فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

5- سیب

سیب نیز از میوه های بسیار مفید، پر خواص، مقوی و شفابخشی است که در احادیث دینی، خوردن آن مورد سفارش پیشوایان بزرگوار اسلامی قرار گرفته است.
امام صادق (ع) فرموده: لو یعلم الناس ما فی التفاح، ما داووا موضاهم الا به. (520)
اگر مردم به می دانستند در سیب، چقدر خاصیت وجود دارد، بیماران خود را جز با سیب مداوا نمی کردند.
پیامبر اسلام می فرماید: سیب را ناشتا بخورید، زیرا معده را پاک دباغی می کند. (521)
امام صادق (ع) فرموده است: معده را پاک و دباغی می کند، حرارت بدن را فرو می نشاند، معده را خنک می نماید، تب را بر طرف می گرداند و وباء را معالجه می گرداند. (522)
امام رضا (ع) فرموده است: التفاح شفاء من خصال: من السم و السحر، و اللمم یعرض علی اهل الارض، و البلغم الغالب و لیس شی ء اسرع منفعة منه. (523)
جنبه بهداشتی و شفا بخشی سیب، عبارت است از اینکه: مسمومیت را پیشگیری می کند، سحر و جادو را دفع می نماید، انسان را از جنون و آسیب دیدن روانی محفوظ می دارد، بلغم و رطوبت را خنثی می کند و منافع هیچ چیزی برای انسان به اندازه سیب، سریعتر و مفیدتر نخواهد بود.
فندی می گوید: در حالی که برداریم یوسف سیف همراهم بود، وارد مدینه شدم و متوجه گردیدم بیماری رعاف یعنی خونریزی بینی در میان مردم شیوع یافته و هر کس به این بیماری مبتلا می شود، بعد از دو روز جان خود را از دست می دهد!
وقتی به خانه برگشتم، متوجه شدم بردارم یوسف هم به همان بیماری مبتلا شده، آنگاه با عجله به خانه امام صادق (ع) وارد شدم و داستان بیماری و خونریزی بینی او را شرح دادم، امام فرمود: اطعم سیفاً التفاح، فرجعت فاطعمته ایاه فبرأ. (524)
به برادرت سیف سیب بخوران، آنگاه من برگشتم و به برادرم سیب خوراندنم، و او بهبودی یافت.
راوی دیگر می گوید: یکسال در مکه بیماری وباء شیوع پیدا کرد،من نامه به امام موسی بن جعفر (ع) نوشتم و راه درمان آن را از حضرت جویا شدم، حضرت در جواب نوشت: سیب بخورید و ما سیب خوردیم و شفا یافتیم.(525)
امام صادق (ع) فرموده است: به بیماران تب دار خود سیب بخورانید، زیرا هیچ چیزی جز سیب برای آنها مفیدتر نخواهد بود.(526)
امام موسی بن جعفر (ع) فرموده: ثلاثه لا تضر: العنب الرزاقی و قصب السکر، و التفاح اللبنانی. (527)
سه نوع میوه است که، ضرری ندارد، انگور رزاقی، نیشکر و سیب لبنانی.

