فهرست کتاب


راه جوان ماندن با غذا و داروهای گیاهی

احمد صادقی اردستانی

2- انگور

انگور در یازده جای قرآن کریم، به عنوان غذا و میوه دنیائی و بهشتی انسان معرفی شده (488) درباره تأثیر غم و غصه زدائی آهم، در صفحه 107 همین کتاب اندکی سخن گفتیم، آن وقت درباره انگور و سایر میوه ها این را هم نباید فراموش کنیم، که امام صادق (ع) فرموده است: ان لکل ثمرة سماً، فاذا اتیتم بها، اغمسوها الماء.(489)
هر میوه ای دارای سم و آلودگی خواهد بود، هرگاه برای شما میوه ای آوردند، حتماً آن را با آب بشوئید و آنگاه میل نمائید.همچنین امام صادق (ع) فرموده: شیئان یؤکلان بالیدین، العنب و الرمان.(490)
دو میوه است که با دست خورده می شود، انگور و انار، بنابراین، باید در شستشوی آنها و نظافت دست، رعایت جدی به عمل آید.
پیامبر اسلام فرموده: ربیع امتی البطخ و العنب.(491)
فصل بهار امت من، خربزه و انگور است.
امام علی (ع) فرموده است: انگور، هم خورشت است، هم میوه، هم غذا و هم شیرینی. (492)
ام راشد روایت کرده: من خدمتگزاری علی (ع) را می کردم، در حالی که طلحه و زبیر مهمان او بودند، حضرت به من دستور داد انگور بیاورم، آنگاه که انگور را آوردم، حضرت با توجه به علاقه زیادی که به آن داشت با میهمانان خود مشغول خوردن شد.(493)
در حدیث دیگر می خوانیم: کان امیرالمؤمنین (ع) یأکل الخبز بالعنب. (494)
بارها اتفاق افتاد که علی (ع) نان را با انگور می خورد.
امام صادق (ع) فرموده است: پس از طوفان که آب زمین را شستشو داد و حضرت نوح استخوانهای مردگان را مشاهده کرد، بی تابی و غم و غصه زیادی او را فرا گرفت، آنگاه خداوند متعال برای وی وحی فرستاد که: کل العنب الاسود، لیذهب غمک. (495)
انگور سیاه بخور، تا غم و اندوه از وجود تو بر طرف گردد.
پیامبر اسلام می فرماید: کلوا العنب حبة حبة فانها اهنأ و امرأ.(496)
انگور را دانه دانه بخورید، زیرا گواراتر و مفیدتر است.
همچنین آن حضرت فرموده: خیر طعامکم الخبز و خیر فاکهتکم العنب.(497)
بهترین غذاهای شما نان و بهترین میوه های شما انگور است، از نظر بهداشتی و درمانی هم، پزشکان آثار سودمندی را برای انگور مطرح کرده اند که خلاصه آن چنین است: آب انگور ملین و مقوی است، غذای خوبی برای مبتلایان به بیماری اوره خون و اسیدوز است، مصرف آن برای مبتلایان به ورم کلیه که از نمک پرهیز داده می شوند، بسیار مفید است، از نظر تولید حرارت، هر کیلو انگور معادل دو کیلو گرم گوشت می باشد، اما باید توجه داشت که مصرف زیاد آب انگور، ایجاد سنگ کلیه و رسوبات در دستگاه دفع ادرار می کند.(498)
دکتر غیاث الدین جزایری می نویسد: انگور حرارت بدن را تأمین می نماید، دفع کننده سموم بدن است، داروی که خونی است، صفرا را رقیق می کند و معالج زیادی کلسترول خون است، انگور دارای ویتامین آ و ب می باشد، میوه نارس آن غوره نام دارد، بهترین معالج رماتیسم و سیاتیکاست، آب غوره درمان چاقی زیاد است، آب انگور پوست بدن را نرم می کند، سینه را نرم می سازد، شیر را افزایش می دهد و خلاصه جز برای مبتلایان به مرض قند، برای همه مفید است.
وی همچنین می نویسد: اگر لاغر هستید، با خوردن انگور چاق و اگر زیاد چاق هستید، با خوردن این میوه لاغر می شوید.
بهترین دستور برای استفاده از انگور این است که چاقها صبح انگور ترش و لاغرها خیلی شیرین میل نمایند و باید بدانید انگوری که صبح خورده شود، ذخیره بدن را زیاد می کند و آنچه شب خورده شود می سوزد و ذخائر اضافی را می سوزاند.(499)

