فهرست کتاب


مهر و قهر

محمدرضا سبحانی نیا , سعید رضا علی عسگری

شما را به مردم معرفی می کنم

مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی: در پاریس رفت و آمدهای سیاستمداران ایرانی شروع شد. از ایران و کشورهای اروپایی آسیایی و آمریکایی تقریباً همه آمدند و به امام گفتند: به رفتن شاه راضی شوید، چرا که آمریکا و ارتش را نمی شود شکست داد. ولی امام فرمودند: شما به مردم کاری نداشته باشید، آنان جمهوری اسلام را می خواهند. اگر بخواهید این مطالب را رسماً بگویید شما را به مردم معرفی می کنم! (241)

عکس کشاورز را به جای عکس من چاپ کنید

حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری: یک روز به اتفاق نمایندگان امام در روزنامه کیهان و اطلاعات، شهید شاهچراغی و آقای دعایی خدمت امام رسیدیم.
آقای خاتمی وزیر وقت ارشاد هم حضور داشتند. ایشان ضمن ملاطفتی که به ما داشتند فرمودند: روزنامه ها این طور نباشد که چیزهای مربوط به مرا چاپ کنند، و مرتب عکس از من در صفحه اول بیاورند، و تیرهای بزرگی از من بزنند. بعد فرمودند: روزنامه ها مال ما نیست. مال مردم محروم است. مال طبقات متوسط است. بعد فرمودند: اگر یک کشاورز خوب کار کرد عکس او را بیاورید در صفحه اول به جای عکس من چاپ کنید. (242)

مگر مردم برای من می جنگند؟

حجت الاسلام والمسلمین انصاری کرمانی: بعضی مواقع پیش آمده که تبلیغات وسیعی از سوی مغرضین داخل و خارجی مبنی بر بیماری امام در دنیا به راه افتاده لذا به امام عرض شد: اگر شما دیداری نداشته باشید و پیامی نفرستید، مردم یا رزمندگان در جبهه تضعیف می شوند. اما امام فرمودند: مگر مردم برای من می جنگند که تضعیف بشوند؟ آنها به خاطر خدا و اسلام مبارزه می کنند و هرگز متزلزل نمی شوند. (243)