فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

دعا برای رفع اذیت ککها تعویذ از ککها

علی بن ابن حمزه روایت کند، از امام ابی الحسن موسی علیه السلام که فرمود: اصحاب رسول خدا صلی الله علیه و آله در یکی از جنگها به آن حضرت از آزار و اذیت ککها شکایت کردند، فرمود: به هنگام خواب، در رختخواب بگوئید:
ایها الاسود الوثاب الذی لا یبالی غلقا و لا بابا عزمت علیک بام الکتاب الا توذینی و اصحابی الی ان یذهب اللیل و یحیی ء الصبح بما جاء، و لذی نعرفه الی ان یووب الصبح متی ما آب. (114)

دعا برای درد سر

داود رقی گوید به امام موسی بن جعفر علیه السلام عرض کردم: یابن رسول الله! دردسری دارم که پیوسته مرا اذیت می کند و ای بسا که شبها بر اثر درد آن خوابم نمی برد، و مرا از انجام نماز شب باز می دارد، آن حضرت فرمود: ای داود! هرگاه احساس درد کردی، دست خود را به موضع درد بکش و این دعا را بخوان به درستی که بعد از آن، احساس درد نخواهی کرد:
اعوذ بالله و اعیذ نفسی من جمیع ما اعترانی باسم الله العظیم و کلماته التامات التی لا یجاوز هن بر و لا فاجر، اعیذ نفسی بالله عز و جل و برسول الله صلی الله علیه وآله الطاهرین الاخیار، اللهم بحقهم علیک الا اجرتنی من شکاتی هذه. (115)

دعای برای بوی بد دهان

علی بن عیسی از عمویش نقل می کند که گفت: از بوی بد دهانم، پیش حضرت موسی بن جعفر علیه السلام شکایت کردم، آن حضرت به من فرمود: این دعا را وقتی درسجده ای بخوان:
یا الله یا الله یا الله، یا رحمن یا رب الارباب، یا سید السادات یا اله الا لهة، یا مالک الملک، یا ملک الملوک، اشفنی، بشفائک من هذا الداء، و اصرفه عنی عبدک و ابن عبدک، و اتقلب فی قبضتک. (116)