فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

با این کلمات از هر زیان حفظ بمانید

امام باقر علیه السلام فرمود: هر که صبح کند بگوید:
اللهم انی اصبحت فی ذمتک و جوارک، اللهم انی استودعک دینی و نفسی و دنیای و آخرتی و اهلی و مالی و اعوذ بک یا عظیم من شر خلقک جمیعا و اعوذبک من شر ما یبلس به ابلیس و جنوده.
فرمود: چون این کلام را بگوید چیزی در آن روز به وی زیان نرساند، و چون شب کند و آن را بگوید در آن شب چیزی به او زیان نرساند ان شاء الله. (189)

حفظ از آفات در شب وروز با این ذکر

امام صادق علیه السلام فرمود: هر که این ذکر را هنگامی که شب می کند (و داخل در شب می گردد) سه بار بگوید، یبالی از بالهای جبرئیل علیه السلام پوشیده شود تا بامداد (و از همه آفات تا صبح نگهداری شود و آن ذکر این است):
استودع الله العلی الاعلی الجلیل العظیم نفسی و من یعنینی امره، استودع الله نفسی المرهوب المخوف المتضعضع لعظمته کل شی ء. (190)

دعایی مفید در صبح و شب

صفوان از شخصی نقل می کند که او گوید به امام صادق علیه السلام عرض کردم، به من دعائی بیاموز که هرگاه صبح کردم و هرگاه شام نمودم آن را بگویم، گوید، بگو:
الحمدلله الذی یفعل ما یشاء و لا یفعل ما یشاء ما یشاء غیره الحمد لله کما یحب الله ان یحمد، الحمد لله کما هو اهله، اللهم ادخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و اخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد و صلی الله علی محمد و آل محمد. (191)