فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

درمان فلج و بیماریهای قلبی

لکهنو - آسوشیتدپرس: دو محقق پزشکی هندی مدعی شده اند که، بیماریهای قلب و حملات فلج کننده را می توان با خوردن پیاز خام همراه غذای روزانه تحت کنترل در آورد.
دو استاد دانشگاه به این نتیجه رسیده اند که جذب پیاز خام از اثرهای ناگوار مواد چربی در غذا جلوگیری می کند.
یکی از دانشمندان مدعی شده است، که مصرف پیاز خام از لخته شدن خون که منجر به سکته قلبی و یا مغزی می شود، جلوگیری می کند. پروفسور گوینا یکی از این دانشمندان گفت: دانشکده پزشکی کینگ جرج به همکاری مؤسسه تحقیقاتی داروئی کوشش می کند تا معلوم کنند، که چه عنصری در پیاز باعث می شود که، از لخته شدن خون جلوگیری شود و کوششهای آنها در این مورد هنوز ادامه دارد. (610)

4 - تره

درباره تره و خواص و آثار آن هم، از سوی پیشوایان بزرگوار اسلام، بیانها و سفارشهائی وارد شده، که برخی از آن را می خوانیم:
راوی گفته است: امام موسی بن جعفر (ع) را در زمینهای زراعتی بیرون شهر مدینه مشاهده کردم که، در زمینی که تره کاشته بود، آن را می چید و با آب می شست و می خورد. (611)
امام رضا (ع) را در خراسان دیدند، که تره را در باغی می چید و می خورد و می فرمود: خوردن این سبزی برای درمان بواسیر مفید است (612)
موسی بن بکر می گوید: یکی از غلامان امام موسی بن جعفر (ع) گرفتار ناراحتی و خونریزی کبد شده بود، آن حضرت دستور داد: اطعموه الکراث ثلاثه ایام... (613)
سه روز به او تره بخورانید، آنگاه به دستور حضرت سه روز به او تره خوراندیم و بیماری او بهبودی یافت و خونریزی او قطع گردید.
رسول خدا (ص) فرموده است: تره سر دسته همه سبزیهاست و برتری آن مانند برتری آن بر سایر چیزهاست، در تره برکت وجود دارد و آن سبزی من و سبزی پیامبران قبل از من هست، من آن را دوست می دارم و می خورم. (614)
امام باقر (ع) می فرماید: در سبزی تره چهار فایده وجود دارد: بادهای بدن را دفع می کند، دهان را پاک و خوشبو می گرداند، بواسیر را بهبودی می بخشد و برای کسی که آن را پیوسته می خورد، او را از خطر جذام و خوره حفظ می نماید. (615)
محمد بن زکریای رازی گفته است: سبزی تره برای بواسیر و بادهای غلیظ معده مفید است، اشتها را باز می کند و نیروی جنسی را تحریک می نماید. (616)
محمد زکریای رازی گفته است: سبزی تره برای بواسیر و بادهای غلیظ معده مفید است، اشتها را باز می کند و نیروی جنسی را تحریک می نماید.(617)
پزشک دیگری، نوشته است: تره مدر، خلط آور و نرم کننده است، جوشانده آن در دفع ذرات و رسوب ادراری کمک زیاد می کند، به همین جهت مصرف آن برای مبتلایان به روماتیسم و نقرس معمول است، مصرف جوشانده و شربت آن، در موارد گرفتگی صدا، زکام، سرفه، برنشیت و کلیه اختلالات حاد دستگاه تنفسی مؤثر است در تره و مقدار زیادی ویتامین C و نیز ویتامینهای ب 1، ب 2 با هم دیده می شود.(618)

5- خیار

خیار، نیز از سبزیها و یا میوه هائی است، که بنابه روایت قرآن کریم، مورد تقاضای بنی اسرائیل به وسیله حضرت موسی (ع) از جانب خداوند گردیده (619) و در بیان سیره پیشوایان دینی هم، شتایش شده و مفید معرفی گردیده است.
در روایت می خوانیم: پیامبر اسلام بارها خیار را با خرما و نمک می خورد.(620)
امام صادق (ع) فرموده: رسول خدا خیار را با نمک می خورد و می فرمود: اذا اکلتم القثاء، فکلوه من اسفله، فانه اعظم للبرکة.(621)
هرگاه خیار می خورید، آن را از ته آن بخورید، زیرا اینگونه خیار خوردن برکت و خواص بیشتری خواهد داشت.
درباره این احادیث، دو نکته مهم علمی مورد توجه است، اول اینکه، خوردن خرما و نمک با خیار، با توجه به طبع گرم آن دو و طبع سرد خیار، حرارت و برودت یکدیگر را مهار می کنند و تعادل به وجود می آورند. از زیانهای آنها کاسته خواهد شد و قهراً مفید هم بود. دوم اینکه چهارده قرن پیش رسول خدا سفارش فرموده خیار از ته خورده شود، تا برکت و خواص داشته باشد، در حالیکه چند سال پیش دانشمندان پزشکی و غذا شناس، به راز علمی اینگونه خیار خوردن پی بردند و اعلام کردند: خیار باید از ته و قسمت تلخ آن خورده شود، تا مفید واقع شده و حتی جلو بعضی از بیماریها را هم بگیرد!
محمد زکریای رازی می گوید: خیار و کدو، غذای اشخاصی است، که مزاج آنها گرم است، از این جهت به مزاجهای سرد ضرر می رساند و نباید از آن زیاد بخورند.(622)
البته رازی می گوید: قثاء، خیار بار لنگ است و با خیار معمولی تفاوت دارد، اما پزشکان دیگر، درباره خیار معمولی می نویسد: خیار، علاوه بر آنکه به صورت خام خورده می شود، در پزشکی دارای مصارفی است، با ساییدن دانه خیار در مقدار کمی آب، محلولی تهیه می شود، که دارای اثر آرام کننده است، با آب خیار نوعی پماد مسکن خارش تهیه می شود، که اگر بر روی بدن مالیده شود، در رفع جوش و زیبا نمودن پوست اثر فراوان دارد، مصرف زیاد خیار ایجاد ناراحتی می کند، مخصوصاً اشخاصی که دارای معده ضعیف هستند، حتی المقدور باید خیار را با نمک بخورند، زیرا نمک دفع آب فراوان را که در خیار است آسان می کند و ناراحتی معده را کاهش می دهد و در خیار ویتامینهای C.B.A و ده نوع ماده معدنی دیگر وجود دارد.(623)