره علمی معظم له را برای نسل حاضر که همچنان ناشناخته است به اندازه وسع و توانم بیان کنم.
و با اقرار به ناتوانی در ترسیم چهره واقعی این خمینی ثانی رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه شما خوانندگان محترم را به نکات ذیل جلب می نمایم:
1- مجموعه ای تحت عنوان حکایت نامه سلاله زهرا (ع)در شش بخش تنظیم شده است:
بخش اول: طلوع آفتاب شامل زندگی نامه معظم له از ولادت و مبارزات سیاسی تا سال 1357 شمسی.
بخش دوم: کلید شناخت ویژگیهای اخلاقی و اجتماعی معظم له.
بخش سوم: خورشید در جبهه ناگفته های جنگ به روایت مقام معظم رهبری.
بخش چهارم: سخن دوست مقام معظم رهبری در کلام مقام معظم رهبری.
بخش پنجم در محضر استاد امام راحل در کلام مقام معظم رهبری.
بخش ششم: در قله اجتهاد و مرجعیت، مقام علمی و مقام معظم رهبری از زبان یاران امام راحل و بزرگان حوزه علمیه.
2- تمامی مطالب این مجموعه دارای سند معتبر می باشد که در پاورقی و به صورت کتاب نامه ذکر شده است.
3- در نقل مطالب هیچگونه دخل و تصرفی صورت نگرفته و عین مطالب ارائه شده است مگر در موارد نادر.
4- تقاضا این حقیر از تمامی علاقمندان به مقام معظم رهبری، این است که اگر خاطره های شنیدنی و خواندنی در اختیار دارند برای معرفی هر چه بیشتر و بهتر معظم له و تنظیم جلد دوم این مجموعه انشاءاله به نشانی ناشر ارسال فرمایید تا در جلد بعدی با نام فرستنده، چاپ شود.
5- با توجه به اینکه امکان مصون ماندن از اشتباه بسیار کم است عذر ما را بپذیرد و با سعه صدر اگر اشتباه برخورد نمودید می توانید بر ما منت گذاشته و به نشانی ناشر ارسال نمایید تا انشاءاله در چاپ مجدد اصلاح نماییم.
قم: بهار سال 1381 شمسی
حسن صدری مازندرانی

طلوع آفتاب: زندگی نامه مقام معظم رهبری

میلاد آفتاب

حضرت آیه الله آقای سید علی خامنه ای مدظله العالی در سال 1318 شمسی، در مشهد مقدس در خانواده ای روحانی، پا به عرصه وجود گذاشت. پدر ایشان آیه الله آقا حاج سید جواد از مجتهدین و علماء محترم مشهد بود که سالهای طولانی صبحها در مسجد گوهر شاد و ظهرها و شبها در مسجد بازار مشهد اقامه جماعت می نمود و تبلیغ دین می کرد.
جد معظم له آیه الله سید حسین خامنه ای از علمای آذربایجانی مقیم نجف بود. وی قبلاً در محله خیابان تبریز اقامت داشت و سپس به نجف اشرف سفر کرده در آنجا به درس و بحث اشتغال ورزیده بود مردی پرهیزکار و اهل علم و تقوی و زهد که عمری را با قناعت گذراند. (1)
روحانی شهید حاج شیخ محمد خیابانی شوهر عمه ایشان است که اگر چه در قصبه خامنه از توابع تبریز به دنیا آمده؛ ولی به علت اینکه در مسجد کریم خان در محله خیابان تبریز امام جماعت داشت به خیابانی مشهور بود و از روحانیون مشهور و مبارز دوران مشروطه است و نماینده مردم تبریز در مجلس شورای ملی بود و علیه نابسامانی موجود قیام کرد و در تبریز شهید شد.
مادر معظم له، دختر آقا سید هاشم نجف آبادی میردامادی از علمای معروف مشهد بود وی زنی پاکدامن، آشنا به مسائل و مختلف به اخلاق الله بود.