فهرست کتاب


زندگانی خاتم الاوصیاء

باقر شریف قرشی‏ ابوالفضل اسلامی (علی)

گنجها در تسخیر دجال

یکی از گرفتاریهای دجال این است که گنجهای زمین در تسخیر و اختیار او در می آیند . در حدیث آمده است که : دجال کنار خرابه عبور می کند و به آن می گوید گنجهایت را برون آر ، خرابه هم گنجهایش را بیرون می آورد (283).
و در حدیث دیگر آمده است که : دجال به زمین می گوید : برویان ، زمین هم می رویاند (284) . و معنای این کار این است که دجال در راه رسیدن به اهدافش و در راه گمراه کردن مردم ، از سحر و جادو استفاده می کند ، پس سحر ، تنها سلاح و ابرازی است که او در اختیار دارد و به وسیله آن ، بر افراد ساده لوح و عوام که فاقد علم و تقوا هستند ، مسلط می شود و تأثیر می گذارد .

پایان کار دجال

پایان کار این مجرم خطرناک ، به دست توانای امام منتظر - علیه السلام - منجی بزرگ انسانیت است . حضرت امام صادق - علیه السلام - از پدران و از جدش رسول خدا روایت کرده است که آن حضرت خروج دجال و جایی که از آنجا خروج می کند و برخی از اوصاف او را ذکر کرده و فرموده است که دجال ادعای خدایی می کند و در روز اول خروجش ، هفتاد هزار یهودی و اولاد زنا و دایم الخمرها و غناخوآنهاو اصحاب لهو و اعراب و زنها ، از او پیروی می کنند .
و فرمود : پس دجال ، زنا و لواط و سایر گناهان را تجویز می کند تا مردان با زنها و پسرها در کنار خیابانها و آشکارا با هم تماس و رابطه نامشروع حاصل کنند و پیروان او در خوردن گوشت خوک و شراب و ارتکاب گناهان گوناگون افراط می کنند و مناطق مختلف زمین را به تسخیر در می آورند مگر مکه و مدینه و حرمهای مطهر امامان - علیهم السلام - را و وقتی که طغیان او بالا گرفت و زمین از ستم او و یارانش پر شود ، کسی که حضرت عیسی بن مریم پشت سر او نماز می خواند ، او را به قتل می رساند و او امام مهدی - علیه السلام - است (285) .
دجال که به خاطر صهیونیسم بین الملل حملات تروریستی را تصدی می کند و فساد و تخریب را گسترش می دهد و به جنگ با خدا بر می خیزد ، پایان کارش به دست بزرگترین مصلح جامعه حضرت بقیة الله الاعظم - علیه السلام - می باشد .

خروج سفیانی

از علامات حتمی ظهور امام منتظر - علیه السلام - خروج سفیانی است و او از ارکان شر و فساد زمین است و به صورت کوتاه از آن سخن می گویم .