فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

نوشابه های الکلی

نوشابه های الکلی، خواه از انگور تهیه شد، خواه از خرما و خواه از جو یا مواد دیگری (704) در صورتی که سکر آور و مست کننده باشد، در منطق قرآن کریم، تحت عنوان خمر قرار گرفته، نجس و آلوده و شمرده شده، موجب قطع ارتباط انسان با خداوند به حساب می آید و بالاخره استفاده از آن ممنوع و حرام گردیده است. (705)
از نظر آثار اخلاقی و اجتماعی هم، غیر از اینکه قرآن کریم، نوشیدن این ماده خطرناک را، سبب کینه توزی و به وجود آمدن دشمنائی بین افراد جامعه دانسته (706) پیشوایان بزرگوار اسلام هم، می گساری را، فساد آورد و آلوده کننده (707) و سر منشأ همه پلیدیها و مفاسد اخلاقی و اجتماعی شمرده و خطر بزرگ آن را در ردیف بت پرستی و آدمکشی قرار داده اند. (708)
و بالاخره منادی بزرگ توحید، پیامبر عالیقدر اسلام، در ارتباط با تهیه و تولید و توزیع و مصرف مشروبهای الکلی، پانزده دسته ای را که نقش مستقیم و غیر مستقیم دارند، مورد نفرین و لعنت خداوند و خویش قرار داده است.(709)
از نظر بهداشتی و پزشکی هم، دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: مشروبات الکلی، یک از شوم ترین غذاهای ضد حیاتی هستند، سموم الکل به کبد می رود و مدتی در آنجا می ماند و ایجاد بیماری مخصوص تشنج کبد که منتهی به مرگ می شود، می کند. کمتر مشروبخواری است که سوء هاضمه نداشته و از معده خود ننالد و مبتلا به دل درد نباشد، مغز و کبد بیش از سایر اعضاء، الکل را در خود نگاه می دارند و تأثیر سوء مشروبات الکلی در روی این دو عضو بیش از سایر قسمتهاست و از همین جهت است، که مبتلایان به امراض روانی در کشورهائی که زیاد مشروب می خورند، بیش از سایر نقاط دیگر است.(710)
پروفسور محمد حسین جاجبی در گزارش خود، به مرکز تحقیقات انستیتو کانسرولوژی و دیمه نوژنیک پاریس، که روی مبتلایان به سرطان کبد انجام داده، عامل ایجاد سرطان این بیماران را، مشروبات الکلی دانسته و این گزارش مورد توجه محافل علمی هم قرار گرفته است. (711)
دکتر شهریار بهاری سومین عامل گرسنگی مزمن را مصرف نوشابه های الکلی دانسته و می نویسد: الکل سبب سوزاندن و به مصرف رساندن ذخائر موجود در بدن می شود و با خراب کردن کبد مانع انجام فیزیولوژی آن می گردد....
دانشمندان شوروی (سابق) ثابت کرده اند، که پس از هر وعده می خوراگی، سیزده به عنوان دوازده، رابطه الکتریکی سلولی مغز از میان می رود و همین انسانی که به اندیشمند بودن خود افتخار می کند، به دنبال هر بار باده نوشی، تموجات مغزی خویش را تباه می گرداند. (712)
پژوهشگران، بعد از تحقیقات وسیعی، که بر روی 16 هزار زن و 9 هزار و پانصد زن و مرد آمریکائی انجام داده اند، اعلام کردند: مصرف الکل توسط بیماران سرطانی، عملاً روشهای درمان بیماری آنها را، خنثی و بدون تأثیر می کند. (713)
اخبار اخیر جرائد اعلام می دارند، مجاز شمردن مصرف مشروبات الکلی برای رانندگان در ایالات شرقی آلمان تصادفات شدی را افزایش داده است.(714)
در اسپانیا نیز، تصادفهای ناشی از مصرف الکل، سالانه دو هزار کشته، بجای می گذرد. (715)
و بالاخره بروز بیماریها و مفاسد اخلاقی و اجتماعی و خسارتهای مادی و اقتصادی هم، آثار و عوارضی است که به دنبال می گساری پدید می آید و این جهات پرده از اسرار ممنوعیت و غیر مجاز بودن مصرف مشروبات الکلی از نظر اسلام را، آشکار می سازد و پرهیز از نوشیدن آن را لازم تر می شمارد.

