فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

تأیید پزشکی

دانش پزشکی به همه این مطالب، صحه می گذارد و این واقعیت را از نظر علمی تأیید می کند که انجیر میوه با ارزشی است و از لحاظ تأمین سلامتی رای همه ضروری است.
وجود مقدار زیادی فسفر این حقیقت را نشان می دهد که انجیر در پرورش هوش و حافظه بسیار موثر است، سرشار بودن انجیر از پتاسیم تأمین کننده سلامتی کودکان ضعیف و کم خون و بی اشتها می باشد.
داشتن مقدار منتهایی کلسیم در انجیر که سازنده خون و استخوان بوده و در ایجاد عضلات بدن وجودش ضروریست و نیز نیروی اعصاب و قدرت جسمانی را افزون می نماید، نشان دهنده ارزش زندگی بخش انجیر است. وجود آهن در انجیر که برای ادامه حیات و فعالیت خونسازی بدن و نیز جذب اکسیژن و تأمین سوخت سلولها، که بدن بدان نیاز شدید دارد، ارزش حیاتی انجیر را دو چندان می نماید.
و نیز پتاسیم که برای فعالیت قلب و کلیه وجودش ضروری بوده و در دفع سموم بدن چون اوره و اسیداوریک و کلسترول نقش حیاتی دارد، در انجیر به مقدار لازم وجود داشته و می تواند حیات زندگی ما را با سلامت توأم سازد.
مواد معدنی دیگر چون مانیزیوم و مقدار کمی منگانز که در انجیر و جود دارد نیز، نقشی حیاتی در حفظ و تعادل ین های بدن و خون داشته و از این راه نیز به حفظ سلامت ما کمک می نماید.
لازم به یادآوری است، که امروزه کارخانجات بزرگ داورسازی از مواد موجود در انجیر و خواص حیاتی آن بهره گیری نموده و با ساختن داروهای لازم جهت درمان و دفع سموم بدن استفاده می نمایند. انجیر به خاطر خاصیت قلیائی که به بدن می دهد سمومی که بر اثر مصرف زیاد مواد گوشتی در بدن ایجاد می شود دفع می نماید و نیز به ترشح صفرا کمک می کند .
وقتی بدانیم که گذشته از مواد زندگی بخش و حیاتی، انجیر به مقدار کافی دارای ویتامین آ، ب 1، ب 2، و ب 6 و ویتامین ث می باشد، آن وقت قبول خواهیم کدر، که چرا در کتاب آسمانی ما این میوه، این قدر مورد تجلیل قرار گرفته است.
انجیر به واسطه دارا بودن این همه مواد حیاتی، گذشته از تأمین نیازمندیهای بدن به مواد معدنی و ویتامینی، به واسطه دارا بودن اسید مالیک که با پتاسیم موجود در انجیر ترکیب شده، موجب لینت مزاج می شود و نیز پتاسیم موجود می تواند درجه قلیائیت بدن را بالا برده، در دفع اوره و چربی خون مؤثر باشد و نیز باید دانست که انجیر دارای 19 تا 20 درصد از مواد قندی ازلولز و کلوکز می باشد که به خوبی جذب می گردد.
و بالاخره داشتن مقدار متناسبی مواد ازت دار می تواند در حفظ تأمین تعادل بدن به مواد پروتئینی نقش مؤثری داشته باشد، خوشبختانه همه کس می تواند از این میوه بهشتی استفاده نماید، حتی بیماران مبتلا به دیابت و مرض قند.(510)

