فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

3- انجیر

انجیر میوه ای است که خداوند در قرآن کریم، برای اهمیت و توجه دادن به ارزشهای آن سوگند یاد کرده و (500) و شاید یک جهت آن اهمیت این میوه و توجه دادن به منافع داروئی و غذائی آن باشد.
در احادیث متعدد اسلامی و در سیره و شیوه پیشوایان معصوم هم، این میوه مورد تعریف و تقدیر واقع شده و خود آنان هم با بیان آثار مفید انجیر، از این میوه استفاده می کردند.
ابوذر غفاری می گوید: برای پیامبر اسلام، طبق انجیری را هدیه آوردند، آن حضرت به یاران خود فرموده: بخورید، اگر بگویم میوه ای از بهشت آمده، همین انجیر است، زیرا انجیر میوه ای است که هسته ندارد، بنابراین، آن را بخورید، چون انجیر بواسیر را ریشه کن می سازد و درد و ورم مفاصل را بهبودی می بخشد.(501)
امام رضا (ع) فرموده است: خوردن انجیر، بوی بد دهان را از بین می برد، استخوان را محکم می سازد، موی را می رویاند، درد را بر طرف می کند، با داشتن انجیر، دیگر به دوا نیازی نخواهید داشت، زیرا انجیر شبیه ترین میوه به میوه های بهشتی است. (502)
پیامبر اسلام فرموده: من احب ان یرق قلبه، فلبد من اکل البلس، یعنی التین. (503)
هر کس می خواهد قلب نرم و مهربانی داشته باشد، پیوسته انجیر بخورد.
امام علی (ع) می فرماید: انجیر روده ها را نرم و گرفتگی آن را برطرف می کند و برای رفع باد قولنج مفید است. بنابراین، در روز آن را زیاد بخورید، ولی شب به خوردن کم قناعت نمائید.(504)
پیامبر اکرم (ص) فرموده است: انجیر تازه خشک شده را بخورید، زیرا خوردن انجیر توانائی آمیزش جنسی را تقویت می کند، بواسیر را بهبودی می بخشد، برای درد مفاصل مفید خواهد بود، و سرد مزاجی را که موجب ناتوانی جنسی می گردد، برطرف می نماید.(505)
امام باقر (ع) فرموده است: در کبد جزقیل پیامبر، زخمی به وجود آمد که او را بسیار رنج می داد، بدین خاطر به درگاه الهی دست تضرع و زاری بسیار برداشت، تا اینکه خداوند بای وی وحی فرستاد: شیره انجیر را بگیرد و به سینه خود بمالد.جزقیل این کار را انجام داد و بهبودی یافت.(506)
آری، آثار و منافعی را که در بالا راجع به انجیر پیشوایان اسلام صدها سال پیش از این بیان کرده اند، نمونه های آن را اکنون در دانش پزشکی که به کمک تجربه و آزمایشگاههای پیشرفته، بدان دست یافته است، مطالعه می کنیم.
انجیر یک میوه مطبوع و لذیذی است که ملین خوبی می باشد و معده را کوچک می کند، قند آن برای تغذیه کودکان منافع زیاد دارد، این میوه برای بیماریهای سینه و ریه توصیه شده است، هر قدر تازه ترین باشد، قدرت خنکی و پاک کننده و خواص غذائی آن بیشتر است، برای بیماران عصبی بهترین غذا است، انجیرهای بنفش خاصیت داروئی بیشتری دارد، اگر یک ماه صبحانه انجیر تازه بخورید، فوائد زیادی عاید شما خواهد شد، انجیر پخته مرهم خوبی برای سوختگی زخمهای گرم و دمل و مخصوصاً دمل دندان است، شربت آن مسکن دردهای گلو و سرفه می باشد (507)
انجیر خشک، کمتر از میوه تازه ملین است، اما خاصیت بیشتر غذائی دارد، بدین جهت آن را به اطفال و کسانی که تازه از بیماری برخاسته اند توصیه می کنیم، زیرا دارای قند، مواد ازت دار، ازت خالص و مواد چرب است، برای اینکه معده خود را مرتب کنید، شب پنج تا هفت دانه انجیر خشک را با آب نیم گرم بشوئید و از وسط نصف کنید، بعد کمی روغن زیتون و آب لیمو به آن اضافه کنید و صبح ناشتا همه را میل نمائید.
جوشانده انجیر را، در التهاب دستگاه تنفس تجویز می گردد و غرغره آن برای سرماخوردگی گلو و گلو درد بسیار نافع است . (508)
پزشک دیگری، نوشته است، انجیر میوه ای است بسیار مقوی و سهل الهضم که مصرف آن برای بچه ها و اشخاصی که از بستر بیماری برخاسته اند و دوره نقاهت را طی می کنند، بسیار مفید است، انجیر بدن را تقویت می کند، قوای جنسی را نیرو می بخشد و برای رفع بواسیر و صرع و جنون و وسواس، اثرهای بسیار نیکوئی دارد.(509)