فصل نوزدهم ز-کی، و چگونه غذا باید خورد؟

درباره بخش اول این سؤال، یعنی غذا را در چه اوقاتی باید خورد؟ این جهت عمدتا با وضع شغل و کار و شرائط محیطی و جغرافیائی و نیز نوع اشخاص تفاوت پیدا می کند، زیرا کشاورزان و اشخاصی که کارهای سنگین و پر مشقت انجام یم دهند به حسب سوخت و سوز مواد غذائی بدن، در بیست و چهار ساعت، صبحانه، چاشتانه، ناهار، عصرانه و شام، یعنی پنج بار غذا می خورند. در دنیای متمدن و صنعتی امروز هم، غذای تدریجی خوردن، مطلوب و مفید تشخیص داده شده است.
پژوهشگران کانادائی می گویند: خوردن چندین وعده غذای کم، به جای سه وعده غذای روزانه، به کاهش کلسترول خون کمک می کند، یک تحقیق جدید روی میزان کلسترول خون هفت مرد سالم نشان داده است، که وقتی آنها در روز چندین بار به میزان کم غذا می خورند، میزان کلسترول خون آنها پائین آمده است.
دکتر دیوید جنکینز استاد علوم تغذیه دانشگاه تورنتو که مطالعه جدیدی را رهبری کرده است، می گوید: احتمالاً سرعت بخشیدن بر هضم مواد غذائی می تواند، میزان چربی خون را کاهش دهد، تحقیقات قبلی نیز ثابت کرده بود، خوردن غذای کم در چند وعده فوائد بسیار دارد، که از جمله کاهش بیماریهای قبلی است.
پژوهشگران، می گویند: خوردن غذای کم در دفعات متعدد، نیازی به ترشح زیاد انسولین ندارد و در نتیجه آنزیمی که کبد را به تولید کلسترول وا می دارد، مانع می شود.
البته، کارشناسان دیگر می گوید: یافته های جدید جالب است، اما قبل از نتیجه گیری قطعی، نیاز به پژوهشهای دیگری داریم: (716)
علاوه بر شیوه پنج وعده خوردن و تدریجی خوردن غذا، آنچه در دوران این دو شیوه وجود دارد و مورد سفارش پیشوایان اسلام نیز می باشد و تخلف از آن زیانهائی ببار خواهد آورد، حداقل دست کم نگرفتن صرف صبحانه و شاماست، که به توضیح آن می پردازیم.

1- اهمیت صبحانه

درباره اهمیت و ضرورت صرف صبحانه، قبلاً نیز، در صفحه 33 همین کتاب اندکی بحث کردیم، اکنون درباره اصالت و اهمیت صبحانه، این داستان قرآنی را هم باید مورد توجه قرار دهیم، که حضرت موسی (ع) وقتی از مسافرت خسته کننده بر می گشت، در خواست می کرد: آتنا غدائنا، لقد لقینا من سفر نا هذا نصباً.(717)
برای ما صبحانه بیاورید، زیرا از مسافرت خسته کننده برگسته ایم.
در آیه دیگر قرآن کریم، می خوانیم: خوراک اهل بهشت، در دو نوبت صبحانه و شام می باشد. (718)
امام علی (ع) هم، به افرادی که برای سلامت و تندرستی و طول عمر خویش می اندیشد و تلاش می کنند، از جمله توصیه ها و دستورهای جدی که دارد، این است که: فلیباکر الغداء...(719)
حتماً باید صبحانه میل نمائید و از خوردن آن غفلت نداشته باشید.
امام صادق (ع) نیز فرموده: هرگاه نماز صبح خود را خواندید، قطعه نانی بخورید، زیرا چنین لقمه ای، دهان شما را خوشبو می کند، حرارت بدن را فرو می نشاند، دندانها و لثه را محکم می گرداند، اشتها را تحریک نموده، روزی شما را وسعت می بخشد و بدین وسیله اخلاق و رفتار شما نیز، خوب و نیکو می گردد.(720)
درباره امام چهارم، زین العابدین (ع) هم می خوانیم، شیوه آن بزرگوار چنین بود، که وقتی نماز صبح خود را می خواند، اندکی در بستر خود استراحت می کرد تا آفتاب طلوع می نمود، آنگاه مسواک می زد و دستور می داد، برای او صبحانه بیاورند. (721)
پزشکان نیز، می نویسد: خودداری از صبحانه، یک نوع رنج دادن به بدن است، که جبران پذیر نیست، صبحانه نا کافی، سبب خستگی روحی و جسمی انسان در تمام مدت روز می شود. (722)
جودیت چاز چوجیل می نویسد: صبحانه غذائی است مهم، نظریه ای است درست اگر شما عادت کرده اید، که با مداد غذای کامل نخورید، تندرستی و ظرفیت خود را برای کار به خطر انداخته اید، کسانی که صبحانه نمی خورند یا کم می خورند، بیش از دیگران در معرض بیماری کارنس یعنی کمبود مواد غذائی هستند، در کار خود بیشتر اشتباه می کنند، در تحصیل کمتر موفق می شوند، به عقیده جامعه شناسان، بیشترین ریشه ناسازگاریهای خانوادگی، به خاطر غیر کافی بودن صبحانه است. (723)