فهرست کتاب


جهانگشای عادل

سید جمال الدین دین‏پرور

هشدار ثابت در دین در زمان غیبت

امام زین العابدین (ع):
من ثبت علی مولاتنا فی غیبه قائمنا اعطاه الله عزوجل اجر الف شهید من شهدا بدر و احد.
آن کس که در هنگامه غیبت امام زمان (ع)بر ولایت ما ثابت قدم باشد خداوند اجر هزار شهید از شهدای بدر و احد بدو بخشید.
همواره در مقابل مکتب حق و اهل حق، باطفال صف آرائی کرده و با جلوگیری های کاذب در صدد مبارزه با حق و نابودی طرفداران حق است.در زمان غیبت توطئه ها و موانع زیادی سر راه مردم قرار می گیرد.انسان باید محورهای ثابت را بشناسد و آنرا دریابد، ولایت اهل بیت از مهمترین استوانه های حق است باید بدان دست یازید تا از نشیب و فرازها به ستامت عبور کرده و به مقصد رسید.برای شناخت راههای انحرافی مهمترین وسیله توجه به ولایت و مکتب ائمه است که همه حقایق را بیان کرده و راه درست را نشان داده اند.

تشکیلات دولت امام زمان (ع)

امام جواد (ع)
یجمع الیه من اصحابه عده اهل بدر ثلاثماه و ثلاثه عشر رجلا من اقاصی الارض...فاذا اجتمعت له هذه العده من اهل الارض اظهر الله امره فاذا کمل له العقد و هو عشره الاف رجل خرج باذن الله عزوجل.
فریاد دعوت مهدی موعود 313 نفر - به تعداد اهل بدر - از یارانش را از گوشه و کنار رمین ره نزد او گرد می آورد.آنگاه که این گروه مخلص در رکاب آنحضرت قرار گرفتند دولت جهانی اسلام، اعلام می شود، ولی خروج امام و شروع عملیات تحقق حکومت واحد جهانی دقتی است که تشکیلات اصلی و مرکزی این دولت جهانی که مرکب از ده هزار نفر است بوجود آید.
ما می توانیم با اطلاعات از دستورات شرع مقدس و گام نهادن در راهی که توسط ائمه اطهار (ع) برای ما بیان شده جزو یاران امام زمان قرار گیریم و در هنگامه ی ظهور از سربازان و خدمتگزاران حکومت جهانی حضرت باشیم.
زندگی خود را طوری تنظیم کنیم که هر وقت امام تشریف آوردند زیاد بر اعمال و رفتار ما صحه بگذارتد و ما را به عنوان شیعه خود بپذیرد ادعای انتظار، یدون عمل وپیروی راه ائمه اطهار ما را در شمار شیعیان و یاران ائمه قرار نمی دهد.

آری امام زمان را دیده ام

عبدالله بن جعفر:
سالت محمد بن عثمان العمری فقلت له: ارایت صاحب هذا الامر؟فقال : نعم و آخر عهدی به عند بیت الله الحرام و هو یقول: اللهم انجزلی ما وعدتنی .
عبدالله بن جعفر می گوید: از محمد بن عثمان که یکی از نایبان ویژه ی امام زمان (ع) بود پرسیدم آیا تا کنون امام زمان را دیده ای ؟گفت: آری و آخرین دیدارم در کنار خانه ی خدا (کعبه) بود که نیایش می کرد و می فرمود: خدایا! آنچه به من وعده داده ای به انجام رسان.
با اینکه امام زمان در دوران طفولیت غایب شدند ولی قبلا چه در زمان امام عسکری و چه پس از ارتحال آنحضرت گروهی از شیعیان که نامشان در تاریخ آمده و مورد توجه هستند او را زیارت کردند و بعضی موارد امام عسکری شخصا فرزند خود را به اصحاب و یاران نشان می داد و بعنوان امام پس از خود معرفی می کرد .