فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

دعا برای درد سر

داود رقی گوید به امام موسی بن جعفر علیه السلام عرض کردم: یابن رسول الله! دردسری دارم که پیوسته مرا اذیت می کند و ای بسا که شبها بر اثر درد آن خوابم نمی برد، و مرا از انجام نماز شب باز می دارد، آن حضرت فرمود: ای داود! هرگاه احساس درد کردی، دست خود را به موضع درد بکش و این دعا را بخوان به درستی که بعد از آن، احساس درد نخواهی کرد:
اعوذ بالله و اعیذ نفسی من جمیع ما اعترانی باسم الله العظیم و کلماته التامات التی لا یجاوز هن بر و لا فاجر، اعیذ نفسی بالله عز و جل و برسول الله صلی الله علیه وآله الطاهرین الاخیار، اللهم بحقهم علیک الا اجرتنی من شکاتی هذه. (115)

دعای برای بوی بد دهان

علی بن عیسی از عمویش نقل می کند که گفت: از بوی بد دهانم، پیش حضرت موسی بن جعفر علیه السلام شکایت کردم، آن حضرت به من فرمود: این دعا را وقتی درسجده ای بخوان:
یا الله یا الله یا الله، یا رحمن یا رب الارباب، یا سید السادات یا اله الا لهة، یا مالک الملک، یا ملک الملوک، اشفنی، بشفائک من هذا الداء، و اصرفه عنی عبدک و ابن عبدک، و اتقلب فی قبضتک. (116)

دعای حجاب موسی بن جعفر علیه السلام

از امام موسی بن جعفر علیه السلام منقول است که: این دعای حجاب مانع از دستیابی جمیع دشمنان است:
بسم الله الرحمن الرحیم و اذا قرات القرآن جعلنا بینک و بین الذین لا یومنون بالاخره حجابا مستورا و جعلنا علی قلوبهم اکلنة ان یفقهوه و فی آذانهم و قرا، و اذا ذکرت ربک فی القرآن وحده و لو علی ادبارهم نفورا. اللهم انی اسالک بالاسم الذی به تحیی و تمیت، و ترزق، و تعطی، و تمنع، یا ذالجلال و الاکرام، اللهم من ارادنا بسوء من جمیع خلقک فاعم عنا عینه، و اصمم عنا سمعه، و اشغل عنا قلبه، و اغلل عنا یده، و اصرف عنا کیده و خذه من بین یدیه و من خلفه و عن یمینه و عن شماله و من تحته و من فوقه، یا ذالجلال و الاکرام. (117)