فهرست کتاب


جهانگشای عادل

سید جمال الدین دین‏پرور

فریاد توحید

امام صادق (ع)
اذا قام القائم المهدی، لایبقی ارض الانودی فیها شهاده ان لا الا الله و ان محمدا رسول الله.
آنگاه که امام قائم حضرت مهدی (ع)قیام کند، بانگ یکتا پرستی و رسالت پیامبر عزیز اسلام در سراسر جهان طنین افکند.
خداوند در نظام آفرینش مقرر فرموده که سرانجام سراسر گیتی در زیر پرچم اسلام و رسالت حضرت ختمی مرتبت در آید و جامعه بشری ببه کمال مطلوب برسد و برای تحقق این ههدف زمینه های آنرا نیز فراهم کرده که در راس همه آنها راهبر عادل معصوم است که توانائی و شایستگی آنرا دارد، زمان آنرا هم خود می داند یعنی شرایط دقیقی که بتواند از آن راهبر عادل در سطح جهان بر خوردار باشد.
این آرزوی بشریت آنگاه جامعه عمل می پوشد که سراسر عالم خداپرست و مسلمان شوند و این به دست با کفایت مهدی منتظر امام زمان عجل الله تعالی فرجه خواهد بود.

هشدار ثابت در دین در زمان غیبت

امام زین العابدین (ع):
من ثبت علی مولاتنا فی غیبه قائمنا اعطاه الله عزوجل اجر الف شهید من شهدا بدر و احد.
آن کس که در هنگامه غیبت امام زمان (ع)بر ولایت ما ثابت قدم باشد خداوند اجر هزار شهید از شهدای بدر و احد بدو بخشید.
همواره در مقابل مکتب حق و اهل حق، باطفال صف آرائی کرده و با جلوگیری های کاذب در صدد مبارزه با حق و نابودی طرفداران حق است.در زمان غیبت توطئه ها و موانع زیادی سر راه مردم قرار می گیرد.انسان باید محورهای ثابت را بشناسد و آنرا دریابد، ولایت اهل بیت از مهمترین استوانه های حق است باید بدان دست یازید تا از نشیب و فرازها به ستامت عبور کرده و به مقصد رسید.برای شناخت راههای انحرافی مهمترین وسیله توجه به ولایت و مکتب ائمه است که همه حقایق را بیان کرده و راه درست را نشان داده اند.

تشکیلات دولت امام زمان (ع)

امام جواد (ع)
یجمع الیه من اصحابه عده اهل بدر ثلاثماه و ثلاثه عشر رجلا من اقاصی الارض...فاذا اجتمعت له هذه العده من اهل الارض اظهر الله امره فاذا کمل له العقد و هو عشره الاف رجل خرج باذن الله عزوجل.
فریاد دعوت مهدی موعود 313 نفر - به تعداد اهل بدر - از یارانش را از گوشه و کنار رمین ره نزد او گرد می آورد.آنگاه که این گروه مخلص در رکاب آنحضرت قرار گرفتند دولت جهانی اسلام، اعلام می شود، ولی خروج امام و شروع عملیات تحقق حکومت واحد جهانی دقتی است که تشکیلات اصلی و مرکزی این دولت جهانی که مرکب از ده هزار نفر است بوجود آید.
ما می توانیم با اطلاعات از دستورات شرع مقدس و گام نهادن در راهی که توسط ائمه اطهار (ع) برای ما بیان شده جزو یاران امام زمان قرار گیریم و در هنگامه ی ظهور از سربازان و خدمتگزاران حکومت جهانی حضرت باشیم.
زندگی خود را طوری تنظیم کنیم که هر وقت امام تشریف آوردند زیاد بر اعمال و رفتار ما صحه بگذارتد و ما را به عنوان شیعه خود بپذیرد ادعای انتظار، یدون عمل وپیروی راه ائمه اطهار ما را در شمار شیعیان و یاران ائمه قرار نمی دهد.