فهرست کتاب


جهانگشای عادل

سید جمال الدین دین‏پرور

فضیلت منتظران

امام زین العابدین علیه السلام:
ان اهل زمان غیبته القائلین بامامته و المنتظرین لظهوره افضل من اهل کل زمان لان الله تبارک و تعالی اعطاهم من العقول و الافهام و المعرفه ما صارت به الغیبه بمنزله المشاهده....
قطعا شیعیان و منتظران امام زمان از مردم هر زمان دیگری برترند، زیرا خدای تبارک و تعالی ببرکت اندیشه و درک و شناختی که بدان یخشیده است.غیبت امام، چونان ظهور او می باشد.
یاران حضرت مهدی از نظر شناخت و رشد فکری و کمال عقلی و سطح بسیار بالا هستند.به اندازه ای که در زمان غیبت هم به آن حضرت ایمان و اعتقاد کامل دارند و در انجام وظائف زیاد قصور و کوتاهی نمی کنند و به بهانه غیبت و عدم حضور از زیر بار مسؤلیتها شانه خالی نمی کنند زیرا مقام امام و امامت را با دلیلهای روشن شناخته بطوریکه هیچگونه شبهه و ابهامی در نظر آنان وجود نداشته و مانند حظور امام در راه خدا تلاش می کنند.

فریاد توحید

امام صادق (ع)
اذا قام القائم المهدی، لایبقی ارض الانودی فیها شهاده ان لا الا الله و ان محمدا رسول الله.
آنگاه که امام قائم حضرت مهدی (ع)قیام کند، بانگ یکتا پرستی و رسالت پیامبر عزیز اسلام در سراسر جهان طنین افکند.
خداوند در نظام آفرینش مقرر فرموده که سرانجام سراسر گیتی در زیر پرچم اسلام و رسالت حضرت ختمی مرتبت در آید و جامعه بشری ببه کمال مطلوب برسد و برای تحقق این ههدف زمینه های آنرا نیز فراهم کرده که در راس همه آنها راهبر عادل معصوم است که توانائی و شایستگی آنرا دارد، زمان آنرا هم خود می داند یعنی شرایط دقیقی که بتواند از آن راهبر عادل در سطح جهان بر خوردار باشد.
این آرزوی بشریت آنگاه جامعه عمل می پوشد که سراسر عالم خداپرست و مسلمان شوند و این به دست با کفایت مهدی منتظر امام زمان عجل الله تعالی فرجه خواهد بود.

هشدار ثابت در دین در زمان غیبت

امام زین العابدین (ع):
من ثبت علی مولاتنا فی غیبه قائمنا اعطاه الله عزوجل اجر الف شهید من شهدا بدر و احد.
آن کس که در هنگامه غیبت امام زمان (ع)بر ولایت ما ثابت قدم باشد خداوند اجر هزار شهید از شهدای بدر و احد بدو بخشید.
همواره در مقابل مکتب حق و اهل حق، باطفال صف آرائی کرده و با جلوگیری های کاذب در صدد مبارزه با حق و نابودی طرفداران حق است.در زمان غیبت توطئه ها و موانع زیادی سر راه مردم قرار می گیرد.انسان باید محورهای ثابت را بشناسد و آنرا دریابد، ولایت اهل بیت از مهمترین استوانه های حق است باید بدان دست یازید تا از نشیب و فرازها به ستامت عبور کرده و به مقصد رسید.برای شناخت راههای انحرافی مهمترین وسیله توجه به ولایت و مکتب ائمه است که همه حقایق را بیان کرده و راه درست را نشان داده اند.