فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

شیر

شیر نیز یکی از نوشیدنیهای بسیار مفید و معجزه داری است، که در قرآن کریم، به عنوان یکی از نعمتهای آموزنده، لذت بخش و سازنده، مورد سفارش قرار گرفته، خداوند مهربان آن را با یک سلسله تحولها و تصفیه ها از درون حیوان، برای خوراک انسان به وجود آورده است.(689)
امام علی (ع) فرموده است: حسو اللبن شفاء من کل داء الا الموت.(690)
شیر پیوسته و پی در پی نوشیدن، برای هر دردی جز مرگ، درمان و شفا خواهد بود.
امام صادق (ع) فرموده: نوشیدن شیر، موجب شادی و روشنائی دل می شود و غم و غصه را از دل می زداید، همانگونه که با انگشتان عرق را از چهره می زادئیم. (691)
امام زین العابدین فرموده است: رسول خدا هرگاه غذائی می خورد، می فرمود: پروردگارا، این غذا را سبب برکت برای ما قرار بده و بهتر از آن را نیز نصیب ما بگردان، اما هرگاه شیر می نویسد، می فرمود: خدایا آن را موجب برکت برای ما قرار بده و باز هم نصیب ما گردان.(692)
امام موسی بن جعفر (ع) فرموده: من تغیر علیه ماء الظهر، ینتفع له اللبن الحلیب و العسل.(693)
هر کس گرفتار کمی نطفه و ناتوانی کارآئی جنسی شده، شیر تازه را با عسل بخورد.
مردی در حضور امام صادق (ع) اظهار داشت: شیر خورده ام و ناراحت شده ام، امام فرمود: شیر به کسی اذیتی نمی رساند، حتماً همراه آن چیز نابابی خورده ای و از این جهت زیان و ناراحتی دیده ای.(694)
مردی در حضور امام صادق (ع) از ضعف و ناتوانی خود گلایه کرد، آن حضرت فرمود: علیک باللبن، فانه ینبت اللحم و یشد العظم. (695)
شیر بخور، زیرا من ماده غذائی گوشت را می رویاند و پرورش می دهد و نیز استخوان را محکم و مقاوم می گرداند.
از نظر درمانی و پزشکی هم می نویسد: شیر محصول کامل و بی کم و کاستی است و به هیچ وجه نباید بعضی از مواد ترکیبی شیری را که برا تغذیه به کار برده می شود، بگیرند و یا مواد خارجی به آن اضافه کنند.شیر غذای اصلی مبتلایان به بیماریهای کلیوی، قلبی، معدی و کبدی است.خوبیهای شیر، در واقع به علت سهولت هضم و مدر بودن آن است، در عین حال باید دانست، که جز در اطفال شیر خوار 8 تا 10 ماهه تغذیه منحصر به شیر، به هیچ وجه درست نیست. (696)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: مهمترین اثر سیر این است، که در آن نمک وجود دارد، که این مقدار نمک کافی و به صورتی است که در بدن ما به خوبی جذب می شود و این نمک کلسیم است و اگر بخواهیم این کلسیم مورد نیاز بدن را در غذاهای دیگر بیابیم، باید هر روز یک کیلو سیب زمینی و سه کیلو گوشت بخوریم، که نه اشتهای ما قبول می کند و نه قدرت هضم آن را داریم، در صورتی که ما می توانیم این مقدار کلسیم را در کمتر از نیم لیتر شیر و صد گرم پنیر بدست آوریم.
وجود کلسیم تنها برای استخوانها و دندانها و ناخنها و موهای ما لازم نیست، بلکه برای محکم کردن عضلات، مخصوصاً عضلات قلب، که دائماً در حرکت می باشند، ضروری است، بدون کلسیم قلب خسته می شود و امراض قلبی را ایجاد می نماید: این امراض اکنون عامل شماره یک مرگ و آهک بدن کم می گردد، اکثر مردم به این بیماری مبتلا می باشند، قند شیر علاوه بر اثر فوق العاده مدر بودن، ضد سموم بدن می باشد، کلسیم آن زیاد است، اینجاست که گفته اند: آنجا که کلسیم نیست، سلامتی وجود ندارد. (697)
دکتر شهریار بهاری می نویسد: شیر و مشتقات و فرآورده های آن ارزش غذائی دارند، غذای کاملی به شمار می روند، هضم آنها نیز صددرصد است. شیر حاوی پروتئین، گلوسید، لیپیدو، ویتامینها مختلف، نمکهای معدنی است و اولین غذای فیزیولوژیک انسانها به شمار می آید و هیچ غذائی نمی تواند جای شیر را بگیرد.(698)
و بالاخره، پیامبر اسلام هم فرموده: علیکم بالبان البقر، فانها تحلط من کل شجرة. (699)
برای شما لازم است، حتماً از شیر گاو استفاده کنید، زیرا این شیر مخلوط و عصاره درختان مختلف می باشد.

