فهرست کتاب


آثار و برکات صلوات در دنیا، برزخ و قیامت

عباس عزیزی

85 - رفع غم

رسول خدا - صلی الله علیه و آله - فرمود:
ای علی! هر گاه امری اندوهناک و محزونت کرد؛ بگو: بار خدایا! با چشم هایت که به خواب نمی رود مرا نگهبانی کن، و مرا در سایه حمایت احاطه تو که مورد تجاوز و دستبرد نگردد، قرار بده و دعا را (تا به آن جا که فرمود که): از تو مسألت می دارم که بر محمد و آل محمد - علیهم السلام - درود و صلوات بفرستی و با نیروی لایزال تو گلوگاه دشمنان و ستمکاران را می شکافم. (38)

86 - نجات اهل کشتی

در کتاب معراج النبوه آمده است که:
در دریا با جمعی در کشتی بودیم، ناگاه طوفان شد و کشتی در میان امواج متلاطم دریا سرگردان شد، آن چنان که اهل کشتی، به هلاکت خود یقین کردن و با یکدیگر وداع نمودند. در همین هنگام خواب بر من غلبه کرد و چشمم گرم شد، پیامبر صلی الله علیه و آله را در خواب دیدم، آن حضرت صلی الله علیه و آله به من فرمودند: به اهل کشتی بگو: هر کدام شان هزار صلوات بر من بفرستند!
سپس به من آن صلوات را تعلیم کردند. من از خواب بیدار شدم و به اهل کشتی خبر دادم، آن ها نیز مشغول آن صلوات شدند، هنوز سیصد صلوات تمام نشده بود که طوفان فرو نشست.
آن صلوات این است؛ اللهم صل علی سیدنا و آله: صلوة تنجینا بها من جمیع الاهوال و الافات و تطهرنا بها من جمیع السیئات و ترفعنا بها عندک اعلی الدرجات و تبلغنا بها اقصی الغایات من جمیع الخیرات فی الحیوة و بعد الممات. (39)

87 - درمان سرطان با صلوات!

پسر بچه یک سال و نیمه ای مبتلا به سرطان خون شد، به خاطر شدت یافتن بیماری، میزان تغذیه او بالا رفت به حدی که به اندازه هشت نفر می خورد. پزشکان ایرانی از معالجه او مایوس شدند، لذا پدر و مادر او، تصمیم گرفتند او را به خارج از کشور ببرند.
یکی از سادات یک محترم به نام آقای سید رحیمی به آن ها می گوید:
شما نیازی به پزشکان و بیمارستان های خارجی ندارید. تنها کاری که می توانید انجام دهید تا حال بچه خوب شود و شفا بگیرد توسل است.
والدین کودک بیمار با شنیدن این سخن، تسکین یافته و از او پرسیدند چه توسلی؟
سید بزرگوار می گوید: شما 142 هزار صلوات فرستاده و ثواب آن را به روح مطهر حضرت علی اصغر اهدا نمایید! آن ها شروع به انجام این عمل نمودند. تا این که یک شب مادر آن بچه در خواب دید که دستی غیبی به او لیوان آبی را دید و فرمود: امام زمان (عج) و پنج تن آل عبا (ع) بر این آب، دعا خوانده اند، آن را بگیر و به فرزندت بخوران تا او شفا یابد!
مادر این کار را انجام داد، صبح همان شب بود که فرزندش شفا یافته، و صحیح و سالم گردید. (40)