فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

جنبه درمانی

از نظر درمانی هم، پزشکان این خواص و آثار را برای گلابی نوشته اند: گلابی دارای مقدار زیادی آب (80 درصد) و مواد قندی به جز ساکارز یعنی قند معمولی است و به همین جهت برای مبتلایان به بیماری قند، میوه بسیار مناسبی است.
گلابی اضافه بر خوش طعم بودن، ادرار آور است و در خوردن آن نباید افراط کرد، زیرا معده ضعیف قادر به هضم آن نیست، گلابی دارای ویتامینهای B.C و کمی A است. در گلابی مقداری منگنز موجود است که باعث تحرک دیاستازهای بدن انسان می شود، اگر هنگام غذا، گلابی میل شود، ادرار فوق العاده زیاد خواهد شد.
از برگ گلابی، برای درمان ورم مثانه و سنگ مجاری ادرار استفاده می شود، زیرا با مصرف آن، دفع ادرار زیاد می گردد و رنگ آن روشن می شود.(537)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: گلابی رسیده، مشروط بر اینکه خوب جویده شود، بهترین وسیله درمان سوء هاضمه است.(538)
وی همچنین می نویسد: گلابی ملین و مدر بوده و برای غدد داخلی بسیار مفید است، اعصاب را تسکین می دهد و برای امراض سینه یک میوه بسیار عالی است، دارای ارسینک می باشد و از این جهت درمان رعشه است و برای امراضی که قوا را تحلیل می برد، مانند: سل، کم خونی و ضعف مفرط مؤثر است، بهتر این است که قبل از غذا آن را با پوست بخورند، آب گلابی رسیده، برای اطفال شیرخوار بسیار مفید است، گلابی سرشار از ویتامینهای: آ، ب، و ث می باشد و قند گلابی برای مبتلایان به مرض قند مفید است.(539)

7- موز

درباره موز هم که یک میوه مهم غذائی است، در احادیث دینی توصیه هائی وارد شده که دو نمونه آن را مورد مطالعه قرار می دهیم.
ابواسامه می گوید: به حضور امام صادق (ع) رسیدم و آن حضرت برای پذیرائی من موز آورد و آن را خوردم.(540)
یحیی صنعانی می گوید: در مکه به خدمت امام رضا (ع) رسیدم، آن حضرت در حالی که فرزند خود امام محمد تقی - ع را روی دامن خود نشانده بود، موز را پوست می کند و به او می خورانید.(541)
فیروزآبادی دانشمند لغوی معروف، می نویسد: موز میوه ای است معروف، ملین و مدر، قدرت جنسی را تقویت می کند، بلغم و صفرا را از بین می برد، ولی نباید خورد، زیرا سنگین و دیر هضم است (542)
پزشکی هم درباره خواص دوائی و غذائی موز می نویسد: موز میوه ای بسیار خوش طعم و مطبوع است که برای همه کس و در هر رژیم غذائی، حتی کسانی که جهاز هاضمه ضعیف دارند مفید است، موز به عنوان ملین در سوء هاضمه و یبوست مصرف می شود، برای ازدیاد مقاومت بدن قبل و بعد از عمل جراحی بسیار سودمند است، بعلاوه به علت داشتن مقدار زیادی ویتامینهای گروه B در تقویت اعصاب اثر زیادی دارد، نیروی بدن مادر را افزایش می دهد و مانع از سقط جنین می گردد، موز دارای مقدار زیادی فسفر است که در افزایش هوش و حافظه کودکان تأثیر بسزائی دارد.
دکتر لابه رئیس آزمایشگاه دانشکده پزشکی پاریس عقیده دارد: یک عدد موز تازه و رسیده، به اندازه یک کیلو گوشت ارزش غذائی دارد.(543)

8- نارنج

خوردن نارنج نیز در احادیث دینی ما، جنبه دوائی و غذائی دارد و مورد سفارش واقع شده است.
امام صادق (ع) از یاران خود می پرسید: پزشکان درباره نارنج به شما چه دستوری می دهند؟ گفتند: ای فرزند رسول خدا، آنان به ما می گویند: نارنج را قبل از غذا بخورید، امام صادق (ع) فرمود: این دستور مطلوبی نیست، بلکه آن را بعد از غذا میل نمائید و از مربای نارنج هم غلفت نداشته باشید، زیرا بوی آن داخل شکم، مانند بوی مشک خواهد بود.(544)
امام صادق (ع) فرموده است: نارنج سنگین است، اما خوردن نان خشک روی آن، سبب هضم شدن نارنج در معده می گردد.(545)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: یکی دیگر از مرکبات بسیار نافع نارنج است، که در طب مصرف زیاد دارد، برگ آن دارای بوی پسندیده است و عطری مطبوع دارد، طعم آن کمی تلخ است، رم کرده برگ آن دارای اثر محلل بوده، تشنج را از بین می برد.
بهار نارنج، دارای عطری خوشبو و طعمی نیکوست، ضد تشنج و سکسکه است، آب مقطر آن برای معطر کردم شربت ها در داروخانه ها، زیاد بکار می رود.
آب معطر بهار نارنج، اعصاب را تقویت می کند و درمان بی خوابی است، پوست نارنج دارای مصارف طبی است و خلال پوست آن در بعضی غذاها مصرف دارد، آب نارنج داراری ویتامین های ث، ب و د و خواص آبلیمو را دارد.(546)
یکی از مجلات مربوط به مسائل پزشکی هم، در این باره نوشته است: قلب و اعصاب خود را با نارنج تقویت کنید، نارنج رفع کننده عوارض و نارسائیهای کبد و کیسه صفرا می باشد، نارنج خستگی عصبی و جسمانی را رفع و درمان می کند.
نارنج با دارا بودن مواد معدنی و ویتامینهای پر ارزش یک مقوی قلب حیاتی و بی ضرر می باشد، زیرا در تحریک و تقویت عضله قلب نقش اساسی دارد و در رفع نارسائیها و ضعف قلب بسیار مفید است.
حتی بیماران قلبی و عصبی اگر آب نارنج را با کمی قند یا شربت میل کنید، احساس راحتی و آرامش خواهند نمود.
نارنج با مواد اسیدی خود، دافع صفرا بوده و سلولهای کبدی را به کار و فعالیت می اندازد و به نارسائی و ضعف کبد پایان می بخشد و با فعالیت کبد و تنظیم سوخت و ساز بدن خستگی جسمانی و روحی و عصبی رفع و نشاط و طراوت جایگزین آن می شود (547)