3- انجیر

انجیر میوه ای است که خداوند در قرآن کریم، برای اهمیت و توجه دادن به ارزشهای آن سوگند یاد کرده و (500) و شاید یک جهت آن اهمیت این میوه و توجه دادن به منافع داروئی و غذائی آن باشد.
در احادیث متعدد اسلامی و در سیره و شیوه پیشوایان معصوم هم، این میوه مورد تعریف و تقدیر واقع شده و خود آنان هم با بیان آثار مفید انجیر، از این میوه استفاده می کردند.
ابوذر غفاری می گوید: برای پیامبر اسلام، طبق انجیری را هدیه آوردند، آن حضرت به یاران خود فرموده: بخورید، اگر بگویم میوه ای از بهشت آمده، همین انجیر است، زیرا انجیر میوه ای است که هسته ندارد، بنابراین، آن را بخورید، چون انجیر بواسیر را ریشه کن می سازد و درد و ورم مفاصل را بهبودی می بخشد.(501)
امام رضا (ع) فرموده است: خوردن انجیر، بوی بد دهان را از بین می برد، استخوان را محکم می سازد، موی را می رویاند، درد را بر طرف می کند، با داشتن انجیر، دیگر به دوا نیازی نخواهید داشت، زیرا انجیر شبیه ترین میوه به میوه های بهشتی است. (502)
پیامبر اسلام فرموده: من احب ان یرق قلبه، فلبد من اکل البلس، یعنی التین. (503)
هر کس می خواهد قلب نرم و مهربانی داشته باشد، پیوسته انجیر بخورد.
امام علی (ع) می فرماید: انجیر روده ها را نرم و گرفتگی آن را برطرف می کند و برای رفع باد قولنج مفید است. بنابراین، در روز آن را زیاد بخورید، ولی شب به خوردن کم قناعت نمائید.(504)
پیامبر اکرم (ص) فرموده است: انجیر تازه خشک شده را بخورید، زیرا خوردن انجیر توانائی آمیزش جنسی را تقویت می کند، بواسیر را بهبودی می بخشد، برای درد مفاصل مفید خواهد بود، و سرد مزاجی را که موجب ناتوانی جنسی می گردد، برطرف می نماید.(505)
امام باقر (ع) فرموده است: در کبد جزقیل پیامبر، زخمی به وجود آمد که او را بسیار رنج می داد، بدین خاطر به درگاه الهی دست تضرع و زاری بسیار برداشت، تا اینکه خداوند بای وی وحی فرستاد: شیره انجیر را بگیرد و به سینه خود بمالد.جزقیل این کار را انجام داد و بهبودی یافت.(506)
آری، آثار و منافعی را که در بالا راجع به انجیر پیشوایان اسلام صدها سال پیش از این بیان کرده اند، نمونه های آن را اکنون در دانش پزشکی که به کمک تجربه و آزمایشگاههای پیشرفته، بدان دست یافته است، مطالعه می کنیم.
انجیر یک میوه مطبوع و لذیذی است که ملین خوبی می باشد و معده را کوچک می کند، قند آن برای تغذیه کودکان منافع زیاد دارد، این میوه برای بیماریهای سینه و ریه توصیه شده است، هر قدر تازه ترین باشد، قدرت خنکی و پاک کننده و خواص غذائی آن بیشتر است، برای بیماران عصبی بهترین غذا است، انجیرهای بنفش خاصیت داروئی بیشتری دارد، اگر یک ماه صبحانه انجیر تازه بخورید، فوائد زیادی عاید شما خواهد شد، انجیر پخته مرهم خوبی برای سوختگی زخمهای گرم و دمل و مخصوصاً دمل دندان است، شربت آن مسکن دردهای گلو و سرفه می باشد (507)
انجیر خشک، کمتر از میوه تازه ملین است، اما خاصیت بیشتر غذائی دارد، بدین جهت آن را به اطفال و کسانی که تازه از بیماری برخاسته اند توصیه می کنیم، زیرا دارای قند، مواد ازت دار، ازت خالص و مواد چرب است، برای اینکه معده خود را مرتب کنید، شب پنج تا هفت دانه انجیر خشک را با آب نیم گرم بشوئید و از وسط نصف کنید، بعد کمی روغن زیتون و آب لیمو به آن اضافه کنید و صبح ناشتا همه را میل نمائید.
جوشانده انجیر را، در التهاب دستگاه تنفس تجویز می گردد و غرغره آن برای سرماخوردگی گلو و گلو درد بسیار نافع است . (508)
پزشک دیگری، نوشته است، انجیر میوه ای است بسیار مقوی و سهل الهضم که مصرف آن برای بچه ها و اشخاصی که از بستر بیماری برخاسته اند و دوره نقاهت را طی می کنند، بسیار مفید است، انجیر بدن را تقویت می کند، قوای جنسی را نیرو می بخشد و برای رفع بواسیر و صرع و جنون و وسواس، اثرهای بسیار نیکوئی دارد.(509)