تأیید پزشکی

دانش پزشکی به همه این مطالب، صحه می گذارد و این واقعیت را از نظر علمی تأیید می کند که انجیر میوه با ارزشی است و از لحاظ تأمین سلامتی رای همه ضروری است.
وجود مقدار زیادی فسفر این حقیقت را نشان می دهد که انجیر در پرورش هوش و حافظه بسیار موثر است، سرشار بودن انجیر از پتاسیم تأمین کننده سلامتی کودکان ضعیف و کم خون و بی اشتها می باشد.
داشتن مقدار منتهایی کلسیم در انجیر که سازنده خون و استخوان بوده و در ایجاد عضلات بدن وجودش ضروریست و نیز نیروی اعصاب و قدرت جسمانی را افزون می نماید، نشان دهنده ارزش زندگی بخش انجیر است. وجود آهن در انجیر که برای ادامه حیات و فعالیت خونسازی بدن و نیز جذب اکسیژن و تأمین سوخت سلولها، که بدن بدان نیاز شدید دارد، ارزش حیاتی انجیر را دو چندان می نماید.
و نیز پتاسیم که برای فعالیت قلب و کلیه وجودش ضروری بوده و در دفع سموم بدن چون اوره و اسیداوریک و کلسترول نقش حیاتی دارد، در انجیر به مقدار لازم وجود داشته و می تواند حیات زندگی ما را با سلامت توأم سازد.
مواد معدنی دیگر چون مانیزیوم و مقدار کمی منگانز که در انجیر و جود دارد نیز، نقشی حیاتی در حفظ و تعادل ین های بدن و خون داشته و از این راه نیز به حفظ سلامت ما کمک می نماید.
لازم به یادآوری است، که امروزه کارخانجات بزرگ داورسازی از مواد موجود در انجیر و خواص حیاتی آن بهره گیری نموده و با ساختن داروهای لازم جهت درمان و دفع سموم بدن استفاده می نمایند. انجیر به خاطر خاصیت قلیائی که به بدن می دهد سمومی که بر اثر مصرف زیاد مواد گوشتی در بدن ایجاد می شود دفع می نماید و نیز به ترشح صفرا کمک می کند .
وقتی بدانیم که گذشته از مواد زندگی بخش و حیاتی، انجیر به مقدار کافی دارای ویتامین آ، ب 1، ب 2، و ب 6 و ویتامین ث می باشد، آن وقت قبول خواهیم کدر، که چرا در کتاب آسمانی ما این میوه، این قدر مورد تجلیل قرار گرفته است.
انجیر به واسطه دارا بودن این همه مواد حیاتی، گذشته از تأمین نیازمندیهای بدن به مواد معدنی و ویتامینی، به واسطه دارا بودن اسید مالیک که با پتاسیم موجود در انجیر ترکیب شده، موجب لینت مزاج می شود و نیز پتاسیم موجود می تواند درجه قلیائیت بدن را بالا برده، در دفع اوره و چربی خون مؤثر باشد و نیز باید دانست که انجیر دارای 19 تا 20 درصد از مواد قندی ازلولز و کلوکز می باشد که به خوبی جذب می گردد.
و بالاخره داشتن مقدار متناسبی مواد ازت دار می تواند در حفظ تأمین تعادل بدن به مواد پروتئینی نقش مؤثری داشته باشد، خوشبختانه همه کس می تواند از این میوه بهشتی استفاده نماید، حتی بیماران مبتلا به دیابت و مرض قند.(510)

