فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

پیاز داروی بیماری قند

پیاز در حقیقت یک نوع سبزی می باشد، ریشه آن مورد استفاده و مصرف می گردد و به خاطر وجود مواد پر ارزش و مغذی که دارد مورد توجه همه می باشد.
خوشبختانه این سبزی در همه فصول سال یافت می شود و در خوش طعم ساختن غذای روزانه نقش مهمی دارد و این اثرات حیاتی پیاز قدیم الایام مورد توجه و تجربه قرار گرفته بوده است و طب قدیم در مورد پیاز، استعمال آن را در بیماریهای مختلف تجویز نموده و اکنون نیز در غذای روزانه کمتر روزی یا غذایی است، که پیاز یا به صورت خام یا پخته در آن مصرف نگردد، می توان گفت: پیاز در تمام اغذیه و سالادها نقش اساسی و مهمی را در بر دارد.
دیوسکروید پزشک یونانی، پیاز را عامل سلامتی می داند.
پلین گیاه شناس رومی هم، پیاز را عامل تندرستی می داند.
بلغاریها پیاز را بیش از سایر اقوام عالم مصرف می کنند و می گویند: پیاز ضد سرطان است.
در قدیم نان و پیاز ضرب المثل بوده، اغلب رجال و اشخاص بزرگ، نان را با پیاز صرف می کردند، روی هم رفته سیر و پیاز به واسطه خواص گندزادئی که دارد، مصرف آن زیاد است و به طوری که دیده می شود، پیاز در همه غذاها مصرف می شود.
CoLLip، دانشمند معروف در پیاز ماده ای به نام گلوکوکینین یافته است که می تواند از ازدیاد قند خون جلوگیری نموده و قند را در خون کاهش دهد.
لذا بسیاری معتقدند که مصرف پیاز موجب می شود که قند خون بالا نرود و یک نوع داروی درمان بیماری قند می باشد.
با توجه به مواد متشکله پیازت می توان به خوبی به ارزش حیاتی و درمانی و غذایی پیاز پی برد.
در پیاز پروتئین 14% مواد چربی 2% کلوسید 9%، اسید مالیک 170 میلی گرم، اسید سیتریک 20 میلی گرم، اسید اکسالیک 23 میلی گرم، سدیم 10 میلی گرم، پتاسیم 120 میلی گرم، فسفر 44 میلی گرم، گوگرد 68 میلی گرم، کلر 24 میلی گرم، منیزیوم 15 میلی گرم و منگنز 36 میلی گرم وجود دارد.
وجود این مواد معدنی و آلی در پیاز، موجب می شود که پیاز فعالیت سلولی بدن را زیاد نموده و در مقابل بیماریها، یک حالت دفاعی و درمانی به بدن می دهد.
مواد مختلف و اسیدی پیاز موجب تحریک سلولهای ترشحی معده می گردد و در نتیجه تولید اشتها می نماید.
وجود مقدار قابل توجهی پتاسیم باعث می شود که نه تنها سلول های بدن از سموم شستشو یابد، بلکه خون را از مواد مضر و زائد پاک نمود و در کودکان کم رشد و بی اشتها موجب اشتها شده و در رشد و نمو آنان اثری شگرف داشته و نیز وجود منیزیوم و فسفر که در رشد و نمو، اثر آنها ثابت شده، در پیاز به مقدار کافی یافت می شود.
گذشته از اینها، موجود بعضی آنزیمها نیز در پیاز خاصیت هضم کننده به آن می بخشد.
بالاخره باید گفت: پیاز به خاطر وجود کلسیم و فسفر و آهن سایر مواد معدنی و نیز ویتامینهای D و C پ پ، از سبزیجات مغذی به شمار می آید و باید گفت، پیاز به خاطر مقدار مؤثری که فسفر دارد، در کار مغز بسیار مؤثر بوده و در هوش و حافظه، تأثیر بسزایی داشته و در تقویت نیروی جوانی و قوای جنسی اثر انکار ناپذیری دارد.
از طرفی وجود گوگرد در پیاز یک ضد عفونی کننده قوی می باشد و در بسیاری از بیماریها نقش درمانی دارد، چنانچه از قدیم پیاز پخته را جهت درمان برنشیت و بیماریهای ریوی به کار می بردند، زیرا گوگرد پیاز وقتی از طریق دستگاه هاضمه وارد خون شد، در ریه ها وارد شده عفونتهای مجاری تنفسی را بر طرف می سازد، و نیز گوگرد در تقویت سلسله اعصاب و رفع عصبانیتها و ناراحتیهای عصبی بسیار مؤثر بوده و در دف سموم بدن نقش مهم دارد، نیز از خواص گوگرد موجود در پیاز تأثیر تأمین رنگها و رنگدانه های پوست است و برای کسانی که دچار پیسی و یا لک و پیس شده اند اثری نافع دارد.
از قدیم برای درمان گریپ از آب پیاز و یا خود پیاز استفاده می کردند، زیرا همانطور که گفتیم اثری درمان کننده در بیماریها دارد.
بسیار معتقدند که پیاز برای درمان ورم و پا و ادمها مؤثر می باشد و نیز پیاز در درمان بیماری قند و کم کردن قند خون اثر دارد.
نیز پیاز مخلوط با سرکه در درمان یرقان و بیماریهای کبد بسیار مفید می باشد.
همچنین کسانی که دچار سنگ کلیه و مثانه و یا تورم پرستات و مثانه می باشند و به طور کلی کسانی گرفتار ناراحتی یا عفونت هستند، بهتر است پیاز میل فرمایند.
شاید مورد اثر درمانی و ضد عفونی کننده پیاز، به خاطر وجود گوگرد می باشد و نیز همانطور که اثر شستشو کنده آن و درمان ورم پا نیز به خاطر وجود پتاسیم و منیزیوم موجود در پیاز می باشد.
آزمایشهای اخیری که دانشمندان فرانسوی و شوروی (سابق) بر روی پیاز نموده، به این نتیجه رسیده اند که: پیاز به خاطر وجود موادی که در یاخته های آن می باشد، خاصیت باکتریو استاتیک داشته، از رشد میکربها جلوگیری می کند و می توان گفت: در حقیقت پیاز یک خاصیت آنتی بیوتیکی نیز دارد.
خواص ذکر شده پیاز که، بسیای از آنان بر اثر تجربیات سالیان دراز دانشمندان بدست آمده، امروز با آزمایشهای دقیق شیمیایی و بیولوژیکی تأیید گشته و علم پزشکی بر آن صحه گذارده است، لذا توصیه می شود، در هر حال پیاز را در غذای روزانه خود مورد استفاده قرار دهید، زیرا پیاز در هر سن و سالی اثر نیکو در سلامت بدن داشته و هیچگونه زیانی ندارد. برای کودکان موجب رشد بوده و برای بزرگسالان سلامتی و تندرستی را حفظ می نماید. این هم آخرین گزارش و تحقیقات درباره پیاز:

