فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

دعای آن حضرت برای بیماری سل

از آن حضرت روایت شده: این عوذه برای شیعیان ماست از سل، سه بار بگوید:
یا الله، یا رب الارباب، و یا سید السادات، و یا اله الالهة، و یا ملک الملوک، و یا جبار السماوات و الارض، اشفنی و عافنی من دائی هذا، فانی عبدک، و ابن عبدک اتقلب فی قبضتک، و ناصیتی بیدک. (165)

دعای آن حضرت در تعویذ برای زنان حامله در مقابل انسانها و جنبندگان

از آن حضرت روایت شده: این تعویذ در کاغذ یا پوستی نوشته می شود برای زنان حامله، در مقابل انسانها و جنبندگان:
بسم الله الرحمن الرحیم، بسم الله، بسم الله، ان مع العسر یسرا، ان مع العسر یسرا، یرید الله بکم الیسر، و لا یرید بکم العسر، و لتکملوا العدة، و لتکبروا الله علی ما هداکم و لعلکم تشکرون.
و اذا سالک عبادی عنی فانی قریب اجیب دعوة الداع اذا دعان، فلیستجیبوا لی ولیومنوا بی، لعلهم یرشدون، و یهیی ء لکم من امرکم مرفقا، و یهیی ء لکم من امرکم رشدا، و علی الله قصد السبیل یسره، اولم یر الذین کفروا ان السموات و الارض کانتا رتقا ففتقنا هما، و جعلنا من الماء کل شی ء حی افلا یومنون، فانتبذت به مکانا قصیا، فاجاءها المخاض الی جذع النخلة، قالت یالیتنی مت قبل هذا و کنت نسیا منسیا.
فنادیها من تحتها الا تحزنی قد جعل ربک تحتک سریا، و هزی الیک بجذع النخلة تساقط علیک رطبا جنیا، و اشربی و قری عینا، فاما نزین من البشر احدا فقولی انی نذرت للرحمن صوما فلن اکلم الیوم انسیا. فاتت به قومها تحمله قالوا یا مریم لقد جئت شیئا فریا، یا اخت هارون ما کان ابوک امرء سوء و ما کانت امک بغیا، فاشارت الیه قالوا کیف نکلم من کان فی المهد حبیا. قال انی عبدالله اتانی الکتاب و جعلنی نبیا، و جعلنی مبارکا اینما کنت، و اوصانی بالصلوة و الزکوة ما دمت حیا، و برا بوالدتی و لم یجعلنی جبارا شقیا، و السلام علی یوم ولدت و یوم اموت و یوم ابعث حیا، ذلک عیسی بن مریم.
و الله اخرجکم من بطون امهاتکم لا تعلمون شیئا، و جعل لکم السمع و الابصار و الافئدة لعلکم تشکرون، اولم یروا الی الطیر مسخرات فی جو السماء، ما یمسکهن الا الله ان فی ذالک لایات لقوم یومنون، کذالک ایها المولود اخرج سویا باذن الله عز و جل.
سپس این را برزن حامل آویزان کرده و پس اززایمان آن را در می آورند، و مواظب باش که آیه را تا آخر نوشته و از ناتمام گذاردن آن بپرهیزی و مراد این آیه است:
و الله اخرجکم من بطون امهاتکم لا تعلمون شیئا و خداوند شما را از شکمهای مادرانتان درمی آورددر حالی که هیچ نمی دانید، اگر در این جا توقف کنی مولود لال به دنیا می آید، و اگر این قسمت را نخوانی: و جعل لکم السمع و الابصار و الافئدة لعلکم تشکرون و برای شما گوش و دیدگان وقلب قرار داد شاید سپاسگذار شوید، کودک سالم به دنیا نمی آید.(166)

دعای آن حضرت برای دفع سحر

از محمد بن عیسی روایت شده که گفت: از آن حضرت در مورد سحر و جادو پرسیدم، فرمود: آن حق است و به اذن الهی ضرر می رسانند، هرگاه سحری به تو اصابت کرد دستهایت را تا مقابل چهره ات بلند کرده و بر آن بخوان:
بسم الله العظیم، رب العرش العظیم، الا ذهبت و انقرضت. (167)