فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

نوشابه های غیر الکلی

نوشابه های غیر الکلی، بدلیل مصنوعی بودن و تهیه برخی از مواد اصلی آن به وسیله سرمایه داران استکباری و اینکه گاهی تقلبی و غیر استاندارد بودن آن، مور بحث و جنجال محافل خبری و مطبوعاتی قرار می گیرد، در مقابل شربتهای اصیل و طبیعی، نوشابه های طبیعی و مطمئن و صددرصد مطلوبی نخواهند بود. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استفاده از 5 نوع شربت و نوشابه خارجی را، غیر قابل مصرف اعلام و از مردم تقاضا کرد، از خریداری و مصرف آن خودداری کنند.
شربتهای غیر قابل مصرف، که از کشور پاکستان تهیه و به داخل کشور وارد می شود، با مارکهای راحت روح، موز، آناناس، استارکولا و گلاب می باشد و به نظر آن وزارت، به استناد نتائج آزمایشگاهی، دارای رنگهای غیر مجاز بوده و به طور غیر قانونی وارد کشور شده است. (701)
درباره نوشابه کوکاکولا که یکصد و هفت سال از تاریخ ابداع آن می گذرد، در حال حاضر با رقم فروش 9 میلیارد پوند در سال، در 185 کشور، مقام پر فروش ترین نوشابه در سطح جهان را از آن خود ساخته است، این نوشابه با یک افشاگری، با پرونده خطرناک و شرم آوری معرفی شده است.
ماجرا از این قرار است، که وقتی مارک پندرگراست نویسنده آمریکائی کتابهای عامه پسند، مدارک تاریخچه این نوشابه را، از اولیای شرکت مذکور در اختیار می گیرد، به دستورالعمل محرمانه ای برخورد می کند، که در آن آمده است: کمی اسانس گشنیز، کمی عرق بهار نارنج، اسانس پرتقال (94% گرم) اسانس لیمو (79/7 گرم) روغن گردو (14% گرم اسانس (41% گرم)، این مجموعه را با 97/9 گرم الکل و 5/5 گرم آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید و 24 ساعت فرصت دهید تا قوام پیدا کند.
در پایان این مدت، بر روی این مخلوط، یک لایه از مایعی به رنگ زرد روشن پیدا می شود، که ماده سری و اصلی کوکاکولاست، در مرحله بعد می باید 88/4 کیلوگرم شکر را در اندکی آب جوش به خوبی حل کرد و اجازه داد، تا مخلوط سرد شود، پس از آن 73 گرم کارامل 3/6 گرم کافئین و 4/22 گرم اسید فسفوریک اضافه کرد.
مجموعه این مواد، یک شربت شیرین و غلیظ را به وجود می آورد. به این مجموعه باید 6 گرم آب لیمو عمانی 7/38 گرم گلیسیرن و 05/3 گرم عصاره وانیل اضافه کرد. در آخرین مرحله می باید، مخلوط حاصل از ترکیب ین ماده سری را به این شربت غلیظ افزون و به هر قسمت آن 5/5 قسمت آب کربنات سرد اضافه کرد، نوشابه ای که به این ترتیب به دست می آید، معادل 50 لیتر کوکاکولائی است که در بازار به فروش می رسد.
آری، هفته نامه ساندی تایمز مطلب آقای مارک پندرگراست را که تحت عنوان به خاطر خدا، کشور و کوکاکولا نوشته، منتشر ساخته و یکی از 15 ماده تهیه کوکاکولا را که سال 1886 میلادی، در یک حیات خلوت در شهر آتانتا واقع در ایالات جورجیای آمریکا ابداع شده، الکل معرفی کرده است! (702)
بنابر این، اگر به خاطر حفظ سلامت و بهداشت اخلاقی و روانی هم شده، از اینگونه نوشابه های مصنوعی که گاهی مشکوک و خطرناک معرفی می گردد، پرهیز لازم خواهد بود.
لازم به یاد آوری است، که روزنامه کیهان، پس از 18 روز از اعلام این خبر، طی خبر دیگری اعلام کرد: استخراج عصاره ها و اسانسهای مصرفی در کوکاکولابه وسیله الکل انجام یم شود و در نهایت، عصاره استخراج شده، یا عاری از الکل بوده و یا الکل موجود در آن بسیار جزئی و در حد میلی گرم در لیتر است.
به دنبال شایعه وجود الکل در نوشابه های کوکاکولا وزارت بهداشت، با اعلام این مطلب افزود: چنانچه عصاره ها، یا نوشابه های تولید آنها، خارج از استاندارد و یا فرمول پروانه ساخت صادره باشند، از تولید آنها به شدت جلوگیری شده و موضوع به اطلاع عموم خواهد رسید.
این وزارتخانه، پیرامون شایعه وجود الکل، در نوشابه های کوکاکوبای وارداتی در شهر مشهد نیز اعلام کرد: که طی آزمایشهای متعدد انجام شده، در این نوشابه ها، موردی خاص که دلالت بر وجود الکل داشته باشد، مشاهده نشده است. (703)

