فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

4- زیتون

میوه زیتون نیز از طرفی در قرآن کریم، مورد سوگند خداوند متعال قرار گرفته (511) که از این جهت اهمیت و مفید بودن آن به دست می آید و از طرف دیگر در اخبار و احادیث دینی پیشوایان عالیقدر اسلام، با توجه به منافع فراوان این میوه، توصیه به استفاده از آن نموده اند.
امام رضا (ع) فرموده است: حضرت آدم، به فرزند خود هبة الله پیوسته سفارش می کرد، زیتون بخورد، زیرا زیتون از درخت مبارک به دست می آید. (512)
اسحاق بن عمار می گوید: به حضرت صادق علیه السلام عرض کردم، می گوید: خوردن زیتون نفخ شکم را تحریک می کند، آیا صحیح است؟ امام فرمود: هرگز، بلکه زیتون نفخ را رفه می نماید. (513)
پیامبر اسلام، درباره منافع روغن زیتون فرموده است. علیکم بالزیت، فانه یکشف المرة، و یذهب بالبلغم، و یشد العصب و یذهب بالاعیاء، و یحسن الخلق، و یطیب النفس، و یذهب بالغم. (514)
حتماً روغن زیتون بخورید، زیرا این دوا، صفرا را برطرف می کند، بلغم را از بین می برد، اعصاب را تقویت می نماید، دردها را رفع می گرداند، اخلاق را نیکو می سازد، دهان را خوشبو می کند، و غم غصه را نیز از وجود انسان بر طرف می گرداند.
پیامبر اسلام فرموده: الزیت ذهن الابرار و طعام الاخبار. (515)
روغن زیتون، روغن مورد استفاده و غذای خوبان است.
امام صادق (ع) می فرماید: الزیتون یزید فی الماء. (516)
خوردن روغن زیتون، نطفه و توانائی نیروی جنسی را افزایش می دهد.
پزشکان نیز، درباره خواص این میوه و لواحق آن می نویسد: برگ زیتون برای پائین آوردن فشار خون مفید است، برای تهیه جوشانده آن باید 20 گرم زیتون را در 300 گرم آب جوشانید، تا وزن آن به 200 گرم کاهش یابد و بعد از صاف کردن با قند مصرف کرد. (517)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: زیتون میوه ای است خوراکی و روغن دار، رسیده آن تیره رنگ است و روغن آن در تغذیه و مصارف داروئی اهمیت دارد. زیتون درخت صلح و آشتی است و میوه آن برای طول عمر نافع است.
زیتون برای تولید سوخت بدن ارزش زیاد دارد، زیرا صد گرم آن 234 کالری حرارت می دهد و از این جهت، یک غذای نیرو بخش است و کسانی که می خواهند سلامتی داشته باشند باید به این اکسیر علاقه مند شوند، بعضی از فروشندگان برای اینکه طعم تلخ آن را از بین ببرند، آن را در آب قلیا می خیسانند که در این مورد اگر آن را خوب نشویند، ممکن است عوارضی داشته باشد، اگر خواستید از زیتونهای تلخ استفاده کنید، آن را چند بار با آب گرم بشوئید و بعد با روغن زیتون مخلوط کرده، میل نمائید. زیتون طبیعی دارای چربی زیادی است، برای مبتلایان به مرض قند و تنبلی کبد بسیار نافع است، دقت کنید که زیتون شفاف و سفت باشد، نه نرم و بدون جلا، زیتون دارای مقادیر زیادی مواد معدنی، فسفر، گوگرد، منیزی، پتاس، آهک، آهن، مس، کلر و منگر می باشد.
برای اینکه روغن زیتون، خوش طعم و خوش عطر باشد، حتماً بایستی به مجرد چیدن، آن را به کار برد و روغن آن را گرفت، زیرا در اثر ماندن زیتون تخمیر شده و روغن آن دارای کمی طمع تلخ و زننده و بوئی نامطبوع می گردد.
روغن زیتون نرم کننده و ملین است، ضد سم سرب است و خوردن آن برای کارگران چاپخانه ها که سرب و سرو کار دارند واجب است، زیتون ترشحات سیب آدم و صفرا را زیاد می کند، خوردن کمی زیتون با غذا اشتها را زیاد می کند و ترشحات غدد، مخصوصاً صفرا را اصلاح می نماید: خوردن زیتون جهت باز کردن رنگهای تیره معجزه می کند. چکاندن روغن زیتون در چشم، برای تقویت نیروی بینائی اثر نیکو دارد و آب ریزش چشم را بر طرف می نماید.
یکی از خواص روغن زیتون تازه این است، که چون آن را با عسل مخلوط کرده و سه روز به جای آب بیاشامند، پیران را باعث تحریک و تقویت نیروی جنسی و آمیزشی می گردد، چرب کردن موی سر با روغن زیتون کهنه، از سفید شدن و ریختن جلوگیری می کند.(518)
تکرار می کنیم، در همه این امور، از مراجعه و نظر خواهی پزشک نباید غفلت نمود.

