فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

غذاهای تقویت قلب

همان دانشمندان، غیر از خوردن سیر و پیاز، غذاها و خوراکیها دیگری را هم برای تقویت قلب مفید و مؤثر می دانند، و می نویسند: از میان سبزیهای دیگر، تربچه، شلغم، گل کلم و ترب، هم برای پاک کردن کبد از انواع سم ها کمک می کند.
فلزات معدنی، مانند: منیزیم، پتاسیم و منگنز که در ارتباط با قلب و گردش خون از اهمیت ویژه ای برخوردارند، در بیشتر دانه های گیاهی، مانند: آفتاب گردان، کنجد، ملاس، اسفناج، جعفری، آب سیب و سرکه سیب، یافت می شوند و خوردن این مواد را خصوصاً به بیماران قلبی توصیه می کنیم.
گیاهان معطر و ادویه، بسیار مفید سودمند است، مثلاً زنجبیل روی دستگاه گوارش، هم اثر محرک دارد و هم آرام کننده، در ضمن میزان کلسترول خون را پائین می آورد. ادویه تند، مانند: زنجبیل و قرنفل و خردل، سبب باز شدن رگهای خونی بسیار باریک و رسیدن خون به بافتهای انتهائی و پیرامونی بدن می شوند، عرق را هم بیشتر می کنند، اگر در مصرف آنها زیاده روی افراط نشود، برای گردش خون مفید است.
گیاهانی مانند: آویشن، نعناع و به ویژه سنبل الطیب، علاوه بر تقویت قلب، اثرهای داروئی بسیار عالی دیگری دارند.(639)
پزشک دیگری می نویسد: سیر مقداری ویتامینهای C.A را دارا می باشد، اگر به صورت خام و یا پخته، مخلوط در غذاها مصرف شود، مصارف درمانی متعدد دارد، مخصوصاً در طب عوام برای سیر، اثر ضد عفونی کننده، اشتها آور، کم کننده فشار خون، تقویت قوای جنسی و ادرار، بیان کرده اند، اثر ضد عفونی آن در بیماریهای مختلف ریوی مانند: سل، قانقاریای ریوی و سیاه سرفه، مورد تأیید همگان است.(640)

تا می توانید...

روزنامه ها هم، تحت عنوان تا می توانند سیر و تره بخورید مطالب مفید و تازه ای بیان داشته اند و می نویسد: یک گروه تحقیقاتی ژاپنی پی بده، که سبزیهائی چون سیر و تره می توانند بدن انسان را، در مقابل حساسیتهای مختلف مصون نگهدارند.
به گفته یوکیوتاناکا یکی از محققان ارشد مؤسسه بهداشت عمومی اوساکا و سرپرست تیم فوق، پس از آزمایش 44 نوع سبزی بر بدن موش، ثابت شد که پیاز، پیازچه، زنجبیل، ریشه کنار و خصوصاً تره و فرنگی و سیر می توانند با اثرهای ناشی از حساسیت مقابله کنند.
طبق تحقیق فوق، سیر هشت برابر قویتر از پیازچه و چهار برابر قویتر از تره فرنگی برای مقابله با حساسیت مؤثر است .(641)
همان روزنامه، درباره خواص سیر و شیوه های استفاده کردن از این سبزی داروئی و غذائی می نویسد: سیر دارای ویتامینهای، ب، ث و بوده و در نوع کشت بیابانی آن، ویتامین ث فراوانتر است. سیر را به صورت خام با ماست یا سالاد نیز مصرف می کنند، این سبزی سبب هضم غذا شده، نفخ معده را بر طرف می کند، باعث رقیق شدن خون می گردد، برای درمان روماتیسم تأثیر مفید دارد، رنگ رخساره را باز کرده، برای خورد کردن سنگ کلیه مؤثر است و چنانچه مرتب خورده شود، برای رشد موها اثر دارد، عضلات قلب را تقویت می کند و جهت بیماری گالی و کچلی نیز از آن استفاده می شود.
سیر، از آسیای مرکزی بوده و اکثر مردم از آن به عنوان غذای اصلی استفاده می کنند، به همین جهت اغلب مردم این منطقه، کهنسال و قوی بوده و در میان آنها بیماری سرطان کمتر مشاهده می شود.
یونانیها سیر را، گل سرخ بودار نامیده و از آن تنها به عنوان غذا، بلکه به عنوان دارو استفاده می کنند. جالینوس حکیم سیر را، نوشداروی روستائیان نامیده، همکار او دیوسکورید سیر را، مقوی، مدر انگل کش، ضد سم و برای درمان آسم، یرقان و جوشهای پوستی مؤثر دانسته است.
در شوروی (سابق) داروئی از سیر به نام آلسین ساخته اند، که از آن به عنوان داروی میکرب کش (آنتی بیوتیک) استفاده می کنند.
برای استفاده از سیر، یک حبه آن را روی نان له کرده، مقداری روغن زیتون روی آن بریزید و به عنوان عصرانه به بچه ها بدهید، یک پرده سیر را در یک لیتر آب جوشانده و روزانه سه فنجان از آن را میل کنید، این جوشانده برای برطرف کردن عفونتهای روده بسیار مؤثر است. سیر را به میزان دو حبه در روزانه له کنید، در سالاد مخلوط نمائید و همراه با روغن زیتون و لیمو ترش بخورید.
به خاطر اینکه بوی بد سیر بر طرف گردد، پس از خوردن آن، مقداری سبزی جعفری بجوید، یا یک سیب رنده کرده، با یک قاشق مربا خوری بخورید، یا چند دانه قهوه پس از صرف ناهار و شام در دهان بگذارید و بجوید، یا چند قطره اسانس گلپر در دهان بریزید و دهان را شستشو بدهید. (642)
خلاصه، نکته بسیار مهمی را که بارها در طول این بحثها تکرار کرده ایم، باز هم تکرار می کنیم، که نخست، همانطور که مثلاً در مورد استفاده از سیر امام صادق (ع) هم فرموده: لا بأس بأکله بالقدر (643) پرهیز از افراط و زیاده روی در خوردن سیر، به طور جدی مورد توجه باشد و ثانیاً از مشاوره و مراجعه به پزشکان مؤمن و متخصص هم غفلت نگردد.
محمد زکریای رازی هم می گوید: سیر بدن را به مقدار زیادی گرم می کند، حرارت مطبوع دارد، این بزرگترین مزیت اوست، بادها را در بدن پراکنده می سازد و از هر غذائی بیشتر این خاصیت را دارد و جلو قولنج را می گیرد.(644)