تأیید پزشکی

دانش پزشکی به همه این مطالب، صحه می گذارد و این واقعیت را از نظر علمی تأیید می کند که انجیر میوه با ارزشی است و از لحاظ تأمین سلامتی رای همه ضروری است.
وجود مقدار زیادی فسفر این حقیقت را نشان می دهد که انجیر در پرورش هوش و حافظه بسیار موثر است، سرشار بودن انجیر از پتاسیم تأمین کننده سلامتی کودکان ضعیف و کم خون و بی اشتها می باشد.
داشتن مقدار منتهایی کلسیم در انجیر که سازنده خون و استخوان بوده و در ایجاد عضلات بدن وجودش ضروریست و نیز نیروی اعصاب و قدرت جسمانی را افزون می نماید، نشان دهنده ارزش زندگی بخش انجیر است. وجود آهن در انجیر که برای ادامه حیات و فعالیت خونسازی بدن و نیز جذب اکسیژن و تأمین سوخت سلولها، که بدن بدان نیاز شدید دارد، ارزش حیاتی انجیر را دو چندان می نماید.
و نیز پتاسیم که برای فعالیت قلب و کلیه وجودش ضروری بوده و در دفع سموم بدن چون اوره و اسیداوریک و کلسترول نقش حیاتی دارد، در انجیر به مقدار لازم وجود داشته و می تواند حیات زندگی ما را با سلامت توأم سازد.
مواد معدنی دیگر چون مانیزیوم و مقدار کمی منگانز که در انجیر و جود دارد نیز، نقشی حیاتی در حفظ و تعادل ین های بدن و خون داشته و از این راه نیز به حفظ سلامت ما کمک می نماید.
لازم به یادآوری است، که امروزه کارخانجات بزرگ داورسازی از مواد موجود در انجیر و خواص حیاتی آن بهره گیری نموده و با ساختن داروهای لازم جهت درمان و دفع سموم بدن استفاده می نمایند. انجیر به خاطر خاصیت قلیائی که به بدن می دهد سمومی که بر اثر مصرف زیاد مواد گوشتی در بدن ایجاد می شود دفع می نماید و نیز به ترشح صفرا کمک می کند .
وقتی بدانیم که گذشته از مواد زندگی بخش و حیاتی، انجیر به مقدار کافی دارای ویتامین آ، ب 1، ب 2، و ب 6 و ویتامین ث می باشد، آن وقت قبول خواهیم کدر، که چرا در کتاب آسمانی ما این میوه، این قدر مورد تجلیل قرار گرفته است.
انجیر به واسطه دارا بودن این همه مواد حیاتی، گذشته از تأمین نیازمندیهای بدن به مواد معدنی و ویتامینی، به واسطه دارا بودن اسید مالیک که با پتاسیم موجود در انجیر ترکیب شده، موجب لینت مزاج می شود و نیز پتاسیم موجود می تواند درجه قلیائیت بدن را بالا برده، در دفع اوره و چربی خون مؤثر باشد و نیز باید دانست که انجیر دارای 19 تا 20 درصد از مواد قندی ازلولز و کلوکز می باشد که به خوبی جذب می گردد.
و بالاخره داشتن مقدار متناسبی مواد ازت دار می تواند در حفظ تأمین تعادل بدن به مواد پروتئینی نقش مؤثری داشته باشد، خوشبختانه همه کس می تواند از این میوه بهشتی استفاده نماید، حتی بیماران مبتلا به دیابت و مرض قند.(510)