فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

سیب و سرطان

طبق آخرین بررسی روند ارزشیابی محصولات در سال 1993 میلادی، که به وسیله روزنامه پاکر صورت گرفته، دلائل وی وجود دارد که، چرا مردم سیب را به عنوان یک محصول مغذی انتخاب می کنند، یک سیب با اندازه متوسط، دارای الیاف فیبر (موادی که منشاء گیاهی داشته، قابل هضم در بدن نیست، اما نقش ویژه ای در تأمین سلامت انسان دارد) بیشتری از یک ظرف غذائی که از غلات تهیه شده، یا از قطعه نانی که از جو با سبوس تهیه شده، می باشد.
یک سیب معمولی، دارای 5 گرم از الیاف فیبر است، که این میزان معادل یک چهارم فیبر مورد نیاز روزانه بدن است، هشتاد درصد از الیاف فیبر که در یک سیب معمولی یافت می شود. فیبر محلولی است که طبق بررسیهای علمی، به پائین آوردن کلسترول خون کمک شایانی می کند و 20 درصد الیاف فیبر باقیمانده در سیب نیز، در پیشگیری از سرطان نقش دفاعی مهمی دارد.
سیب دارای ویتامین C و پتاسیم است، که هر دو در متعادل کردن فشار خون مؤثرند، مطالعات اخیر همچنان نشان داده است که، مواد معدنی موجود در سیب، توانائی ذهن و هوشیاری را بالا می برد و در مورد نارسائیهای نشای از سستی استخوان که در زمان ما بر اثر کمبود کلسیم شایع است، کلسیم موجود در سیب، اثر ترمیمی دارد. همچنین یک سیب معمولی کمتر از یک لیوان آب آشامیدنی نمک دارد و فقط دارای یک گرم چربی و 80 کالری می باشد.
سازمانهای بهداشتی، روزانه مصرف پنج نوع میوه و سبزیجات را در یک روز، به مردم توصیه می کنند و طبق تجربه و بررسی علمی، بر روی افرادی که این اصل را رعایت می کنند، آنان نسبت به دیگر افراد، دارای مصونیت بیشتر در ابتلاء، به بیماریهای مزمن هستند.(531)

6- گلابی

زبیر بن عوام در حالی که یک گلابی در دست داشت، به حضور رسول خدا (ص) رسید، آن حضرت فرمود: چه در دست داری؟ وی گفت: گلابی، رسول خدا (ص) فرمود: آن را بخور، زیرا سه خاصیت دارد: دلها را محکم می کند، آدم بخیل را سخاوتمند می گرداند و افراد ترسو را شجاع می نماید.(532)
امام صادق (ع) فرموده است: من اکل سفر جلة علی الریق، طاب مائه و حسن ولده.(533)
خوردن گلابی غم و اندوه افراد افسرده را بر طرف می نماید، این میوه، عقل و مروت انسان را افزایش می دهد.(534)
پیامبر اسلام، فرموده: اطعموا حبالاکم السفر جل، فانه یحسن اخلاق اولادکم.(535)
به زنان آبستن گلابی بخورانید، زیرا چنین خوراکی موجب خوش اخلاقی فرزندانی که، برای شما به دنیا خواهند آمد، می گردد.
آن حضرت، در بیان دیگری فرموده: گلابی بخورید، زیرا خوردن آن سبب تقویت حافظه، زدودن غم و غصه دل و به دنیا آمدن کودک نیک و زیبا می شود. (536)

جنبه درمانی

از نظر درمانی هم، پزشکان این خواص و آثار را برای گلابی نوشته اند: گلابی دارای مقدار زیادی آب (80 درصد) و مواد قندی به جز ساکارز یعنی قند معمولی است و به همین جهت برای مبتلایان به بیماری قند، میوه بسیار مناسبی است.
گلابی اضافه بر خوش طعم بودن، ادرار آور است و در خوردن آن نباید افراط کرد، زیرا معده ضعیف قادر به هضم آن نیست، گلابی دارای ویتامینهای B.C و کمی A است. در گلابی مقداری منگنز موجود است که باعث تحرک دیاستازهای بدن انسان می شود، اگر هنگام غذا، گلابی میل شود، ادرار فوق العاده زیاد خواهد شد.
از برگ گلابی، برای درمان ورم مثانه و سنگ مجاری ادرار استفاده می شود، زیرا با مصرف آن، دفع ادرار زیاد می گردد و رنگ آن روشن می شود.(537)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: گلابی رسیده، مشروط بر اینکه خوب جویده شود، بهترین وسیله درمان سوء هاضمه است.(538)
وی همچنین می نویسد: گلابی ملین و مدر بوده و برای غدد داخلی بسیار مفید است، اعصاب را تسکین می دهد و برای امراض سینه یک میوه بسیار عالی است، دارای ارسینک می باشد و از این جهت درمان رعشه است و برای امراضی که قوا را تحلیل می برد، مانند: سل، کم خونی و ضعف مفرط مؤثر است، بهتر این است که قبل از غذا آن را با پوست بخورند، آب گلابی رسیده، برای اطفال شیرخوار بسیار مفید است، گلابی سرشار از ویتامینهای: آ، ب، و ث می باشد و قند گلابی برای مبتلایان به مرض قند مفید است.(539)