حکایتهای تلخ و شیرین 3 - 1 «314 خاطره و حکایت از زبان حضرت امام خمینی قدس سره »

نویسنده :

مقدمه:

حضرت امام خمینی، قدس سره
ما در این قضایا که وارد بودیم مطالب بسیار شیرینی و مطالب بسیار تلخی
وظیفه تحقیق، تدوین و نگارش حقایق تاریخی بسیار سنگین و دشوار است و بیش از هر چیز تقوی، صداقت و امانت داری لازم دارد: چیزی که متأسفانه در تاریخ نویسان و ناقلان حوادث و وقایع بسیار کم بوده است و لذا تاریخ بشری انباشته است از تحریفات و دروغها و این لکه ننگی بر دامن بشریت است.
تاریخ انقلاب اسلامی ایران، با اینهمه کینه توزی و دشمنی قدرتهای بزرگ علی الخصوص آمریکا و صهیونیسم و وجود ورشکستگان سیاسی سر در آخور غرب، از توطئه تحریف در امان نیست. وجود دروغ پراکنیهای رسانه های گروهی غرب و اذناب آنان در زمانیکه نسل انقلاب کرده بر مسند و مصدر کار حضور دارد نشان می دهد که نسل آینده که انقلاب را بروایت گذشتگان خواهد نگریست تا چه میزان در خطر قلب واقعیتها قرار دارد.
بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی، قدس سره، با آن روشن بینی و آینده نگری الهی این مسأله را گوشزد فرموده و در حکم مبارک خویش به حجت الاسلام و المسلمین سید حمید روحانی میفرمایند:
شما به عنوان یک مورخ باید توجه داشته باشید که عهده دار چه کار عظیمی شده اید.
اکثر مورخین تاریخ را آن گونه که مایلند و یا بدان گونه که دستور گرفته اند می نویسند، نه آن گونه که اتفاق افتاده است. از اول می دانند که کتابشان بنا است به چه نتیجه ای برسد و در آخر به همان نتیجه هم می رسند.
از شما می خواهم هر چه می توانید سعی و تلاش نمائید تا هدف قیام مردم را مشخص نمایید. چرا که همیشه مورخین اهداف انقلاب ها را در مسلخ اغراض خود و یا اربابانشان ذبح می کنند.
امروز هم چون همیشه تاریخ انقلاب ها، عده ای به نوشتن تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ایران مشغولند که سر در آخور غرب و شرق دارند. تاریخ جهان پر است از تحسین و دشنام عده ای خاص له و یا علیه عده ای دیگر و یا واقعه ای در خور بحث. اگر شما می توانستید تاریخ را مستند به صدا و فیلم حاوی مطالب گوناگون انقلاب از زبان توده های مردم رنجدیده کنید کاری خوب و شایسته در تاریخ ایران نموده اید.
باید پایه های تاریخ انقلاب اسلامی ما چون خود انقلاب بر دوش پا برهنگان مغضوب قدرت ها و ابرقدرت ها باشد... صحیفه نور جلد 21 صفحه 74 - 25 / 10 / 67
بایستی خاطره ها، حکایت ها، وقایع تلخ و شیرین انقلاب اسلامی از حاضران صادق و مؤمن این انقلاب سینه به سینه و در سطور کتابها، فیلم ها و نوارها به نسل آینده انتقال یابد تا انقلاب اسلامی همواره آنچنان که بوده و هست قلوب نسلها را به اسلام ناب محمدی (ص) منور و مؤمن و بر علیه طواغیت زمان در صحنه نگهدارد.
امام عظیم الشان، رضوان الله علیه که خود پایه گذار انقلاب اسلامی و به ثمر رساننده آن و هدایت گر آن در دشوارترین و حساس ترین زمانها بوده اند ارجح ترین کسی هستند که میتوانند روح و سمت و جلوه های این انقلاب را بیان نمایند. حضرت امام، رحمةالله علیه، در بسیاری از بیانات خویش به فرازهائی از وقایع انقلاب اسلامی، چه تلخ و چه شیرین آن، اشاره فرموده و دیده ها و شنیده های خویش را از حوادث قبل از انقلاب که به نحوی به جریان انقلاب اسلامی مربوط می شود بیان فرموده اند.
مجموعه این خاطره ها و حکایات نقل شده توسط امام راحل، اعلی الله مقامه الشریف، که رسماً در رسانه های جمعی انتشار یافته است علاوه بر کمک بر تحقق ثبت و انتقال وقایع انقلاب اسلامی، حالت و جذابیت حکایتی نیز پیدا می کند و نتایجی که حضرت امام ره با توجه به احاطه خویش، بر آنها مترتب نموده اند بر سمت گیری صحیح و درک نتایج درست از وقایع کمک می کنند. این مجموعه در اختیار حاضران در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی ایران قرار داده می شود و انشاءالله با مرور و نقل این حکایت ها، در صحنه سینه به سینه آنها نقش خود را بانجام رسانیم.

رژیم ستم شاهی پشتوانه بهائیت

دو هزار بهائی را با پانصد دلار ارز به هر یک و هزار و دویست تومان تخفیف هواپیما فرستادند به لندن (1) (و اینها در روزنامه دنیاست). یک شخصی به من گفت که یک معامله ای کرده است شرکت نفت با ثابت پا سال و در این معامله تخفیفی داده است که بیست و پنج میلیون تومان در این تخفیف نفع برده است، برای نفع این جمعیتی که فرستادند به لندن بر ضد اسلام. (2)

مطبوعات زمان شاه

می گویند که مدیر کیهان گفته است:
ما دیگر راحتیم برای اینکه آنوقت ما می نوشتیم و اینها نظر می کردند، حالا خودشان می نویسند، ما دیگر راحتیم.
منتهی این اعتراض هست که آقا چرا اینقدر بی حیثیت هستید که آنها بنویسند و شما هم بنویسید؟ چرا باید مطبوعات ما اینقدر بی حیثیت باشند؟ (3)