فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

از نظر درمانی

سیب زمینی از نظر هم، میوه مفید و شفابخشی است، که نظر برخی از پزشکان را درباره آن می خوانیم.
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: هر کس در روز یک سیب بخورد، به طبیب احتیاج پیدا نمی کند، سیب کال اسهال را معالجه می کند، تقویت کننده فکر است، ترشی سیب ترشح غدد و مخصوصاً بزاق را زیاد می کند، پوست سیب پنج برابر خود سیب ویتامین دارد، جوشانده پوست سیب بهترین درمان روماتیسم و درد مفاصل است، خود سیب بهترین درمان کننده معده، و دوست ریه می باشد، آب سیب تب بر است، اطفال و شیر خواران را صبور می کند، زیرا معده آنان را از سموم و میکربهائی که باعث ناراحتی آنها می شود، پاک می کند.
سیب دارای آهن، فسفر ید می باشد، به همین جهت آهن آن برای خون، پتانس آن برای قلب و ید آن برای تقویت غدد، مخصوصاً سیب آدم مفید است، سیب از همه میوجات کمتر نمک طعام دارد و برای مبتلایان به اوره مفید است، سیب دارای خاصیت ضد عفونی معده و روده بوده و برای تمام امراض مفید می باشد (528) چنانکه آب سیب و آب انگور برای امراض قلبی مفید است و زیادی آب این میوه برای این بیماری ضرری ندارد. (529)
پزشک دیگری، می نویسد: سیب، ملین، ضد نزله، ضد اسهال، مدر و آرام کننده است، و این خواص بیشتر مربوط به پوست سیب است. بنابراین، توصیه می شود، حتماً پس از شستن کامل سیب، آن را با پوست میل کنید، زیرا پوست سیب دارای ویتامینهای مختلف است. سیب پخته در رفع بی خوابی بسیار مفید است، سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود، از این جهت، مصرف آن برای درمان روماتیسم، نقرس، تصلب، شرائین، اگزماهای مزمن، چاقی، بواسیر و بیماریهای پوست بسیار مفید است.
شیره سبب، اثر بسیار مفیدی در سرماخوردگی، گرفتگی صدا، سرفه، بیماریهای سینه و حالات عصبی دارد. بررسیهای دقیق نشان داده است که، مصرف سیب در بهبود ورم حاد و مزمن روده ها اثر مفیدی دارد، به همین جهت خوردن سیب خام در موارد ورم حاد روده در اطفال، اسهال خونی، حصبه، شبه حصبه، و بالاخر ورم روده بزرگ توصیه می شود. پوست خشک شده سیب، در درمان ورم مفاصل، روماتیسم، نقرس، ناراحتیهای کلیوی مفید می باشد و بهتر است همیشه سیب با پوست میل شود.(530)

سیب و سرطان

طبق آخرین بررسی روند ارزشیابی محصولات در سال 1993 میلادی، که به وسیله روزنامه پاکر صورت گرفته، دلائل وی وجود دارد که، چرا مردم سیب را به عنوان یک محصول مغذی انتخاب می کنند، یک سیب با اندازه متوسط، دارای الیاف فیبر (موادی که منشاء گیاهی داشته، قابل هضم در بدن نیست، اما نقش ویژه ای در تأمین سلامت انسان دارد) بیشتری از یک ظرف غذائی که از غلات تهیه شده، یا از قطعه نانی که از جو با سبوس تهیه شده، می باشد.
یک سیب معمولی، دارای 5 گرم از الیاف فیبر است، که این میزان معادل یک چهارم فیبر مورد نیاز روزانه بدن است، هشتاد درصد از الیاف فیبر که در یک سیب معمولی یافت می شود. فیبر محلولی است که طبق بررسیهای علمی، به پائین آوردن کلسترول خون کمک شایانی می کند و 20 درصد الیاف فیبر باقیمانده در سیب نیز، در پیشگیری از سرطان نقش دفاعی مهمی دارد.
سیب دارای ویتامین C و پتاسیم است، که هر دو در متعادل کردن فشار خون مؤثرند، مطالعات اخیر همچنان نشان داده است که، مواد معدنی موجود در سیب، توانائی ذهن و هوشیاری را بالا می برد و در مورد نارسائیهای نشای از سستی استخوان که در زمان ما بر اثر کمبود کلسیم شایع است، کلسیم موجود در سیب، اثر ترمیمی دارد. همچنین یک سیب معمولی کمتر از یک لیوان آب آشامیدنی نمک دارد و فقط دارای یک گرم چربی و 80 کالری می باشد.
سازمانهای بهداشتی، روزانه مصرف پنج نوع میوه و سبزیجات را در یک روز، به مردم توصیه می کنند و طبق تجربه و بررسی علمی، بر روی افرادی که این اصل را رعایت می کنند، آنان نسبت به دیگر افراد، دارای مصونیت بیشتر در ابتلاء، به بیماریهای مزمن هستند.(531)

6- گلابی

زبیر بن عوام در حالی که یک گلابی در دست داشت، به حضور رسول خدا (ص) رسید، آن حضرت فرمود: چه در دست داری؟ وی گفت: گلابی، رسول خدا (ص) فرمود: آن را بخور، زیرا سه خاصیت دارد: دلها را محکم می کند، آدم بخیل را سخاوتمند می گرداند و افراد ترسو را شجاع می نماید.(532)
امام صادق (ع) فرموده است: من اکل سفر جلة علی الریق، طاب مائه و حسن ولده.(533)
خوردن گلابی غم و اندوه افراد افسرده را بر طرف می نماید، این میوه، عقل و مروت انسان را افزایش می دهد.(534)
پیامبر اسلام، فرموده: اطعموا حبالاکم السفر جل، فانه یحسن اخلاق اولادکم.(535)
به زنان آبستن گلابی بخورانید، زیرا چنین خوراکی موجب خوش اخلاقی فرزندانی که، برای شما به دنیا خواهند آمد، می گردد.
آن حضرت، در بیان دیگری فرموده: گلابی بخورید، زیرا خوردن آن سبب تقویت حافظه، زدودن غم و غصه دل و به دنیا آمدن کودک نیک و زیبا می شود. (536)