کاهش بیماریهای قلبی

در سالهای اخیر هم، پژوهشی پزشکی درباره تاثیر روغن زیتون بر بیماریهای قلبی مطلب تاره ای را که در احادیث دینی ما هم با تعبیر بیماریها را رفع می نماید مطرح شده بود، اعلام داشته اند.
خبر گزاری جمهوری اسلامی، از شهر واشنگتن آمریکا گزارش کرده است: مصرف روغن زیتون، در کاهش میزان کلسترون خون و در نتیجه کاهش بیماریهای قلبی بسیار مؤثر است.براساس تحقیقات یک گروه پزشکی آمریکا که به روی 4903 زن و مرد ایتالیائی انجام شده است، مصرف روغن زیتون، میزان لیپیروثپپن را که کلسترون مضر نام دارد، کاهش می دهد در حالی که روی میزان لیپرثپپن هدل که کلسترول مفید نام دارد، اثر منفی نمی گذارد.(519)

5- سیب

سیب نیز از میوه های بسیار مفید، پر خواص، مقوی و شفابخشی است که در احادیث دینی، خوردن آن مورد سفارش پیشوایان بزرگوار اسلامی قرار گرفته است.
امام صادق (ع) فرموده: لو یعلم الناس ما فی التفاح، ما داووا موضاهم الا به. (520)
اگر مردم به می دانستند در سیب، چقدر خاصیت وجود دارد، بیماران خود را جز با سیب مداوا نمی کردند.
پیامبر اسلام می فرماید: سیب را ناشتا بخورید، زیرا معده را پاک دباغی می کند. (521)
امام صادق (ع) فرموده است: معده را پاک و دباغی می کند، حرارت بدن را فرو می نشاند، معده را خنک می نماید، تب را بر طرف می گرداند و وباء را معالجه می گرداند. (522)
امام رضا (ع) فرموده است: التفاح شفاء من خصال: من السم و السحر، و اللمم یعرض علی اهل الارض، و البلغم الغالب و لیس شی ء اسرع منفعة منه. (523)
جنبه بهداشتی و شفا بخشی سیب، عبارت است از اینکه: مسمومیت را پیشگیری می کند، سحر و جادو را دفع می نماید، انسان را از جنون و آسیب دیدن روانی محفوظ می دارد، بلغم و رطوبت را خنثی می کند و منافع هیچ چیزی برای انسان به اندازه سیب، سریعتر و مفیدتر نخواهد بود.
فندی می گوید: در حالی که برداریم یوسف سیف همراهم بود، وارد مدینه شدم و متوجه گردیدم بیماری رعاف یعنی خونریزی بینی در میان مردم شیوع یافته و هر کس به این بیماری مبتلا می شود، بعد از دو روز جان خود را از دست می دهد!
وقتی به خانه برگشتم، متوجه شدم بردارم یوسف هم به همان بیماری مبتلا شده، آنگاه با عجله به خانه امام صادق (ع) وارد شدم و داستان بیماری و خونریزی بینی او را شرح دادم، امام فرمود: اطعم سیفاً التفاح، فرجعت فاطعمته ایاه فبرأ. (524)
به برادرت سیف سیب بخوران، آنگاه من برگشتم و به برادرم سیب خوراندنم، و او بهبودی یافت.
راوی دیگر می گوید: یکسال در مکه بیماری وباء شیوع پیدا کرد،من نامه به امام موسی بن جعفر (ع) نوشتم و راه درمان آن را از حضرت جویا شدم، حضرت در جواب نوشت: سیب بخورید و ما سیب خوردیم و شفا یافتیم.(525)
امام صادق (ع) فرموده است: به بیماران تب دار خود سیب بخورانید، زیرا هیچ چیزی جز سیب برای آنها مفیدتر نخواهد بود.(526)
امام موسی بن جعفر (ع) فرموده: ثلاثه لا تضر: العنب الرزاقی و قصب السکر، و التفاح اللبنانی. (527)
سه نوع میوه است که، ضرری ندارد، انگور رزاقی، نیشکر و سیب لبنانی.