فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

دعای آن حضرت برای بیماری تب

و له ما سکن فی اللیل و النهار و هو السمیع العلیم، یا ام ملدم ان کنت امنت بالله العظیم و رسوله الکریم، فلا تهشمی العظم، و لا تاکلی اللحم، و لا تشربی الدم. اخرجی من حامل کتابی هذا الی من لا یومن بالله العظیم و رسوله الکریم و اله، محمد و علی و فاطمة و الحسن و الحسین علیهم السلام. (93)

دعای آن حضرت هنگام خواب

الحمد لله الکافی، سبحان الله الاعلی، حسبی الله و کفی، ما شاء الله قضی، سمع الله لمن دعا، لیس من الله ملجا و لا وراء الله ملتجا. توکلت علی الله ربی و ربکم. ما من دابة الا هو اخذ بناصیتها، ان ربی علی صراط مستقیم. الحمد لله الذی لم یتخذ، و لم یکن له شریک فی الملک، و لم یکن له ولی من الذل و کبره تکبیرا. (94)

اعمال و دعای دیگر آن حضرت قبل خواب

از آن حضرت روایت شده: پیامبر بر من وارد شد در حالی که بستر خواب را آماده کرده بودم، و فرمود: ای فاطمه نخواب جز آن که چهار کار را انجام دهی، قرآن را ختم کرده و پیامبران را شفیع خود قرار داده، و مومنین را از خود راضی نموده، و حج و عمده را انجام دهی، تا آن جا که فرمود: پیامبر فرمود: هرگاه سوره توحید را سه بار بخوانی، گویا قرآن را ختم کردی، و هرگاه بر من و پیامبران قبل از من درود فرستی ما شفیعان تو درروز قیامت می شویم اللهم صل علی محمد و آل محمد و صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین و اولیاء الصالحین و هرگاه برای مومنان استغفار کنی، آنان از تو راضی می گردند، اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات. و هرگاه بگوئی: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر حج و عمره را انجام داده ای. (95) از اعمال دیگر آنحضرت قبل از خواب: (96)
الله اکبر 34 مرتبه
الحمدلله 33 مرتبه
سبحان الله 33 مرتبه