فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

نقش درمانی آب

بخش فارسی رادیو آمریکا گزارش علمی روز شنبه خود را، به اهمیت آب و نقش حیاتی این ماده در سلامتی انسان و پیشگیری از بیماریهائی نظیر، بیماریهای معده اختصاص داد و با تأکید به نقش آب، برای درمان دردها و بیماریهای معده، از قبیل زخم معده، زخم اثنی عشر و غیره، به کم شدن تدریجی آب در بدن از سنین نوجوانی اشاره کرد. در این رابطه آمده است: از سن 20 تا 70 سالگی، یک رقم عمده ای از آب بدن انسان از بین می رود و حس تشنگی، به تنهایی برای کمبود کافی نیست، بدن انسان در سنین هفتاد سالگی در حدود 5/3 الی 6 لیتر نسبت به سن 20 سالگی کمبود آب دارد و این کم آبی مزمن، منشأ خیلی از ناراحتی ها می شود.
آری، همانطور که براده آهن نیروی آهن ربا را درک می کند، در بدن انسان هم مواد پروتئینی بدن، با آب همان حالت را پیدا می کند، یعنی فعالیت خودشان را بر مبنای نیروی آب تنظیم بهتر کار می کنند و هر چه سیستم بدن دقیقتر باشد، این پروتئینها بهتر کار می کنند. بنابراین، در نتیجه کم آبی بدن، این پروتئین ها درست کار نمی کنند، و علائمی به وجود می آورند. در بدن انسان سلولهائی هستند، که کار آنها ساختن هیستامین است، در مواقعی که در بدن کم آبی وجود داشته باشد، برای فعالیتهای شیمیائی و ایجاد انرژی هیستامینها موقتاً جانشین آب می شوند و زمانی که هیستامینها در بدن به مقدار زیاد ساخته شوند، ترشحات یکباره آنها موجب دگرگونیهایی در سیستم بدن می شود، که به آن حساسیت می گویند و یکی از علائم کم آبی در بدن، درد معده نام برده شده و مصرف آنتی اسیدها را مواقعی مضر و تنها راه درمان را، درمان با آب خالص دانسته اند.(687)

درمان قلب و سرطان

محققان ژاپنی، آشامیدن آبهائی را، که میزان زیادی کربنات کلسیم دارند (قلیائی) برای جلوگیری از ابتلاء به بیماریهای قلبی، خونی، سرطان و از کار افتادن کبد مؤثر می دانند.
پروفسور جون کوبایاشی استاد دانشگاه کوبایاما می گوید: خوردن غذاهای اسیدی، موجب مسدود شدن رگهای قلب و بروز مشکلات دیگری در بدن می گردد و آبهای آشامیدنی که حاوی مقدار متناسبی کربنات کلسیم است، می تواند از بروز بیماریهای مذکور جلوگیری کند.
کوبایاشی معتقد است: دلیل اصلی طولانی بودن عمر مردم منطقه اوکیناوا که در جنوب ژاپن زندگی می کنند، آشامیدن اینگونه آبهاست و میزان سکته های قلبی در اوکیناوا نسبت به سایر نقاط ژاپن کمتر است، زیرا قسمت اعظم این منطقه از صخره های مرجانی تشکیل شده، که میزان زیادی کربنات کلسیم در آی رودخانه ها و آبهای زیرزمینی این منطقه دارد، می سازد.(688)