از نظر درمانی

سیب زمینی از نظر هم، میوه مفید و شفابخشی است، که نظر برخی از پزشکان را درباره آن می خوانیم.
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: هر کس در روز یک سیب بخورد، به طبیب احتیاج پیدا نمی کند، سیب کال اسهال را معالجه می کند، تقویت کننده فکر است، ترشی سیب ترشح غدد و مخصوصاً بزاق را زیاد می کند، پوست سیب پنج برابر خود سیب ویتامین دارد، جوشانده پوست سیب بهترین درمان روماتیسم و درد مفاصل است، خود سیب بهترین درمان کننده معده، و دوست ریه می باشد، آب سیب تب بر است، اطفال و شیر خواران را صبور می کند، زیرا معده آنان را از سموم و میکربهائی که باعث ناراحتی آنها می شود، پاک می کند.
سیب دارای آهن، فسفر ید می باشد، به همین جهت آهن آن برای خون، پتانس آن برای قلب و ید آن برای تقویت غدد، مخصوصاً سیب آدم مفید است، سیب از همه میوجات کمتر نمک طعام دارد و برای مبتلایان به اوره مفید است، سیب دارای خاصیت ضد عفونی معده و روده بوده و برای تمام امراض مفید می باشد (528) چنانکه آب سیب و آب انگور برای امراض قلبی مفید است و زیادی آب این میوه برای این بیماری ضرری ندارد. (529)
پزشک دیگری، می نویسد: سیب، ملین، ضد نزله، ضد اسهال، مدر و آرام کننده است، و این خواص بیشتر مربوط به پوست سیب است. بنابراین، توصیه می شود، حتماً پس از شستن کامل سیب، آن را با پوست میل کنید، زیرا پوست سیب دارای ویتامینهای مختلف است. سیب پخته در رفع بی خوابی بسیار مفید است، سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود، از این جهت، مصرف آن برای درمان روماتیسم، نقرس، تصلب، شرائین، اگزماهای مزمن، چاقی، بواسیر و بیماریهای پوست بسیار مفید است.
شیره سبب، اثر بسیار مفیدی در سرماخوردگی، گرفتگی صدا، سرفه، بیماریهای سینه و حالات عصبی دارد. بررسیهای دقیق نشان داده است که، مصرف سیب در بهبود ورم حاد و مزمن روده ها اثر مفیدی دارد، به همین جهت خوردن سیب خام در موارد ورم حاد روده در اطفال، اسهال خونی، حصبه، شبه حصبه، و بالاخر ورم روده بزرگ توصیه می شود. پوست خشک شده سیب، در درمان ورم مفاصل، روماتیسم، نقرس، ناراحتیهای کلیوی مفید می باشد و بهتر است همیشه سیب با پوست میل شود.(530)

سیب و سرطان

طبق آخرین بررسی روند ارزشیابی محصولات در سال 1993 میلادی، که به وسیله روزنامه پاکر صورت گرفته، دلائل وی وجود دارد که، چرا مردم سیب را به عنوان یک محصول مغذی انتخاب می کنند، یک سیب با اندازه متوسط، دارای الیاف فیبر (موادی که منشاء گیاهی داشته، قابل هضم در بدن نیست، اما نقش ویژه ای در تأمین سلامت انسان دارد) بیشتری از یک ظرف غذائی که از غلات تهیه شده، یا از قطعه نانی که از جو با سبوس تهیه شده، می باشد.
یک سیب معمولی، دارای 5 گرم از الیاف فیبر است، که این میزان معادل یک چهارم فیبر مورد نیاز روزانه بدن است، هشتاد درصد از الیاف فیبر که در یک سیب معمولی یافت می شود. فیبر محلولی است که طبق بررسیهای علمی، به پائین آوردن کلسترول خون کمک شایانی می کند و 20 درصد الیاف فیبر باقیمانده در سیب نیز، در پیشگیری از سرطان نقش دفاعی مهمی دارد.
سیب دارای ویتامین C و پتاسیم است، که هر دو در متعادل کردن فشار خون مؤثرند، مطالعات اخیر همچنان نشان داده است که، مواد معدنی موجود در سیب، توانائی ذهن و هوشیاری را بالا می برد و در مورد نارسائیهای نشای از سستی استخوان که در زمان ما بر اثر کمبود کلسیم شایع است، کلسیم موجود در سیب، اثر ترمیمی دارد. همچنین یک سیب معمولی کمتر از یک لیوان آب آشامیدنی نمک دارد و فقط دارای یک گرم چربی و 80 کالری می باشد.
سازمانهای بهداشتی، روزانه مصرف پنج نوع میوه و سبزیجات را در یک روز، به مردم توصیه می کنند و طبق تجربه و بررسی علمی، بر روی افرادی که این اصل را رعایت می کنند، آنان نسبت به دیگر افراد، دارای مصونیت بیشتر در ابتلاء، به بیماریهای مزمن هستند.(531)