7- کاهو

کاهو که در زبان عربی خس نامیده شده، در احادیث اسلامی هم، مورد توجه بوده و برای آن خواص و آثار مفیدی بیان داشته است.
امام صادق (ع) فرموده است: علیکم بالخس، فانه یصفی الدم.(645)
برای شما لازم است، که حتماً کاهو بخورید، زیرا خوردن کاهو موجب تصفیه و سالم شدن خون می گردد.
پیامبر اسلام، فرموده: کل الخس، فانه یورث النعاس، و یهضم الطعام.(646)
کاهو بخورید، زیرا خوردن کاهو، خواب آور بوده و هضم غذا را نیز آسان می گرداند.
از نظر پزشکی و درمانی هم، می خوانیم، محمد زکریای رازی، گفته است: سبزی کاهو از نظر طبیعت خنک است، خواب آور و فرو نشاننده تشنگی است و برای مزاجهای گرم سازگار است.
کاهو برای مزاجهائی که دچار بیماریهای سرد و بادهای مختلف هستند، سازگار نیست، برای معالجه سرفه پشت هم، که علت ماده رقیق و تحریک کننده ای است، که از سر ترشح می شود، خوردن کاهو مناسب است.(647)
پزشک دیگری، می نویسد: کاهو سبزی اشتها آور و ممتازی است، که خواص زیادی به آن نسبت می دهند، کاهو برای افراد مبتلا به نفریت، بیماران عصبی و کبدی توصیه شده، اثر ضد تب، ضد روماتیسم، ضد خونریزی نیز به آن نسبت داده می شود. علاوه بر این، کاهو به خاطر داشتن ماده ای به نام لاکتوکاریوم خواب آور است، برای درمان، برونشیت های سخت، سیاه سرفه، تحریکات عصبی و رفع سیلان منی نیز موثر است.
کاهو، به علت داشتن مقداری سلواز تخلیه روده ها را آسان می کند و برای مبتلایان به یرقان، انسداد مجرای کیسه صفرا، حبس البول و نیز اشخاصی که کلسترول خون آنها زیاد است و استعداد چاق شدن دارند، بسیار مفید است. خاصیت مهم دیگر کاهو، تعدیل تمایل جنسی، به واسطه داشتن مقدار زیادی ویتامین E (میلی گرم در 100 گرم کاهو) است، مصرف آن با سرکه انگبین، مزه آن را مطبوع و هضم آن را آسان می کند، در کاهو مقداری آهن، مس، فسفر، کلسیم، سدیم، منگنز و ویتامینهای آ، ب، ث، وجود دارد.(648)