نوشابه های الکلی

نوشابه های الکلی، خواه از انگور تهیه شد، خواه از خرما و خواه از جو یا مواد دیگری (704) در صورتی که سکر آور و مست کننده باشد، در منطق قرآن کریم، تحت عنوان خمر قرار گرفته، نجس و آلوده و شمرده شده، موجب قطع ارتباط انسان با خداوند به حساب می آید و بالاخره استفاده از آن ممنوع و حرام گردیده است. (705)
از نظر آثار اخلاقی و اجتماعی هم، غیر از اینکه قرآن کریم، نوشیدن این ماده خطرناک را، سبب کینه توزی و به وجود آمدن دشمنائی بین افراد جامعه دانسته (706) پیشوایان بزرگوار اسلام هم، می گساری را، فساد آورد و آلوده کننده (707) و سر منشأ همه پلیدیها و مفاسد اخلاقی و اجتماعی شمرده و خطر بزرگ آن را در ردیف بت پرستی و آدمکشی قرار داده اند. (708)
و بالاخره منادی بزرگ توحید، پیامبر عالیقدر اسلام، در ارتباط با تهیه و تولید و توزیع و مصرف مشروبهای الکلی، پانزده دسته ای را که نقش مستقیم و غیر مستقیم دارند، مورد نفرین و لعنت خداوند و خویش قرار داده است.(709)
از نظر بهداشتی و پزشکی هم، دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: مشروبات الکلی، یک از شوم ترین غذاهای ضد حیاتی هستند، سموم الکل به کبد می رود و مدتی در آنجا می ماند و ایجاد بیماری مخصوص تشنج کبد که منتهی به مرگ می شود، می کند. کمتر مشروبخواری است که سوء هاضمه نداشته و از معده خود ننالد و مبتلا به دل درد نباشد، مغز و کبد بیش از سایر اعضاء، الکل را در خود نگاه می دارند و تأثیر سوء مشروبات الکلی در روی این دو عضو بیش از سایر قسمتهاست و از همین جهت است، که مبتلایان به امراض روانی در کشورهائی که زیاد مشروب می خورند، بیش از سایر نقاط دیگر است.(710)
پروفسور محمد حسین جاجبی در گزارش خود، به مرکز تحقیقات انستیتو کانسرولوژی و دیمه نوژنیک پاریس، که روی مبتلایان به سرطان کبد انجام داده، عامل ایجاد سرطان این بیماران را، مشروبات الکلی دانسته و این گزارش مورد توجه محافل علمی هم قرار گرفته است. (711)
دکتر شهریار بهاری سومین عامل گرسنگی مزمن را مصرف نوشابه های الکلی دانسته و می نویسد: الکل سبب سوزاندن و به مصرف رساندن ذخائر موجود در بدن می شود و با خراب کردن کبد مانع انجام فیزیولوژی آن می گردد....
دانشمندان شوروی (سابق) ثابت کرده اند، که پس از هر وعده می خوراگی، سیزده به عنوان دوازده، رابطه الکتریکی سلولی مغز از میان می رود و همین انسانی که به اندیشمند بودن خود افتخار می کند، به دنبال هر بار باده نوشی، تموجات مغزی خویش را تباه می گرداند. (712)
پژوهشگران، بعد از تحقیقات وسیعی، که بر روی 16 هزار زن و 9 هزار و پانصد زن و مرد آمریکائی انجام داده اند، اعلام کردند: مصرف الکل توسط بیماران سرطانی، عملاً روشهای درمان بیماری آنها را، خنثی و بدون تأثیر می کند. (713)
اخبار اخیر جرائد اعلام می دارند، مجاز شمردن مصرف مشروبات الکلی برای رانندگان در ایالات شرقی آلمان تصادفات شدی را افزایش داده است.(714)
در اسپانیا نیز، تصادفهای ناشی از مصرف الکل، سالانه دو هزار کشته، بجای می گذرد. (715)
و بالاخره بروز بیماریها و مفاسد اخلاقی و اجتماعی و خسارتهای مادی و اقتصادی هم، آثار و عوارضی است که به دنبال می گساری پدید می آید و این جهات پرده از اسرار ممنوعیت و غیر مجاز بودن مصرف مشروبات الکلی از نظر اسلام را، آشکار می سازد و پرهیز از نوشیدن آن را لازم تر می شمارد.