درمان فلج و بیماریهای قلبی

لکهنو - آسوشیتدپرس: دو محقق پزشکی هندی مدعی شده اند که، بیماریهای قلب و حملات فلج کننده را می توان با خوردن پیاز خام همراه غذای روزانه تحت کنترل در آورد.
دو استاد دانشگاه به این نتیجه رسیده اند که جذب پیاز خام از اثرهای ناگوار مواد چربی در غذا جلوگیری می کند.
یکی از دانشمندان مدعی شده است، که مصرف پیاز خام از لخته شدن خون که منجر به سکته قلبی و یا مغزی می شود، جلوگیری می کند. پروفسور گوینا یکی از این دانشمندان گفت: دانشکده پزشکی کینگ جرج به همکاری مؤسسه تحقیقاتی داروئی کوشش می کند تا معلوم کنند، که چه عنصری در پیاز باعث می شود که، از لخته شدن خون جلوگیری شود و کوششهای آنها در این مورد هنوز ادامه دارد. (610)

4 - تره

درباره تره و خواص و آثار آن هم، از سوی پیشوایان بزرگوار اسلام، بیانها و سفارشهائی وارد شده، که برخی از آن را می خوانیم:
راوی گفته است: امام موسی بن جعفر (ع) را در زمینهای زراعتی بیرون شهر مدینه مشاهده کردم که، در زمینی که تره کاشته بود، آن را می چید و با آب می شست و می خورد. (611)
امام رضا (ع) را در خراسان دیدند، که تره را در باغی می چید و می خورد و می فرمود: خوردن این سبزی برای درمان بواسیر مفید است (612)
موسی بن بکر می گوید: یکی از غلامان امام موسی بن جعفر (ع) گرفتار ناراحتی و خونریزی کبد شده بود، آن حضرت دستور داد: اطعموه الکراث ثلاثه ایام... (613)
سه روز به او تره بخورانید، آنگاه به دستور حضرت سه روز به او تره خوراندیم و بیماری او بهبودی یافت و خونریزی او قطع گردید.
رسول خدا (ص) فرموده است: تره سر دسته همه سبزیهاست و برتری آن مانند برتری آن بر سایر چیزهاست، در تره برکت وجود دارد و آن سبزی من و سبزی پیامبران قبل از من هست، من آن را دوست می دارم و می خورم. (614)
امام باقر (ع) می فرماید: در سبزی تره چهار فایده وجود دارد: بادهای بدن را دفع می کند، دهان را پاک و خوشبو می گرداند، بواسیر را بهبودی می بخشد و برای کسی که آن را پیوسته می خورد، او را از خطر جذام و خوره حفظ می نماید. (615)
محمد بن زکریای رازی گفته است: سبزی تره برای بواسیر و بادهای غلیظ معده مفید است، اشتها را باز می کند و نیروی جنسی را تحریک می نماید. (616)
محمد زکریای رازی گفته است: سبزی تره برای بواسیر و بادهای غلیظ معده مفید است، اشتها را باز می کند و نیروی جنسی را تحریک می نماید.(617)
پزشک دیگری، نوشته است: تره مدر، خلط آور و نرم کننده است، جوشانده آن در دفع ذرات و رسوب ادراری کمک زیاد می کند، به همین جهت مصرف آن برای مبتلایان به روماتیسم و نقرس معمول است، مصرف جوشانده و شربت آن، در موارد گرفتگی صدا، زکام، سرفه، برنشیت و کلیه اختلالات حاد دستگاه تنفسی مؤثر است در تره و مقدار زیادی ویتامین C و نیز ویتامینهای ب 1، ب 2 با هم دیده می شود.(618)