4- زیتون

میوه زیتون نیز از طرفی در قرآن کریم، مورد سوگند خداوند متعال قرار گرفته (511) که از این جهت اهمیت و مفید بودن آن به دست می آید و از طرف دیگر در اخبار و احادیث دینی پیشوایان عالیقدر اسلام، با توجه به منافع فراوان این میوه، توصیه به استفاده از آن نموده اند.
امام رضا (ع) فرموده است: حضرت آدم، به فرزند خود هبة الله پیوسته سفارش می کرد، زیتون بخورد، زیرا زیتون از درخت مبارک به دست می آید. (512)
اسحاق بن عمار می گوید: به حضرت صادق علیه السلام عرض کردم، می گوید: خوردن زیتون نفخ شکم را تحریک می کند، آیا صحیح است؟ امام فرمود: هرگز، بلکه زیتون نفخ را رفه می نماید. (513)
پیامبر اسلام، درباره منافع روغن زیتون فرموده است. علیکم بالزیت، فانه یکشف المرة، و یذهب بالبلغم، و یشد العصب و یذهب بالاعیاء، و یحسن الخلق، و یطیب النفس، و یذهب بالغم. (514)
حتماً روغن زیتون بخورید، زیرا این دوا، صفرا را برطرف می کند، بلغم را از بین می برد، اعصاب را تقویت می نماید، دردها را رفع می گرداند، اخلاق را نیکو می سازد، دهان را خوشبو می کند، و غم غصه را نیز از وجود انسان بر طرف می گرداند.
پیامبر اسلام فرموده: الزیت ذهن الابرار و طعام الاخبار. (515)
روغن زیتون، روغن مورد استفاده و غذای خوبان است.
امام صادق (ع) می فرماید: الزیتون یزید فی الماء. (516)
خوردن روغن زیتون، نطفه و توانائی نیروی جنسی را افزایش می دهد.
پزشکان نیز، درباره خواص این میوه و لواحق آن می نویسد: برگ زیتون برای پائین آوردن فشار خون مفید است، برای تهیه جوشانده آن باید 20 گرم زیتون را در 300 گرم آب جوشانید، تا وزن آن به 200 گرم کاهش یابد و بعد از صاف کردن با قند مصرف کرد. (517)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: زیتون میوه ای است خوراکی و روغن دار، رسیده آن تیره رنگ است و روغن آن در تغذیه و مصارف داروئی اهمیت دارد. زیتون درخت صلح و آشتی است و میوه آن برای طول عمر نافع است.
زیتون برای تولید سوخت بدن ارزش زیاد دارد، زیرا صد گرم آن 234 کالری حرارت می دهد و از این جهت، یک غذای نیرو بخش است و کسانی که می خواهند سلامتی داشته باشند باید به این اکسیر علاقه مند شوند، بعضی از فروشندگان برای اینکه طعم تلخ آن را از بین ببرند، آن را در آب قلیا می خیسانند که در این مورد اگر آن را خوب نشویند، ممکن است عوارضی داشته باشد، اگر خواستید از زیتونهای تلخ استفاده کنید، آن را چند بار با آب گرم بشوئید و بعد با روغن زیتون مخلوط کرده، میل نمائید. زیتون طبیعی دارای چربی زیادی است، برای مبتلایان به مرض قند و تنبلی کبد بسیار نافع است، دقت کنید که زیتون شفاف و سفت باشد، نه نرم و بدون جلا، زیتون دارای مقادیر زیادی مواد معدنی، فسفر، گوگرد، منیزی، پتاس، آهک، آهن، مس، کلر و منگر می باشد.
برای اینکه روغن زیتون، خوش طعم و خوش عطر باشد، حتماً بایستی به مجرد چیدن، آن را به کار برد و روغن آن را گرفت، زیرا در اثر ماندن زیتون تخمیر شده و روغن آن دارای کمی طمع تلخ و زننده و بوئی نامطبوع می گردد.
روغن زیتون نرم کننده و ملین است، ضد سم سرب است و خوردن آن برای کارگران چاپخانه ها که سرب و سرو کار دارند واجب است، زیتون ترشحات سیب آدم و صفرا را زیاد می کند، خوردن کمی زیتون با غذا اشتها را زیاد می کند و ترشحات غدد، مخصوصاً صفرا را اصلاح می نماید: خوردن زیتون جهت باز کردن رنگهای تیره معجزه می کند. چکاندن روغن زیتون در چشم، برای تقویت نیروی بینائی اثر نیکو دارد و آب ریزش چشم را بر طرف می نماید.
یکی از خواص روغن زیتون تازه این است، که چون آن را با عسل مخلوط کرده و سه روز به جای آب بیاشامند، پیران را باعث تحریک و تقویت نیروی جنسی و آمیزشی می گردد، چرب کردن موی سر با روغن زیتون کهنه، از سفید شدن و ریختن جلوگیری می کند.(518)
تکرار می کنیم، در همه این امور، از مراجعه و نظر خواهی پزشک نباید غفلت نمود.

کاهش بیماریهای قلبی

در سالهای اخیر هم، پژوهشی پزشکی درباره تاثیر روغن زیتون بر بیماریهای قلبی مطلب تاره ای را که در احادیث دینی ما هم با تعبیر بیماریها را رفع می نماید مطرح شده بود، اعلام داشته اند.
خبر گزاری جمهوری اسلامی، از شهر واشنگتن آمریکا گزارش کرده است: مصرف روغن زیتون، در کاهش میزان کلسترون خون و در نتیجه کاهش بیماریهای قلبی بسیار مؤثر است.براساس تحقیقات یک گروه پزشکی آمریکا که به روی 4903 زن و مرد ایتالیائی انجام شده است، مصرف روغن زیتون، میزان لیپیروثپپن را که کلسترون مضر نام دارد، کاهش می دهد در حالی که روی میزان لیپرثپپن هدل که کلسترول مفید نام دارد، اثر منفی نمی گذارد.(519)