فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

8- کرفس

کرفس نیز در احادیث اسلامی، به عنوان سبزی پیامبران و دارای یک سلسله خواص و آثار مفید، معرفی شده است.
در روایت می خوانیم، که رسول خدا فرمود: خود را به خوردن کرفس عادت دهید، زیرا کرفس، غذای الیاس، یسع و یوشع بن نون بوده است.(650)
نادر خدمتگزار امام موسی بن جعفر (ع) نزد آن حضرت از کرفس سخن به میان آورد، حضرت فرمود: تنها شما نیستید که به کرفس علاقه دارید و از آن استفاده می کنید، بلکه حیوانات هم بدن خود را به آن می مالند و از آن بهره مند می گردند.(651)
در حدیث دیگری می خوانیم، کرفس حافظه را زیاد می کند، قلب را پاک و با صفا می گرداند، جنون را بر طرف و پیسی را مداوا می کند . (652)
پزشکان هم، درباره خواص بهداشتی و درمانی کرفس می نویسند: از ریشه کرفس تنهاست، که در معالجه آب آوردن انسان، بیماری نقرس، روماتیسم، زیاد شدن اسید اوریک خون، سنگ کلیه، یرقان، آسم، ضعف اعصاب، نفخ و بیماریهای مثانه استفاده می شود.
گرفس، مدر، مقوی معده، ضد اسکوربوت، نیرو دهنده، بادشکن، صفرا بر و تب بر است، در سابق از شیر تازه برگهای آن، در رفع تبهای نوبه استفاده می شده است، ساقه و برگهای کرفس را نباید دو ریخت، بلکه باید آن را خشک کرده و برای خوشمزه کردن آش و سوپ استفاده کرد. اشخاصی که به ورم کلیه مبتلا هستند، نباید آن را مصرف کنند، کرفس سرشار از، سدیم، پتاسیم، کلسیم، فسفر و نیز ویتامینهای C.B.A می باشد.(653)
محمد زکریای رازی هم می گوید: کرفس، بسیار گرم است و دفع ادرار را زیاد می کند، به ترشح شیر مادران می افزاید، این سبزی قدرت غریزه جنسی را تقویت می نماید، نوع کرفس باغی برای معده بسیار نافع و برای معالجه قی نیز مفید است و نفخ آن زودگذر است.
کسانی که مزاج آنها سرد است، آن را به خوبی تحمل می کنند و نیازی به خوردن داروی ضد آن ندارند، مگر اینکه در خوردن آن از حد اعتدال خارج شوند. (654)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: کرفس به علت داشتن عطر مخصوص، یک غذای عالی و ضد روماتیسم می باشد، با آن می توان خورشت خوش طعمی ساخت، کرفس داری شوره ای است و خون را پاک می کند، بهترین درمان تنگ نفس است و اشتها را تحریک می کند، مخصوصاً اگر با برگهای جوان آن سالاد تهیه کرده و قبل از غذا بخورند.
کرفس، دارای ویتامینهای C.B.A بوده، فسفر، پتاسیم، و آهک دارد، همیشه در موقع استفاده از کرفس برگهای سبز آن را هم به غذا اضافه کنید، تا خواص بیشتری عاید شما شود. (655)

9- کلم

کلم دارای انواعی است، که کلم سفید و پیچ بخشی از آن است و به نوع دیگری کلم قمری یا قنبیط گفته می شود، اما آنچه در حدیث مورد سفارش قرار گرفته، مطلق کلم است.
در حدیث می خوانیم: کان النبی (ص) یعجبه الکرنب. (656)
هرگاه رسول خدا، کلم را می دید، آن را مورد تعریف و ستایش قرار می داد.
محمد زکریای رازی گفته است: کلم اندکی بدن را گرم می کند و آبی که از پختن آن با گوشت بدست می آید، ملین است و برای کسانی که طبعی گرم دارند خوب نیست. (657)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: کلم به علت داشتن آهک زیاد، ارسنیک و ید، یکی از غذاهای بسیار عالی و مفید است، برای سستی استخوان، سل و کم خونی نظیر ندارد، داری مقداری کلرفیل، یا خون نباتی است، که بر منافع آن فزوده است، کلم سرشار از ویتامینهای مختلف، مخصوصاً ویتامین ث است، کلم ضد کرم بوده و برای اسهال خونی تجویز می شود و درمان بادیامان است.
انواع کلم، به خاطر داشتن گوگرد که میکربهای سم زای معده را نابود می سازد، مسکن سردرد است، قوه بینائی را تقویت می کند، خواب آور است، صدا را باز می کند و خوردن برگ کلم خام، ورم طحال را نیز معالجه می نماید.(658)

10- نعناع

نعناع هم از سبزیهای بسیار مفید است، جنبه داروئی دارد و پزشکانی، که در گیاه درمانی تحقیق کرده اند، درباره آن می نویسند: گیاهانی مانند: آویش، نعناع و به ویژه سنبل الطیب، علاوه بر تقویت قلب، اثرهای داروئی بسیار دارد.(659)
محمد زکریای رازی می گوید: نعناع برای معده نافع است، جلو استفراغ را می گیرد، نفخ کمی ایجاد می کند، شهوت را می فزاید، برای مزاجهای سرد خوب است، برای جبران کمی حرارت این سبزی و سایر سبزیها، باید به خوردن سرکه متوسل شد.(660)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: نعناع دارای هورمون مخصوصی است که محرک دستگاه و غدد گوارشی می باشد، این هورمون اثر مطبوعی روی غدد آمیزشی دارد، یک فنجان نعناع دم کرده بعد از غذا، هضم را آسان و اختلالات معده را بر طرف می کند، نعناع دوست با وفای کبد است، ترشی صفرا را رقیق می کند و کلسترول خون را پائین می آورد، به همین جهت پیری را تأخیر می اندازد.
نعناع، به خاطر داشتن اسانس و عطر مخصوص، میکرب کش قوی است و مخصوصاً سرماخوردگی و (گریپ) را بر طرف می نماید و در بیماریهای حصبه و کولی با سیلوز که یک نوع بیماری روده است، بسیار مفید بوده، به طور قطع از مرض جلوگیری می کند و حتی اگر آب آلوده به میکرب حصبه را با نعناع بخورند، مبتلا نخواهند شد، نعناع معالج بیماری پوستی، مخصوصاً اگزما بوده و ضماد آن برای سوختگی و بر طرف کردن سرخی و خارش پوست مفید است.(661)