چای

چای نیز یکی از نوشیدنیهای جدید دنیای کنونی است، که در ایران زیاد نوشیده می شود و کشورهای صنعتی کمتر از آن استفاده می کنند و به جای آن قهوه می نوشند.
دکتر غیاث الدین جزایری درباره منافع و زیانهای این نوشابه می نویسد: مقدار کم چای مفید و افراط در آن خطرناک است، مقدار کم آن رفع خستگی می نماید، شستشوی چشم با چای دم کشیده، مفید و ضد عفونی کننده است، چای میکروبهای دهان و لوله هاضمه را از بین می برد و اعصاب را تسکین می بخشد، افراط در چای خوردن میکروبهای مفید و معده را از بین می برد، اعمال معده را مختل می کند، شخص را عصبانی و زود پیر می نماید، افراط در نوشیدن چای، بی خوابی می آورد و اعصاب را فرسوده می کند، همیشه چای کم رنگ بنوشید، چای دارای کازئین نباتی است و نوشیدن دم کرده آن شیر را زیاد می نماید.
چای، دارای پتاس نیز می باشد، ادرار را زیاد می کند و برخلاف عقیده عده ای، کم رنگ آن برای قلب مفید است. (700)

نوشابه های غیر الکلی

نوشابه های غیر الکلی، بدلیل مصنوعی بودن و تهیه برخی از مواد اصلی آن به وسیله سرمایه داران استکباری و اینکه گاهی تقلبی و غیر استاندارد بودن آن، مور بحث و جنجال محافل خبری و مطبوعاتی قرار می گیرد، در مقابل شربتهای اصیل و طبیعی، نوشابه های طبیعی و مطمئن و صددرصد مطلوبی نخواهند بود. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استفاده از 5 نوع شربت و نوشابه خارجی را، غیر قابل مصرف اعلام و از مردم تقاضا کرد، از خریداری و مصرف آن خودداری کنند.
شربتهای غیر قابل مصرف، که از کشور پاکستان تهیه و به داخل کشور وارد می شود، با مارکهای راحت روح، موز، آناناس، استارکولا و گلاب می باشد و به نظر آن وزارت، به استناد نتائج آزمایشگاهی، دارای رنگهای غیر مجاز بوده و به طور غیر قانونی وارد کشور شده است. (701)
درباره نوشابه کوکاکولا که یکصد و هفت سال از تاریخ ابداع آن می گذرد، در حال حاضر با رقم فروش 9 میلیارد پوند در سال، در 185 کشور، مقام پر فروش ترین نوشابه در سطح جهان را از آن خود ساخته است، این نوشابه با یک افشاگری، با پرونده خطرناک و شرم آوری معرفی شده است.
ماجرا از این قرار است، که وقتی مارک پندرگراست نویسنده آمریکائی کتابهای عامه پسند، مدارک تاریخچه این نوشابه را، از اولیای شرکت مذکور در اختیار می گیرد، به دستورالعمل محرمانه ای برخورد می کند، که در آن آمده است: کمی اسانس گشنیز، کمی عرق بهار نارنج، اسانس پرتقال (94% گرم) اسانس لیمو (79/7 گرم) روغن گردو (14% گرم اسانس (41% گرم)، این مجموعه را با 97/9 گرم الکل و 5/5 گرم آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید و 24 ساعت فرصت دهید تا قوام پیدا کند.
در پایان این مدت، بر روی این مخلوط، یک لایه از مایعی به رنگ زرد روشن پیدا می شود، که ماده سری و اصلی کوکاکولاست، در مرحله بعد می باید 88/4 کیلوگرم شکر را در اندکی آب جوش به خوبی حل کرد و اجازه داد، تا مخلوط سرد شود، پس از آن 73 گرم کارامل 3/6 گرم کافئین و 4/22 گرم اسید فسفوریک اضافه کرد.
مجموعه این مواد، یک شربت شیرین و غلیظ را به وجود می آورد. به این مجموعه باید 6 گرم آب لیمو عمانی 7/38 گرم گلیسیرن و 05/3 گرم عصاره وانیل اضافه کرد. در آخرین مرحله می باید، مخلوط حاصل از ترکیب ین ماده سری را به این شربت غلیظ افزون و به هر قسمت آن 5/5 قسمت آب کربنات سرد اضافه کرد، نوشابه ای که به این ترتیب به دست می آید، معادل 50 لیتر کوکاکولائی است که در بازار به فروش می رسد.
آری، هفته نامه ساندی تایمز مطلب آقای مارک پندرگراست را که تحت عنوان به خاطر خدا، کشور و کوکاکولا نوشته، منتشر ساخته و یکی از 15 ماده تهیه کوکاکولا را که سال 1886 میلادی، در یک حیات خلوت در شهر آتانتا واقع در ایالات جورجیای آمریکا ابداع شده، الکل معرفی کرده است! (702)
بنابر این، اگر به خاطر حفظ سلامت و بهداشت اخلاقی و روانی هم شده، از اینگونه نوشابه های مصنوعی که گاهی مشکوک و خطرناک معرفی می گردد، پرهیز لازم خواهد بود.
لازم به یاد آوری است، که روزنامه کیهان، پس از 18 روز از اعلام این خبر، طی خبر دیگری اعلام کرد: استخراج عصاره ها و اسانسهای مصرفی در کوکاکولابه وسیله الکل انجام یم شود و در نهایت، عصاره استخراج شده، یا عاری از الکل بوده و یا الکل موجود در آن بسیار جزئی و در حد میلی گرم در لیتر است.
به دنبال شایعه وجود الکل در نوشابه های کوکاکولا وزارت بهداشت، با اعلام این مطلب افزود: چنانچه عصاره ها، یا نوشابه های تولید آنها، خارج از استاندارد و یا فرمول پروانه ساخت صادره باشند، از تولید آنها به شدت جلوگیری شده و موضوع به اطلاع عموم خواهد رسید.
این وزارتخانه، پیرامون شایعه وجود الکل، در نوشابه های کوکاکوبای وارداتی در شهر مشهد نیز اعلام کرد: که طی آزمایشهای متعدد انجام شده، در این نوشابه ها، موردی خاص که دلالت بر وجود الکل داشته باشد، مشاهده نشده است. (703)