فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

7- کاهو

کاهو که در زبان عربی خس نامیده شده، در احادیث اسلامی هم، مورد توجه بوده و برای آن خواص و آثار مفیدی بیان داشته است.
امام صادق (ع) فرموده است: علیکم بالخس، فانه یصفی الدم.(645)
برای شما لازم است، که حتماً کاهو بخورید، زیرا خوردن کاهو موجب تصفیه و سالم شدن خون می گردد.
پیامبر اسلام، فرموده: کل الخس، فانه یورث النعاس، و یهضم الطعام.(646)
کاهو بخورید، زیرا خوردن کاهو، خواب آور بوده و هضم غذا را نیز آسان می گرداند.
از نظر پزشکی و درمانی هم، می خوانیم، محمد زکریای رازی، گفته است: سبزی کاهو از نظر طبیعت خنک است، خواب آور و فرو نشاننده تشنگی است و برای مزاجهای گرم سازگار است.
کاهو برای مزاجهائی که دچار بیماریهای سرد و بادهای مختلف هستند، سازگار نیست، برای معالجه سرفه پشت هم، که علت ماده رقیق و تحریک کننده ای است، که از سر ترشح می شود، خوردن کاهو مناسب است.(647)
پزشک دیگری، می نویسد: کاهو سبزی اشتها آور و ممتازی است، که خواص زیادی به آن نسبت می دهند، کاهو برای افراد مبتلا به نفریت، بیماران عصبی و کبدی توصیه شده، اثر ضد تب، ضد روماتیسم، ضد خونریزی نیز به آن نسبت داده می شود. علاوه بر این، کاهو به خاطر داشتن ماده ای به نام لاکتوکاریوم خواب آور است، برای درمان، برونشیت های سخت، سیاه سرفه، تحریکات عصبی و رفع سیلان منی نیز موثر است.
کاهو، به علت داشتن مقداری سلواز تخلیه روده ها را آسان می کند و برای مبتلایان به یرقان، انسداد مجرای کیسه صفرا، حبس البول و نیز اشخاصی که کلسترول خون آنها زیاد است و استعداد چاق شدن دارند، بسیار مفید است. خاصیت مهم دیگر کاهو، تعدیل تمایل جنسی، به واسطه داشتن مقدار زیادی ویتامین E (میلی گرم در 100 گرم کاهو) است، مصرف آن با سرکه انگبین، مزه آن را مطبوع و هضم آن را آسان می کند، در کاهو مقداری آهن، مس، فسفر، کلسیم، سدیم، منگنز و ویتامینهای آ، ب، ث، وجود دارد.(648)

سالاد کاهو

درباره، سالاد کاهو دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد:
سالاد کاهو و کلم ضد برنشیت، کاهو و سیب زمینی ضد کم خونی، و سالاد کاهو و گوجه فرهنگی درمان بیماریهای عصبی است. همچنین سالاد کاهو با پیاز درمان کم اشتهائی، سالاد کاهو با تربچه ضد تب، سالاد کاهو با هویج ضد امراض کبدی، سالاد کاهو با کرفس ضد روماتیسم، سالاد کاهو و لبو ضد خونریزی است.
این را هم باید توجه داشته باشیم، که کاهو با این غذاها سازگار نیست. با شیر، شیرینیجات، انجیر، عسل، مرکبات، خربزه، هندوانه، انگور، شاه بلوط و خرما.(649)

8- کرفس

کرفس نیز در احادیث اسلامی، به عنوان سبزی پیامبران و دارای یک سلسله خواص و آثار مفید، معرفی شده است.
در روایت می خوانیم، که رسول خدا فرمود: خود را به خوردن کرفس عادت دهید، زیرا کرفس، غذای الیاس، یسع و یوشع بن نون بوده است.(650)
نادر خدمتگزار امام موسی بن جعفر (ع) نزد آن حضرت از کرفس سخن به میان آورد، حضرت فرمود: تنها شما نیستید که به کرفس علاقه دارید و از آن استفاده می کنید، بلکه حیوانات هم بدن خود را به آن می مالند و از آن بهره مند می گردند.(651)
در حدیث دیگری می خوانیم، کرفس حافظه را زیاد می کند، قلب را پاک و با صفا می گرداند، جنون را بر طرف و پیسی را مداوا می کند . (652)
پزشکان هم، درباره خواص بهداشتی و درمانی کرفس می نویسند: از ریشه کرفس تنهاست، که در معالجه آب آوردن انسان، بیماری نقرس، روماتیسم، زیاد شدن اسید اوریک خون، سنگ کلیه، یرقان، آسم، ضعف اعصاب، نفخ و بیماریهای مثانه استفاده می شود.
گرفس، مدر، مقوی معده، ضد اسکوربوت، نیرو دهنده، بادشکن، صفرا بر و تب بر است، در سابق از شیر تازه برگهای آن، در رفع تبهای نوبه استفاده می شده است، ساقه و برگهای کرفس را نباید دو ریخت، بلکه باید آن را خشک کرده و برای خوشمزه کردن آش و سوپ استفاده کرد. اشخاصی که به ورم کلیه مبتلا هستند، نباید آن را مصرف کنند، کرفس سرشار از، سدیم، پتاسیم، کلسیم، فسفر و نیز ویتامینهای C.B.A می باشد.(653)
محمد زکریای رازی هم می گوید: کرفس، بسیار گرم است و دفع ادرار را زیاد می کند، به ترشح شیر مادران می افزاید، این سبزی قدرت غریزه جنسی را تقویت می نماید، نوع کرفس باغی برای معده بسیار نافع و برای معالجه قی نیز مفید است و نفخ آن زودگذر است.
کسانی که مزاج آنها سرد است، آن را به خوبی تحمل می کنند و نیازی به خوردن داروی ضد آن ندارند، مگر اینکه در خوردن آن از حد اعتدال خارج شوند. (654)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: کرفس به علت داشتن عطر مخصوص، یک غذای عالی و ضد روماتیسم می باشد، با آن می توان خورشت خوش طعمی ساخت، کرفس داری شوره ای است و خون را پاک می کند، بهترین درمان تنگ نفس است و اشتها را تحریک می کند، مخصوصاً اگر با برگهای جوان آن سالاد تهیه کرده و قبل از غذا بخورند.
کرفس، دارای ویتامینهای C.B.A بوده، فسفر، پتاسیم، و آهک دارد، همیشه در موقع استفاده از کرفس برگهای سبز آن را هم به غذا اضافه کنید، تا خواص بیشتری عاید شما شود. (655)