فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

دعای برای بوی بد دهان

علی بن عیسی از عمویش نقل می کند که گفت: از بوی بد دهانم، پیش حضرت موسی بن جعفر علیه السلام شکایت کردم، آن حضرت به من فرمود: این دعا را وقتی درسجده ای بخوان:
یا الله یا الله یا الله، یا رحمن یا رب الارباب، یا سید السادات یا اله الا لهة، یا مالک الملک، یا ملک الملوک، اشفنی، بشفائک من هذا الداء، و اصرفه عنی عبدک و ابن عبدک، و اتقلب فی قبضتک. (116)

دعای حجاب موسی بن جعفر علیه السلام

از امام موسی بن جعفر علیه السلام منقول است که: این دعای حجاب مانع از دستیابی جمیع دشمنان است:
بسم الله الرحمن الرحیم و اذا قرات القرآن جعلنا بینک و بین الذین لا یومنون بالاخره حجابا مستورا و جعلنا علی قلوبهم اکلنة ان یفقهوه و فی آذانهم و قرا، و اذا ذکرت ربک فی القرآن وحده و لو علی ادبارهم نفورا. اللهم انی اسالک بالاسم الذی به تحیی و تمیت، و ترزق، و تعطی، و تمنع، یا ذالجلال و الاکرام، اللهم من ارادنا بسوء من جمیع خلقک فاعم عنا عینه، و اصمم عنا سمعه، و اشغل عنا قلبه، و اغلل عنا یده، و اصرف عنا کیده و خذه من بین یدیه و من خلفه و عن یمینه و عن شماله و من تحته و من فوقه، یا ذالجلال و الاکرام. (117)

دعای درد پیچش معده

از امام کاظم علیه السلام روایت شده که فرمود: ظرفی آب بردار و این آیه را سه مرتبه بر آن بخوان:
(یرید الله بکم الیسر و لا یرید بکم العسر) (اولم یر الذین کفروا ان السموات و الارض کانتا رتقا ففتقنا هما و جعلنا من الماء کل شی ء حی افلا یومنون) و بعد آن را بنوش و دست روی شکمت بکش انشاء الله بهبودی می یابی. (118)