فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

اعمال و دعای دیگر آن حضرت قبل خواب

از آن حضرت روایت شده: پیامبر بر من وارد شد در حالی که بستر خواب را آماده کرده بودم، و فرمود: ای فاطمه نخواب جز آن که چهار کار را انجام دهی، قرآن را ختم کرده و پیامبران را شفیع خود قرار داده، و مومنین را از خود راضی نموده، و حج و عمده را انجام دهی، تا آن جا که فرمود: پیامبر فرمود: هرگاه سوره توحید را سه بار بخوانی، گویا قرآن را ختم کردی، و هرگاه بر من و پیامبران قبل از من درود فرستی ما شفیعان تو درروز قیامت می شویم اللهم صل علی محمد و آل محمد و صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین و اولیاء الصالحین و هرگاه برای مومنان استغفار کنی، آنان از تو راضی می گردند، اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات. و هرگاه بگوئی: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر حج و عمره را انجام داده ای. (95) از اعمال دیگر آنحضرت قبل از خواب: (96)
الله اکبر 34 مرتبه
الحمدلله 33 مرتبه
سبحان الله 33 مرتبه

دعای آن حضرت برای دفع رویای زشت

از امام صادق علیه السلام روایت است که فرمود: حضرت فاطمه علیهاالسلام از خوابهای پریشان به پیامبرشکایت کرد، آن حضرت فرمود: هرگاه چنین خوابی دیدی، بگو:
اعوذ بما عاذت به ملائکد الله المقربون، و انبیاء الله المرسلون و عباد الله الصالحون، من شر رویای التی رایت، ان تضرنی فی دینی و دنیای.
و سه بار به سمت چپ خود آب دهان بینداز. (97)

دعای آن حضرت برای دفع بیخوابی

یا مشبع البطون الجائعة، و یا کاسی الجسوم العاریة، و یا ساکن العروق الضاربة، و یا منوم العیون الساهرة، سکن عروقی الضاربة و اذن لعینی نوما عاجلا. (98)