فصل نوزدهم ز-کی، و چگونه غذا باید خورد؟

درباره بخش اول این سؤال، یعنی غذا را در چه اوقاتی باید خورد؟ این جهت عمدتا با وضع شغل و کار و شرائط محیطی و جغرافیائی و نیز نوع اشخاص تفاوت پیدا می کند، زیرا کشاورزان و اشخاصی که کارهای سنگین و پر مشقت انجام یم دهند به حسب سوخت و سوز مواد غذائی بدن، در بیست و چهار ساعت، صبحانه، چاشتانه، ناهار، عصرانه و شام، یعنی پنج بار غذا می خورند. در دنیای متمدن و صنعتی امروز هم، غذای تدریجی خوردن، مطلوب و مفید تشخیص داده شده است.
پژوهشگران کانادائی می گویند: خوردن چندین وعده غذای کم، به جای سه وعده غذای روزانه، به کاهش کلسترول خون کمک می کند، یک تحقیق جدید روی میزان کلسترول خون هفت مرد سالم نشان داده است، که وقتی آنها در روز چندین بار به میزان کم غذا می خورند، میزان کلسترول خون آنها پائین آمده است.
دکتر دیوید جنکینز استاد علوم تغذیه دانشگاه تورنتو که مطالعه جدیدی را رهبری کرده است، می گوید: احتمالاً سرعت بخشیدن بر هضم مواد غذائی می تواند، میزان چربی خون را کاهش دهد، تحقیقات قبلی نیز ثابت کرده بود، خوردن غذای کم در چند وعده فوائد بسیار دارد، که از جمله کاهش بیماریهای قبلی است.
پژوهشگران، می گویند: خوردن غذای کم در دفعات متعدد، نیازی به ترشح زیاد انسولین ندارد و در نتیجه آنزیمی که کبد را به تولید کلسترول وا می دارد، مانع می شود.
البته، کارشناسان دیگر می گوید: یافته های جدید جالب است، اما قبل از نتیجه گیری قطعی، نیاز به پژوهشهای دیگری داریم: (716)
علاوه بر شیوه پنج وعده خوردن و تدریجی خوردن غذا، آنچه در دوران این دو شیوه وجود دارد و مورد سفارش پیشوایان اسلام نیز می باشد و تخلف از آن زیانهائی ببار خواهد آورد، حداقل دست کم نگرفتن صرف صبحانه و شاماست، که به توضیح آن می پردازیم.