شیر

شیر نیز یکی از نوشیدنیهای بسیار مفید و معجزه داری است، که در قرآن کریم، به عنوان یکی از نعمتهای آموزنده، لذت بخش و سازنده، مورد سفارش قرار گرفته، خداوند مهربان آن را با یک سلسله تحولها و تصفیه ها از درون حیوان، برای خوراک انسان به وجود آورده است.(689)
امام علی (ع) فرموده است: حسو اللبن شفاء من کل داء الا الموت.(690)
شیر پیوسته و پی در پی نوشیدن، برای هر دردی جز مرگ، درمان و شفا خواهد بود.
امام صادق (ع) فرموده: نوشیدن شیر، موجب شادی و روشنائی دل می شود و غم و غصه را از دل می زداید، همانگونه که با انگشتان عرق را از چهره می زادئیم. (691)
امام زین العابدین فرموده است: رسول خدا هرگاه غذائی می خورد، می فرمود: پروردگارا، این غذا را سبب برکت برای ما قرار بده و بهتر از آن را نیز نصیب ما بگردان، اما هرگاه شیر می نویسد، می فرمود: خدایا آن را موجب برکت برای ما قرار بده و باز هم نصیب ما گردان.(692)
امام موسی بن جعفر (ع) فرموده: من تغیر علیه ماء الظهر، ینتفع له اللبن الحلیب و العسل.(693)
هر کس گرفتار کمی نطفه و ناتوانی کارآئی جنسی شده، شیر تازه را با عسل بخورد.
مردی در حضور امام صادق (ع) اظهار داشت: شیر خورده ام و ناراحت شده ام، امام فرمود: شیر به کسی اذیتی نمی رساند، حتماً همراه آن چیز نابابی خورده ای و از این جهت زیان و ناراحتی دیده ای.(694)
مردی در حضور امام صادق (ع) از ضعف و ناتوانی خود گلایه کرد، آن حضرت فرمود: علیک باللبن، فانه ینبت اللحم و یشد العظم. (695)
شیر بخور، زیرا من ماده غذائی گوشت را می رویاند و پرورش می دهد و نیز استخوان را محکم و مقاوم می گرداند.
از نظر درمانی و پزشکی هم می نویسد: شیر محصول کامل و بی کم و کاستی است و به هیچ وجه نباید بعضی از مواد ترکیبی شیری را که برا تغذیه به کار برده می شود، بگیرند و یا مواد خارجی به آن اضافه کنند.شیر غذای اصلی مبتلایان به بیماریهای کلیوی، قلبی، معدی و کبدی است.خوبیهای شیر، در واقع به علت سهولت هضم و مدر بودن آن است، در عین حال باید دانست، که جز در اطفال شیر خوار 8 تا 10 ماهه تغذیه منحصر به شیر، به هیچ وجه درست نیست. (696)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: مهمترین اثر سیر این است، که در آن نمک وجود دارد، که این مقدار نمک کافی و به صورتی است که در بدن ما به خوبی جذب می شود و این نمک کلسیم است و اگر بخواهیم این کلسیم مورد نیاز بدن را در غذاهای دیگر بیابیم، باید هر روز یک کیلو سیب زمینی و سه کیلو گوشت بخوریم، که نه اشتهای ما قبول می کند و نه قدرت هضم آن را داریم، در صورتی که ما می توانیم این مقدار کلسیم را در کمتر از نیم لیتر شیر و صد گرم پنیر بدست آوریم.
وجود کلسیم تنها برای استخوانها و دندانها و ناخنها و موهای ما لازم نیست، بلکه برای محکم کردن عضلات، مخصوصاً عضلات قلب، که دائماً در حرکت می باشند، ضروری است، بدون کلسیم قلب خسته می شود و امراض قلبی را ایجاد می نماید: این امراض اکنون عامل شماره یک مرگ و آهک بدن کم می گردد، اکثر مردم به این بیماری مبتلا می باشند، قند شیر علاوه بر اثر فوق العاده مدر بودن، ضد سموم بدن می باشد، کلسیم آن زیاد است، اینجاست که گفته اند: آنجا که کلسیم نیست، سلامتی وجود ندارد. (697)
دکتر شهریار بهاری می نویسد: شیر و مشتقات و فرآورده های آن ارزش غذائی دارند، غذای کاملی به شمار می روند، هضم آنها نیز صددرصد است. شیر حاوی پروتئین، گلوسید، لیپیدو، ویتامینها مختلف، نمکهای معدنی است و اولین غذای فیزیولوژیک انسانها به شمار می آید و هیچ غذائی نمی تواند جای شیر را بگیرد.(698)
و بالاخره، پیامبر اسلام هم فرموده: علیکم بالبان البقر، فانها تحلط من کل شجرة. (699)
برای شما لازم است، حتماً از شیر گاو استفاده کنید، زیرا این شیر مخلوط و عصاره درختان مختلف می باشد.