4- زیتون

میوه زیتون نیز از طرفی در قرآن کریم، مورد سوگند خداوند متعال قرار گرفته (511) که از این جهت اهمیت و مفید بودن آن به دست می آید و از طرف دیگر در اخبار و احادیث دینی پیشوایان عالیقدر اسلام، با توجه به منافع فراوان این میوه، توصیه به استفاده از آن نموده اند.
امام رضا (ع) فرموده است: حضرت آدم، به فرزند خود هبة الله پیوسته سفارش می کرد، زیتون بخورد، زیرا زیتون از درخت مبارک به دست می آید. (512)
اسحاق بن عمار می گوید: به حضرت صادق علیه السلام عرض کردم، می گوید: خوردن زیتون نفخ شکم را تحریک می کند، آیا صحیح است؟ امام فرمود: هرگز، بلکه زیتون نفخ را رفه می نماید. (513)
پیامبر اسلام، درباره منافع روغن زیتون فرموده است. علیکم بالزیت، فانه یکشف المرة، و یذهب بالبلغم، و یشد العصب و یذهب بالاعیاء، و یحسن الخلق، و یطیب النفس، و یذهب بالغم. (514)
حتماً روغن زیتون بخورید، زیرا این دوا، صفرا را برطرف می کند، بلغم را از بین می برد، اعصاب را تقویت می نماید، دردها را رفع می گرداند، اخلاق را نیکو می سازد، دهان را خوشبو می کند، و غم غصه را نیز از وجود انسان بر طرف می گرداند.
پیامبر اسلام فرموده: الزیت ذهن الابرار و طعام الاخبار. (515)
روغن زیتون، روغن مورد استفاده و غذای خوبان است.
امام صادق (ع) می فرماید: الزیتون یزید فی الماء. (516)
خوردن روغن زیتون، نطفه و توانائی نیروی جنسی را افزایش می دهد.
پزشکان نیز، درباره خواص این میوه و لواحق آن می نویسد: برگ زیتون برای پائین آوردن فشار خون مفید است، برای تهیه جوشانده آن باید 20 گرم زیتون را در 300 گرم آب جوشانید، تا وزن آن به 200 گرم کاهش یابد و بعد از صاف کردن با قند مصرف کرد. (517)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: زیتون میوه ای است خوراکی و روغن دار، رسیده آن تیره رنگ است و روغن آن در تغذیه و مصارف داروئی اهمیت دارد. زیتون درخت صلح و آشتی است و میوه آن برای طول عمر نافع است.
زیتون برای تولید سوخت بدن ارزش زیاد دارد، زیرا صد گرم آن 234 کالری حرارت می دهد و از این جهت، یک غذای نیرو بخش است و کسانی که می خواهند سلامتی داشته باشند باید به این اکسیر علاقه مند شوند، بعضی از فروشندگان برای اینکه طعم تلخ آن را از بین ببرند، آن را در آب قلیا می خیسانند که در این مورد اگر آن را خوب نشویند، ممکن است عوارضی داشته باشد، اگر خواستید از زیتونهای تلخ استفاده کنید، آن را چند بار با آب گرم بشوئید و بعد با روغن زیتون مخلوط کرده، میل نمائید. زیتون طبیعی دارای چربی زیادی است، برای مبتلایان به مرض قند و تنبلی کبد بسیار نافع است، دقت کنید که زیتون شفاف و سفت باشد، نه نرم و بدون جلا، زیتون دارای مقادیر زیادی مواد معدنی، فسفر، گوگرد، منیزی، پتاس، آهک، آهن، مس، کلر و منگر می باشد.
برای اینکه روغن زیتون، خوش طعم و خوش عطر باشد، حتماً بایستی به مجرد چیدن، آن را به کار برد و روغن آن را گرفت، زیرا در اثر ماندن زیتون تخمیر شده و روغن آن دارای کمی طمع تلخ و زننده و بوئی نامطبوع می گردد.
روغن زیتون نرم کننده و ملین است، ضد سم سرب است و خوردن آن برای کارگران چاپخانه ها که سرب و سرو کار دارند واجب است، زیتون ترشحات سیب آدم و صفرا را زیاد می کند، خوردن کمی زیتون با غذا اشتها را زیاد می کند و ترشحات غدد، مخصوصاً صفرا را اصلاح می نماید: خوردن زیتون جهت باز کردن رنگهای تیره معجزه می کند. چکاندن روغن زیتون در چشم، برای تقویت نیروی بینائی اثر نیکو دارد و آب ریزش چشم را بر طرف می نماید.
یکی از خواص روغن زیتون تازه این است، که چون آن را با عسل مخلوط کرده و سه روز به جای آب بیاشامند، پیران را باعث تحریک و تقویت نیروی جنسی و آمیزشی می گردد، چرب کردن موی سر با روغن زیتون کهنه، از سفید شدن و ریختن جلوگیری می کند.(518)
تکرار می کنیم، در همه این امور، از مراجعه و نظر خواهی پزشک نباید غفلت نمود.